Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen körülményekkel ti...

Ilyen körülményekkel ti elengednétek a 15 éves lányotokat egy koncertre?

Figyelt kérdés

A barátnőimmel mennénk 4-en vagy 5-en. A koncert az a Duna-parton lesz, nyílt téren és 10 órakor kezdődik este. Együtt utaznánk oda-vissza, amely egyébként sem túl komplikált, szóval nincsen szükség átszállásra.

Ha küldenék SMS-t, hogy mikorra érek haza, illetve alapjáraton tényleg egy megbízható gyerek vagyok, akkor ti elengednétek erre a koncertre? Nyilván, tisztában vagyok vele, hogy a saját édesanyámnak szegezzem a kérdést, de érdekelne a ti véleményetek is.


Köszi előre is a válaszokat!



2016. jún. 27. 21:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem, ha nem túl gyakori alkalom, nem isztok alkoholt, és együtt maradtok, valamint felhívsz a koncert elején és végén, valamint mielőtt az állomásra érsz, hogy kimehessek eléd, akkor elengednélek.
2016. jún. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%
Nem . Ha valakinek a szülője, akit ismerek és megbízok benne ott lesz akkor talán igen .
2016. jún. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
én engednélek
2016. jún. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%

A Duna melyik partján? Budapesten?

Abból kiindulva, hogy milyen emberekkel szoktak tele lenni az éjszakai járatok, meg a szórakozóhelyek, én 100%, hogy 15 éves kislányokat NEM engednék el egyedül. Amúgy sem mászkálhatnátok az utcán ennyi idősen felnőtt kísérő nélkül. Ha 10-kor kezdődik a koncert, akkor jó esetben hajnali 2-kor értek haza, ha nincs szerencsétek az éjszakaival, akkor 3-kor... pont olyankor van tele minden a legalja emberekkel. Fiatal lányokat meg kifejezetten szeretik megtalálni, és ha baj lesz, ki véd meg tőlük? És főleg, kié lesz a felelősség, ha bajotok esik? Ha sms-t küldesz a koncert előtt, azzal nem biztosítod, hogy tényleg haza is érsz. S hiába vagy te megbízható, ha egy "jófej" srác meghív titeket kólára, aztán egy bokorban ébredsz bugyi nélkül. És mielőtt azt mondanád, hogy "ilyesmi velem úgysem történik", jusson eszedbe, hogy a többi lány is mind ezt gondolta, mielőtt megtörtént velük.

De ha nem Budapest, akkor sem. Felelős szülő ilyen fiatal lányokat nem enged el egyedül az éjszakába. Nem csak arról van szó, hogy veszélyes, hanem arról is, hogy gyerekeknek egyszerűen nem való átbulizni az éjszakát, még ha ez is lett ma a divat.

Mikor én voltam 15, nekünk 10-re kellett hazaérni, ha elmehettünk bulizni. Csak mondom.

2016. jún. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%
Én nem. Bécsben a Dunasziget fesztiválon épp elég volt látni a sok részeg 15 évest este 10 óra után, semmi keresni valód még ott, szülői felügyelet nélkül.
2016. jún. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Nem mindegy hogy milyen koncert. Ha olyan ami máskor is lesz akkor lehet hogy jobb lenne egy másik időpont. Ha valami olyan ami talán utoljára van Magyarországon akkor menj, ilyenek miatt ne hagyd ki.
2016. jún. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%
én simán elengednélek!
2016. jún. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Minek menni koncertre, ha nem tervezed jol erezni magad? Az ilyen helyek nem kislanyoknak valok.
2016. jún. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte válaszokat, akkor még átgondolásra vár a dolog. (:
2016. jún. 27. 21:58
 10/18 anonim ***** válasza:
78%
A 4-5 ember között lesz szülő is? Valakinek az apja esetleg anyja?? Ha igen, és beszéltem vele akkor elengedném a 15 éves lányomat. Ha nincs felnőtt, akkor nem engedném el. Egy felelősségteljes szülő csak így döntene
2016. jún. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!