Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy állnátok hozzá?

Ti hogy állnátok hozzá?

Figyelt kérdés

A testvérem új párja évekkel ezelőtt keresztbe tett a családunknak. Most újra felvették velünk a kapcsolatot, a szüleim odavannak érte, mi nem igazán akarunk vele jóba lenni és a szüleink nem is értik... Ti mit tennétek? Hogy állnátok hozzá?

Engem és nővéremet elhordott mindennek (drogozunk, iszunk, majd feldob anyukánknak, fenyegetett minket minden félével, persze nem féltünk tőle, mert sose tettünk ilyesmit) mert a testvérünk régi (házasok voltak 10 évig, velünk laktak, együtt nőttünk fel) barátnőjével tartottuk a kapcsolatot. Sose beszéltünk róla nekik, tiszteletben tartottuk hogy szétmentek, de mi barátok maradtunk. Amúgy békésen váltak el, azért mert nem volt elég idejük egymásra, elhidegültek, sms-ben felköszöntötték mindig egymást utána is. Ez a nő 12évvel idősebb tőle és 2 gyereke is van, kb 3 hónapja voltak ekkor amúgy együtt és a tesóm szülinapjára küldött a lány egy smst... Erre csapta fel ezt a patáliát. Ez után 6 évig semmilyen formában nem engedte a tesómat velük kapcsolatba lépni, minden az ő nevére került, ő vette fel a telefont és azt mondta ne zaklassuk, ne hívjuk. Se névnap, se szülinap, se karácsony, se diplomaosztó, megszűnt teljesen a kapcsolat, 6 év kiesett az életünkből miközben előtte nagyon jó volt a kapcsolatunk. Most a nővéremmel lettünk összetartók, hisz ketten maradtunk, ott voltunk egymásnak. Egyszerűen úgy érezzük nincs is miről beszélni vele. Ez normális?

Édesapánkat baleset érte, ekkor is csak egy MMS-re reagáltak, amit a kórházból küldtünk, hogy jó lenne ha meglátogatnák. Ekkor felébredtek gondolom és azóta hetente látogatják a szüleinket, elhalmozzák őket minden jóval. A szüleink is teljesen odavannak, lesik a kívánságaikat, ha mi megyünk akkor meg semmi, rosszul tud esni, hogy elfelejtették hogy mit tettek, velünk is és dicsérik nekünk őket, mi is mindig segítünk és azt sose fogadják úgy. Jogosan érezzük úgy, hogy ez így nem fair? Nektek is rosszul esne?


2016. márc. 3. 15:40
 1/3 acelsziv ***** válasza:

Lehet, hogy ő volt eddig is a kedvenc és mosz, hogy visszajött a szüleitek bele vannak bolondulva és a s*ggüket kinyalnák, nehogy még egyszer "elveszítsék" őket.

Amúgy jókora nyámnyila ember lehet, ha a nő csak úgy rángatja mint egy bábot.

És igen, nekem is rosszul esne. Szüleitek mit mondanak erre?

2016. márc. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez lehet amúgy, hisz ő az első gyerek.

Ők amikor mondjuk hogy és az előző évek?, akkor kb vállat rántanak és mosolyognak, akkor volt.

Mi viszont nem tudunk olyan önfeledtek lenni mellettük, ráadásul nem azok a fajták vagyunk akik elfelejtik az ilyen sérelmeket, szerintem jogosan.

2016. márc. 3. 16:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én tesómnak is volt ilyen nője, és én sem felejtettem el azt a 2 évet, azóta beszélünk már, de a távolság megmaradt. A szüleiteknek felesleges felhánytorgatni, hiszen nekik mindig a gyerekük marad bármit tesz is, pláne ha ő a kedvenc. Nem kell velük foglalkozni, továbbra is hagyjátok őket, idővel a tesótok talán kapcsol, ha nem megmaradtok egymásnak.
2016. márc. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!