Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyit illik manapság esküvőr...

Mennyit illik manapság esküvőre adni? Ráadásul unokaöccsről van szó, szóval rokoni kapcsolat.

Figyelt kérdés

2017. márc. 23. 10:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
39%
Mi családként adtuk a 20+3 ezret. Öten vagyunk. Szó nincs "fejpénzről". Mondjuk régen rossz, ha egy esküvőn ilyen jellegű elvárások vannak. A nászajándék nevében benne van: AJÁNDÉK. Nem a vendéglátásért fizetek, basszus.
2017. márc. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos, engem is úgy neveltek, hogy esküvőre minimum annyit illik vinni, amennyibe a vendéglátás kerül. Ez ma mondjuk átlagban 10 ezer forint körül mozog fejenként. Ha távoli barát/haver rokon esküvőjére megyünk a párommal, akkor 20 ezret szoktunk adni plusz ha van menyasszonytánc, akkor oda még egy 5-öst.

Ha közeli barát, rokon, akikhez jobban kötődünk akkor 40-50 ezret szoktunk "bedobni a perselybe" mosta.

2017. márc. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Sikerült véletlen ráböknöm a küldésre, mindegy. Szóval mi is abban a korban vagyunk, amikor házasodni szokás, én úgy vettem észre, hogy ez így már elég jó összegnek számít, egyáltalán nem kevés.
2017. márc. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!