Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nektek vannak fillérb*szó...

Nektek vannak fillérb*szó rokonaitok? Miket csinálnak?

Figyelt kérdés

Nekem a mamám ilyen. Mindenen spórol.

Ha pisil, koszos alsókba törli meg magát, ha kakil, általában újságpapírral törli ki.

Nem fürdik minden nap, csak lavórban mosakodik.

A gyógyszereit nem szedi be minden nap, vagy felezi, közben folyamatosan sír, hogy rosszul van, meg fog halni.

Állandóan 20 körül van a cukra, pénzeli az orvost, hogy ne írjon fel neki inzulint, de a gyógyszert amiket felír nem váltja ki, mert hogy idézem: "most jöttem a doktornőtől, felírt egy új gyógyszert, de drága, a qrva anyját azt hiszi kiváltom."

Inkontinenciája van, a betétet amit használ félbe vágja, hátul meg rendszerint kifolyik belőle a pisi...

Amiben mosogat víz, azzal is mos fel. Minden használt vizet felfog, aztán elhasználja még valamire.

Egyszer paprikát szelt le, segítettem neki, a csumája sarkánál rajt hagytam kis darabokat, teljesen kiakadt, hogy azt nem kell eldobni.

Tavaly az almafája tetején rajt maradt 8-10 szem alma, azon sírt hetekig, hogy senki nem szedi le neki. Szinte rosszul volt az idegtől.

Múltkor vett egy 50 Ft-os tollat, otthon vette észre, hogy törött, és úgy káromkodott, mintha 5000 Ft lett volna és földhöz vágta.

Stb. Sok ilyen dolga van még.

Közben havonta rendelget Oriflameből parfümöket, rúzst, körömlakkot, szappanokat, meg ami éppen megtetszik neki. A szekrényeiben halmozódnak a Tupperware edények, amiket nem is használ, meg a ruhák, amiknek fele nem is volt még rajta.



2017. febr. 22. 14:12
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
6%

"napi egy feles reggel, mert attól lesz egészséges. "


Teljesen igaza van nagymamádnak! Régen a paraszt bácsikák is ezt itták reggel, amikor jól beszallonáztak! Mégis százszor egészségesebbek voltak, mint a mai fiatalok, akik bloá... "egészség tudatosak"!

Nekem ezek az "ál egészség tudatosak", mert fogalmunk sincs semmiről, csak fakírkodnak, a nagy divatozásban, mert mostanában ez a divat, de közben százszor egészségtelenebbek bárkinél! Csak ezeknek ugye nagy a pofájuk. És azt hiszik, ha nagy hanggal "hirdetik", hogy ők milyenek, meg rá akarják erőszakolni a saját egészségtelen életmódjukat amik közben ártalmasak, csak a sötétje eddig még nem jutott el.. Csak a melldöngetésig. Sajnos ilyen világot élünk.

A régiek sokkal jobban tudták, hogy mi a jó, és nem csináltak ilyen nagy faxnit, és teljesen olcsó dolgokból hozták ki a maximumot. A józan paraszti ész sokszor jobb, mint a mostani "felvilágosult", amikor hülyeségeket hordanak össze és méregdrága dolgokra költenek "egészség" címszó alatt. Amivel még ártanak is maguknak :D De ezt ők úgy sem fogják megérteni, mert kevés eszűek és csak divatból csinálnak mindent, mennek a többi birkuci után.


"Múltkor csinált palacsintát, kitalálta, hogy ő eszik fahéjasan, mert hogy az leviszi a cukrot, de a fahéjhoz hozzá b*szott kétszer annyi cukrot is."


Na és! Nagy kaland! Úgy eszi, ahogy akarja, és még finom is :) Hagyjad már a nagyanyádat hadd élje úgy az életét ahogy akarja :) Ha neked meg nem kell a palacsintája, akkor nem eszed meg :) Ilyen egyszerű ez. Te is kérdező mindenből problémát gyártasz, ami azt jelenti, hogy neked van nincs semmilyen életed, hogy ennyire másokéval foglalkozol, vagy nem tudod mi is az a gond.. annyira jó dolgod van, és unatkozol..

2017. febr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Engem nem érdekel, egyen amit akar, meg ne szedje a gyógyszereit, de akkor ne panaszkodjon folyamatosan, hogy rosszul van, gyenge stb.
2017. febr. 22. 15:47
 13/27 anonim ***** válasza:
84%
15:41 Látszik, hogy tanulatlan vagy! Hallottál-e már arról, hogy telített zsírsav? Ha nem, akkor nézz utána, mert amíg ilyen alap dolgokkal nem vagy tisztában, addig jó, hogy azt hiszed, hogy a "régi öregek" egészségesebben éltek. Mondjuk nem tudom azt feltűnt-e, hogy sorra hallnak meg szívroham, stroke, infarktus miatt, mert két pofára eszik a zsíros kajákat, közben isszák a pálinkát, ami csak ront rajta, mert a májuk is elzsírosodik. De az a baj, hogy egy tanulatlan ember ennyit sem konyít a biológiához, semmit nem ért belőle, de nem is lehet elmagyarázni neki, mert annyira buta hozzá. Ez még nem is lenne baj, csak ne hirdetné boldog-boldogtalannak a f..zságait, ne beszélne úgy, mint aki annyira ért hozzá, mert aki ért hozzá, az csak röhög rajta, majd akkor szánalmas dolgokat ír
2017. febr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
89%
Te nem vagy tisztában alap biológiai dolgokkal, nem én. De legalább ne hirdetnéd a marhaságokat. Nem segít rajta, hogy most itt játszod a sértődötted, egy felnőtt ember nem így viselkedik
2017. febr. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
93%

11-es!

Azt azért felfogtad, hogy itt egy 20-as cukrú cukorbetegről beszélünk, akinek a halálához vezethet a cukros palacsinta és a pálinka?

Arról már nem is beszélek, hogy semmilyen cukorbeteg diétát nem tart és a gyógyszereit sem szedi.

2017. febr. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
77%

Kedves Kérdező, én 3 éve vagyok inzulinnal kezelt cukorbeteg.

Előtte is cukros voltam, csak nem tudtam róla.

Ezért nem tartottam cukros diétát, de volt is bajom bőven!

Kezdve a magas vérnyomástól a szívritmus-zavarig, hajhullásig, a látásproblémáktól, a vesegörcsig, folyamatos fáradságig és a folyton változó hangulatokig.

Amikor kiderült a betegségem, azt hittem, kiugrom az ablakon a szurkálás lehetősége miatt.

Két nap alatt megszoktam a szurkálást, amit olyan hajszálvékony tűvel kell beadnom, hogy sokszor meg kell néznem, hogy bent van e a tű rendesen, mert nem érzem.

Azóta kutyabajom, minden panaszom megszűnt, igaz, én az evésemre is odafigyelek, de nem görcsösen.

Erről győzd meg a nagyit, hátha a gondolkodása is megváltozik azáltal, hogy jobban érzi magát fizikálisan!

2017. febr. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
27%

Akkor vagy te orvos mikor én!

Egy orvos nem ilyen kérdésekre válaszolgat hülyeségeket!


Nagyanyam unokatesómat tolja PÉNZZEL! ;-)

2017. febr. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
84%

Kicsit elterelődtek a kommentek, úgyhogy én válaszolok neked kérdező :)

Én elhiszem, hogy ilyen a nagymamád, az enyémnek is vannak hasonló hülye dolgai, bár a higiéniára mindig figyel.

Ő se ment el orvoshoz évekig, de közben meg sírt, hogy jajj de fáj, jajj de beteg. Nemrég kiderült, hogy vashiányos, de nem szed vasad, hanem célozgat a leukémiára...

A házra rengeteget költ, de nem élvezi ki. Pl új fürdőszoba, sarokkád. Nem engedett bele soha vizet, hanem 2 perc alatt lezuhanyzik, ha korán sötétedik akkor villanyt sem kapcsol. Szegény nagypapámnak sem engedte meg, hogy fürödjön mikor még élt de már beteg volt. Azt sem engedte, hogy az ágyra üljön mikor délután nézte a tévét, pedig tiszta ruhában volt. Helyette be kellett vinnie egy széket és onnan nézte. Az új konyhát és mosogatót sem használja, hanem lent az udvaron egy mellékhelyiségben főz. A mosogatónál még egy kanalat sem lehet elmosni, mert "nem tesz jót neki", eldugul, elrozsdásodik. Az edényeket, tányérokat még a -10 fokban is az udvaron mossa el. Először elöblíti egy vödörben, aztán elmossa egy másikban, végül leöblíti. Lent forral vizet, mert a kazán sokat fogyaszt. A mosógépet sem használja nagyon, ha igen, akkor is csak pár dolgot dob bele (3 bugyit), hogy ne legyen leterhelve. Mindig rengeteget főz, rárohad egy csomó kaja még úgy is, hogy ad nekünk. A kutyának csak akkor adja oda mikor már megromlott. Szegénynek a legolcsóbb konzervet veszi, meg sem eszi, otthagyja. 40 fokban van, hogy odaönti neki a betonra, rámennek a legyek, megbarnul. Erre az a reakciója, hogy nem éhes a kutya, mert nem ette meg. (szegény kutyus azóta meghalt, én és anyukám vettünk neki olyan kaját amit szeretett, mikor mentünk látogatóba).

Életében nem volt sehol, még másik városban sem nagyon, nem költ, neki minden drága.

Télen alig fűt, mikor vendégségbe megyünk, akkor mindig hangoztatja, hogy na most befűtött nekünk, de még úgy is nagyon hideg van 15-16 fok, amúgy én se 25 fokhoz vagyok szokva, de fázok. Persze mellényben, 2 pulcsiban meg sálban van... mi meg miért nem vesszük le a kabátunkat?

Az 1000 éves, csúnya kopott edényeit használja, pedig van neki rengeteg új, 2 egész garnitúra, de azok fent vannak a falra akasztva a konyhában, azokhoz nem lehet nyúlni. Ugyan így a kajásdobozokkal. Van neki rengeteg jól záródó, gusztusos doboza, de mindig margarinos meg fagyisdobozba rak mindent, a többi meg csak porosodik.

Sokat tudnék még mesélni. Még egy, bár ez annyira nem garasoskodás, csak értelmetlen: krumplit, hagymát meg répát ültet, mert milyen drága a piacon, de még így is a legolcsóbb zöldségekről van szó. A málnát, ribizlit, cseresznyefát bezzeg kivágta, mert minek az.

Amúgy elég sok pénze van, nyugdíja, özvegyije. Szokott nekem adni 5000 ezer forintot szülinapra, névnapra stb, de múltkor megjegyezte, hogy milyen könnyen elfogadtam. Ő azt várja el, hogy visszautasítsam, ő meg tukmálhassa órákig. Nem értem minek ilyen felesleges köröket futni, de mindegy. Amúgy szeretem őt, mert velem kedves és mindig a kedvemre tesz, csak kicsit idegesíti az embert, hogy miért tesz ilyen logikátlan dolgokat, de hát éljen úgy ahogy szeretne, biztos nekem is lesznek hülyeségeim ennyi idősen. :)

2017. febr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
73%

Esküszöm csak kíváncsiságból kérdem, honnan tudod Kérdező, hogy a mamád pisiléskor mivel törli ki magát? :)

Az újságpapíros részt sem értem (kakiláshoz).

Ezek szerint előfizet újságra?

Minek?

Annak az árán vehetne klotyópapírt.

2017. febr. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
28%
muszaj vele laknod? ez egy idiota szornyeteg nem irigyellek erte. en nem birnek vele elni mar reg megszoktem volna tole.
2017. febr. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!