Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Egyedül nőtök fel szülők nélkül (tegyük fel elváltak) (nagyszülők nevelnek tizenéves kortól, míg élnek ők támogatnak amivel tudnak).

Egyik szülőt 18 évesen látod először (a másikat 14 évesen "utoljára").

Egyedül (kedveseddel) teremted meg az "életed". Tanulsz (önerőből főiskola, egyetem), dolgozol, tepersz, hogy haladj (és haladsz is).

Majd nyugdíj előtt álló egyik szülő felhív (2-3 évente, ha keresett korábban, soha semmivel nem támogatott), hogy a "bank" elvitte a hitelezett ingatlanát és segíts neki. Mit tennétek?



2017. ápr. 17. 21:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%

Eszedbe ne jusson odaengedni, mert az életben ki nem teszed!

Adjátok ki inkább szerződéssel albérletbe valakiknek, akkor nem nyaggathat az üres lakás miatt, meg a pénz is jól jön, mert legalább fedezi az amortizációját a lakásnak.

2017. ápr. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Ez a rész az enyém, az említett árverésen vettem meg. A másik felét ajándékba kaptam a nagyszülőtől. Tervem igazán nem volt vele. Emlékek miatt nem adtam el!
2017. ápr. 17. 23:10
 13/21 anonim ***** válasza:
59%

Annyiban segített neked, hogy erre a világra teremtett, ha más nem, legalább ez szól mellette.


Az a baj, hogy hiába van nyugdíja, ha olyan az életvitele, ahogyan leírtad, nem fogja fizetni a rezsit, vagy ha valami elromlik, nem fogja saját pénzből megjavíttatni, így neked lesz rengeteg pluszköltséged. Tehát nagyon nem jó megoldás, hogy beköltözhet abba a házba, és ezen egy szerződés megírása sem fog segíteni, mert ha megszegi a szerződésben foglaltakat, évek múlva tudod csak peres úton kitenni, önszántából pedig nagy valószínűséggel nem fog elmenni.


Annyiban tudsz neki segíteni, hogy keresel egy olcsó albérletet, esetleg munkát.

2017. ápr. 18. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
91%
Ahogyan te megoldottad az életedet nélküle, úgy oldja meg ő is nélküled. Undorítóbb dolgot el sem tudok képzelni, mint azt, hogy elhagyja a gyerekét egy szülő, egy gyereket, akit ő hozott a világra, neki kiszolgáltatott, ő meg sorsára hagyja, hogy nevelje, aki akarja, aztán meg a nyakára csimpaszkodna, és fejné. Felnőtt ember, a saját sorsának kovácsa, egye meg, amit főzött, minden tekintetben. Menjen a híd alá, vagy ahova akar. Sose szabadulnál meg tőle.
2017. ápr. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Mindenkinek ment a zöld!
2017. ápr. 18. 09:56
 16/21 anonim ***** válasza:
73%

Nehogy beengedd abba a lakásba őket! Nézz szét a gyk-n, ezer ilyen kérdés van, évekig fog tartani, hogy kitedd őket onnan.

Ő egész életében lesz..rt, ráadásul gyerek voltál. Ilyen után ő nem a szülőd, a szomszédodat jobban ismered mint őt, sőt valószínűleg még a sarki hentest is. Ő neked senki. Egy idegennek odaadnád a lakásodat?

2017. ápr. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos ebben az esetben én is azt mondom, ne engedd meg nekik a beköltözést, nem fogják fizetni a rezsit, amortizációt , semmit és Te cs---el rá. A másik, ha van férje, gyerekei akkor nincs egyedül. Találjanak megoldást, szerintem max abban segíts neki, önkormányzati szükség lakást intézése ha van ott rá lehetőség stb.
2017. ápr. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
56%

Amit a többség is írt:

- ez a pofátlanság netovábbja

- ő csak a biológia szülőd, mint kiderült érzelmileg egyáltalán nem volt ott

- valamit valamiért...

- kitenni soha az életben nem tudnád - hallottál már olyanról, h. elbirtoklás?


Saját történetem: az anyukámat pont egy ilyen évtizedekre eltűnt testvére 'túrta ki' eltartási szerződéssel az örökségből. Egyszer csak hazajött 'vidékre', beköltözött nagymamám házába, aki egyébként belgyógyászatilag remek állapotban volt. De mivel mozgószervi gondja volt, kb. azt megelőzően tizenhúsz évig anyukám látta el (mosott, vasalt, takarított rá, intézte az ügyeit, ablakot pucolt, bevásárolt), amellett, h. rendes munkája volt, egyedül nevelt bennünket, saját háztartását vezette...

Rejtélyes okból kifolyólag a nagymamám 1-1,5 évre hazatelepülése után valami gyomorproblémával bekerült a kórházba, és meghalt (sohasem tudtuk meg, h. mi volt az)...

2017. ápr. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
semmit nem tennék. Onnan tudom, hogy egy nagyon hasonló szituban meg is tettem. Ő baja, ő élete.
2017. ápr. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

UUU de nem lennék a helyedben :\

Amit én tennék az annyi, hogy megváltoztatom a telefonszámomat és igyekezném elfelejteni az egészet.

2017. ápr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!