Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan viszonyuljak a párom...

Hogyan viszonyuljak a párom testvéréhez aki ma felvágta az ereit?

Figyelt kérdés
SOS.. Párom testvére ma otthoni gondok miatt felvágta az ereit. Párom vitte be az ügyeletre, mert őt hívta fel segítségért. Még nem jöttek haza, de ha nem tartják bent, akkor nálunk fogja tölteni az éjszakát. (Beszéltem a párommal a seb annyira nem mély és tagadja is, hogy dirrekt csinálta, így nem tudom ilyen esetben mit mondanak az orvosok..). Viszont a párom holnap reggel 5-kor indul dolgozni, így nekem kell segíteni neki éjszaka. 15 éves fiú, kb. fél éve ismerem. Jó a kapcsolatunk, de azért annyira nem ismerem.. Mit csináljak, tanácstalan vagyok..

2017. jan. 16. 20:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Próbálj vele elbeszélgetni, hogy miért csinálta, gondolom oka volt... de ne erőltesd a témát, ha nem akar róla beszélni akkor hagyd, akkor beszélj vele másról, vagy csak hagyd pihenni.
2017. jan. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%
Semmilyen különös módon nem kell hozzá viszonyulni.
2017. jan. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Beszelgess vele, csinálj neki egy kis nasit, picit jobban figyelj rá mint átlagosan tenned. Ha akarja a társaságod csináljátok valamit együtt. Film, zene, sorozat. Ha nem, csak nézz rá néha.
2017. jan. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Beszéltesd, de csak szőrmentén, te ne kérdezz, csak hallgasd, hátha kiderül, miért akarta felhívni magára a figyelmet.
2017. jan. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen korúként mondom (14), hogy higgyétek el, nem jó ilyenkor, ha mindenki, vagy csak valaki kérdezgeti őt. Kellemetlen. Úgy bánj vele szerintem, ahogy eddig is, ne hagyd figyelmen kívül, de ne hozd fel az esetet. Ha egyszer valamiért felvágnám az ereimet én se akarnám, hogy kérdezgessenek.
2017. jan. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
Kedvesen, megértően, ne mondj semmit az esettel kapcsolatban, de ne hidegülj el tőle, ne kerüld mintha bolond lenne (idézőjelesen). Legyél vele egy kicsit, ne hagyd sokáig magára (már csak azért hogy ne legyen ideje agyalni a problémákon) és ne félj, nem fogja megtenni még egyszer
2017. jan. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Snorri ***** válasza:
94%
Ha fenn áll az öngyilkossági kísérlet gyanúja, akkor bent tartják legalább pár napig. Nem fognak kiengedni egy labilis tizenévest.
2017. jan. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%

Csak a sebeivel foglalkozz.

Viszonyulj hozzá úgy, mintha balesetben szerezte volna őket.

A lelkével foglalkozzon a párod, ill. a szülei.

Apropó! 15 éves, hogyhogy nem a szülei vitték be, hogyhogy nem náluk tölti az éjszakát? Ennyire zűrösek a szülők?

2017. jan. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Hú köszi a válaszokat.

Hazaküldték.. A seb kicsi, és mivel nem akart bentmaradni, így nem mondták el az igazat.


Tudtuk miért csinálta (tegnap elrontott valamit, az anyja meg kiakadt, ma az anyja részeg volt és nagyon leszidta). Most itt van, beszélgettem vele (az orvosi utasításokat átnéztük, megkérdeztem mit szeretne enni stb.). Aztán egyedül akart maradni, viszont kicsit később jött, hogy beszélgessek vele amíg elalaszik. Most elaludt. Holnap nem tudom mit csinálok, mert dolgozom, de majd kitalálja a párom.

2017. jan. 16. 22:27
 10/21 anonim ***** válasza:
61%

Segíts neki mindenben!

Szegénynek mentális gondjai vannak.

Beszélgess vele vagy vidd ek pszichológushoz

2017. jan. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!