Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet tenni, ha az idős...

Mit lehet tenni, ha az idős rokon folyton veszekedést szít és mindenki nekem magyarázza hogy a kora miatt én legyek rá tekintettel?

Figyelt kérdés

Olyanokat csinál, pl faképnél hagy minket sz nélkül a gyermekem farsangján amin unta magát, erre azt kürtöli szét a családban és nekem, hogy mi hagytuk ott, holott az utolsok közt indultunk el

Szamtalanszor van olyan, ha nem akar velunk lenni, hogy szandekosan veszekedest csinal hogy sertodve lelepjen, ahelyett hogy azt mondaná sziasztok, mennem kell, vagy bármi.


Direkt nem foglalkozok ezekkel, hogy pl nehogymár az általa kreált feszültség nyomja rá a bélyeget a napunkra, én jo kedvű napokat akarok.


Erre meg ő neki áll pletykálni, rosszhiremet kelteni, mindenkinek a sértodottet játsza, és még nekem kéne őt keresni és látogatni ilyen műbalhéi után.


Ma is rola szol a napunk mert engem vesz elo a család hogy szegény öreggel ne szemetkedjek.még én...


Mivel a mai napunkat sem akarom hogy elrontsa igy fel se hivom.


De a család meg engem csesztet szoval igy is miatta megy a veszekedes.


Én csak csendben nyugiban szeretnék élni az ő hazug pletykái nelkul


2017. márc. 11. 11:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szórakoztassák őt a rokonok, ne a partvonalról dirigáljanak téged!

A kibicnek semmi sem drága!

Küldd őket a fenébe!

2017. márc. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nettó érzelmi zsarolás. A többiek nem biztos hogy látják, azért mondogatják hogy hívjad, hozzad, vigyed... Magyarázd el nekik, mi a helyzet, ha nem értenek belőle akkor intsél be nekik azt csináld azt amit te szeretnél, azt legyen az ő bajuk az öreglány. A hazudozásra meg a legjobb gyógyír a tettenérés. Intézd el hogy lebukjon az összes hazugságával, néhány eset kell csak és az öreglányba vetett bizalmuk hamar átáll hozzád.

Vagy ha jó színész vagy játssz te is. Szervezkedj, járasd az agyad, hogy mivel tudnád elérni hogy a színjátékával többet ártson magának mint neked. Az addig oké hogy passzívan ellen állsz. Viszont úgy tűnik ez nem válik be, próbálj máshogy védekezni.

Passzív alatt azt értem, hogy direkt nem törődsz a hazugságokkal, próbálod a beszélgetést a lehető legszükségesebb mennyiségre szorítani, hogy ne legyen vita, kerülnéd, stb. Próbáld az ellenkezőjét, menj bele a játékba, ne hagyd magad annyira. Figyeld közben hogy miket csinál lesd el tőle, azt utána bemutathatod neki, hogy te is tudsz manipulálni, ha akarsz.


Vagy szimplán intézd úgy a dolgokat, hogy a család többi tagjára háruljon a lehető legtöbb "közös dolog". Hátha majd mással is el játssza. Egy próbát az is megér ha simán szembe állsz azokkal akik kényszerítenek rá, és megmondod nekik:


"Nem akarok vele sem találkozni, sem beszélni, mert egy álszent, hazug, idegesítő lény." (Ezt persze olyan módon kell előadni, hogy érezze mindenki azt a bizonyos határvonalat amit te meghúzni szándékoztál ezzel. Pl. hangerő megemelése)


Aztán mikor legközelebb felhívnak téged, hogy pl. menj el a mamiér a vasútállomásra, csak szimplán röhögj bele a telefonba egy jó nagyot, azt nyomd ki. Kapcsolj valami jó zenét, tekerd fel a hangerőt, aztán "be happy".

A mamit meg majd fölveszi más, mikor rájöttek, hogy tényleg komolyan gondolod.

2017. márc. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Lehet rossz ötlet, de mi lenne, ha játszanád Te a hülyét. Vidd el vásárolni, vagy a gyerekért, vagy valahova és felejtsd ott egy percre (elhajtasz, majd visszamész, hogy ne haragudjon, nem tudom, hol áll a fejem) Hívd fel, hajnali 5-kor meséld el, hogy a szomszéd macskája köhög, hívd 9-kor és meséld el, hogy láttál a boltban egy pufók tejfölösdobozt és lehet romlott volt, pedig jó idő volt ráírva, hívd délután még vagy 3x jelentéktelen h
2017. márc. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hülyeségekkel, aztán akard vinni magaddal gyógyszertárba postára, időnként lepődj meg, hogy hogy került oda.. Szerintem messziről fog kerülni.
2017. márc. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!