Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti hogy szervezitek...

Anyukák, ti hogy szervezitek meg a karácsonyt? Mikor kihez mentek, hogy a gyerekeknek is jó legyen és ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés
leírnátok nekem? elakadtam a szervezésben, nálunk a nagyszülők elváltak, nem is találkoznak egymással, így dupla annyi helyre megyünk mint mások, persze mindenki megsértődik ha nem hozzá megyünk először :D a gyerek meg ki fog készülni szerintem abban a 3 napban, ha mindenkit besűrítünk... :)
2014. dec. 16. 12:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A 24-e nálunk lesz, hozzánk jön anyukám, apu és a felesége (kifejezetten jó a viszony, már régen váltak) és keresztanyám. 25-én megyünk a férjem nagymamájához és keresztszüleihez. 26-án anyunál ebéd, este apuéknál névnapi vacsora nagyobb társasággal (István). 2,5 éves a fiunk.
2014. dec. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

hát mi a szent estét itthon töltjük, azt nekünk csak kétfelé kell menni, de így is szokott sértődés lenni. ünnepek elején megyünk anyósomékhoz, ott leszünk egy 3-4 napot, oda jön mindenki a férjem részéről.

utána az én családomhoz megyünk de csak pár órára, mivel ott nem tudunk aludni. így sem tudom hogy fogja bírni a fiúnk (4hós) azt a minimum 5órát nyugiban, mivel aludni sem nagyon fog tudni a sok embertől, tehát anyukámék felől szokott lenni egy kis sértődés, amit meg is értek, de nem tudok mit csinálni. a szilvesztert és az utáni napokat melóig az itthon töltjük esetleg áthívunk/átmegyünk barátokhoz.

2014. dec. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

24.én csak 3an itthon leszünk. 25.én anyósékhoz. És utána vmelyik nap anyuékhoz, ezt még nem tudjunk mikor lesz (26-27-28), ők is mennek több helyre így egyeztetni kell.



Amúgy a te helyedben így csinálnám. 24.én otthon lennénk. 25.én mennék délelőtt az egyik nagyszülőhöz, délután a másodikhoz. 26.án is ìgy csak a másik két nagyszülővel. Sértődéssel nem foglalkoznék ha vki bevágná a durcát akkor megmondanám h mind a 4en jöhetnek 25.én v megelégszenek ahogy beosztottad.

2014. dec. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha minden nagyszülő elvált,akkor esetleg úgy lehetne, hogy 24-én 4esben vagytok.

25-én meghívod anyukádat és apósod(hogy nagyiversengés se legyen)

26-án anyósod és a te apukádat hívod meg (így papaversengés is kizárva).

És akkor egyéb rokonokat (tesók,nagynénik stb...)is meghívni és megmondani,h válasszanak h 25-én v 26-án akarnak jönni, döntsenek ők,kit akarnak elkerülni.

Vagy ők is utálják egymást keresztben?:)

2014. dec. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mikor megszületett a 4.gyerek, én közöltem, aki akar jön, nyitva az ajtó, de én 4 gyerekkel nem megyek sehova. Tavaly volt belőle hőbörgés, hogy egy 3 hónapossal nem indultunk több órás vonatútra, idén már nem. Én így látom jónak. Egyik nagyszülő sem olyan idős, hogy ne tudna jönni.
2014. dec. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

5-ös: én is így voltam és 2-esnek is ezt ajánlom.

Megmondtam a nagyszülőknek, hogy aki kíváncsi az unokájára 25-én egész nap jöhet. Készültem kajával, volt fa meg minden ugyanúgy,mint a nagyiknál.

Ha a nagyszülő nem tud utazni,akkor milyen jogon várja el egy pár hónapos babától?(persze kivétel ágyhoz kötött betegek esetén, de nálunk egészséges dolgozó nagyszülőkről volt szó).

2014. dec. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Egyetértek az utolsó két válaszolóval. Ha ennyifelé kéne menni akkor megmondanám, hogy ajtó nyitva és be lehet jönni rajta. Nem értem, hogy ilyen esetben ha egészséges utazóképes nagyszülőkről van szó miért nektek kéne ezer helyre hurcolni azt a szerencsétlen gyereket. Aztán ha ennyire fontos, hogy mindenki első legyen akkor azt meg bokszolják le egymás között ne neked fájjon már a fejed emiatt. Nem is értem nem az a lényeg, hogy lássa az unokáját? Az nem mindegy, hogy nagymami délelőtt ment nagypapi meg délután? Na mindegy ez legyen az ő gondjuk ne a tied! Sok sikert!
2014. dec. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A terv a következő:

24-én anyósékhoz megyünk délután, 5 óra körül anyuékhoz, 7-8 óra felé hazamegyünk, addigra megérkezik hozzánk is a Jézuska. 25én vagy 26án a fiam keresztapja jön z élettársával ebédre, valamikor anyuék is jönnek majd. Egyenlőre ez a terv, de nálunk majd csak aznap lesz a biztos :D

2014. dec. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagyszülők és mi más-más városban lakunk. Mikor két gyerekünk volt, 24-én mentünk testvéremékkel együtt anyukámékhoz, onnan utaztunk 26-án anyósomékhoz, ott találkoztunk férjem testvéreinek családjával is, ott is voltunk 1-2 napot.

Mióta három gyerek van, anyukámék jönnek 24-én ebédre, estére hazamennek a testvérem családjával ünnepelni. Mi 25-én utazunk anyósomékhoz, ott lesz nagy családi ebéd 26-án. Anyukámékhoz szilveszterezni megyünk.

2014. dec. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tavaly 30hetes kismama voltam,most karacsonykor mar 10honapos lesz a kisfiunk.tavalyi ev igy volt,es iden is igy szeretnenk:24-en harmasban,25en jonnek anyosek,parom tesojaek,parom gyerekei az elozo hazassagabol.26pedig az en szuleim,nagymamam.ket unnep kozott pedig a tesomek.

Tavaly mar 24en itt voltak anyosek.nincs veluk bajom,de elotte 2hettel koltoztunk,azt se tudtuk hol all a fejunj,igy most mondtuk h 24en szeretnenk harmasban lenni.

2014. dec. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!