Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek ezek után rám...

Szerintetek ezek után rám szállnának?

Figyelt kérdés

Unokaöcsém 10 éves, a vallásos szülei hamarosan keresztelni akarják, és én vagyok az egyetlen keresztszülő jelölt.


Jóban vagyok a kisfiúval, de nem feltétlenül kedveljük egymást. Ha beszélek hozzá, csak egyszavas válaszokat adott mindig is, sosem jön oda hozzám, és én sem igénylem a társaságát. Nem volt közös élményünk még.


Mamával együtt élünk, a fiú szülei pedig tulajdonképpen az ő nyakára csinálták a gyereket - napi szinten nálunk van lepasszolva, amióta csak az anyja visszament dolgozni. A mama főz rá, és csinál mindent vele kapcsolatban pl. intézi a sulis ügyeit.


Én ettől teljesen elhatárolódtam, a gyereknevelési elveikkel és a vallásos lét vonzataival sem értek egyet, meg persze az is zavar, hogy már 10 éve napi szinten hozzájuk kell alkalmazkodni, mert képtelenek lennének nélkülünk megoldani a gyereknevelést. A programjainkra, terveinkre tekintet nélkül állítanak be hozzánk a fiúval a mai napig, bejelentés nélkül sokszor.


Na már most attól félek, hogy a keresztszülőség elvállalása után én leszek a soros gyerekfelvigyázó. Mama már öreg, fáradt, sokszor elege van az egészből, én pedig lassan elköltözöm itthonról.


Olyan érzésem van, mintha nem véletlenül jutott volna eszükbe most a keresztelkedés, hanem valami kifacsart logika alapján ezzel akarják megerősíteni a nemlétező kapcsolatunkat, és így lehessen joguk arra a szülőknek, hogy ezentúl nekem passzolják le állandóan a gyereket.


Mi a véleményetek? Mit tennétek?


24N


2017. jún. 5. 17:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

A klasszikus keresztszülői szerep a gyermek vallásos nevelését hivatott biztosítani.

(Meg egy olyan családon kívüli családtagot, aki szükség esetén a gyermeket magához veszi, de esetünkben mellékes.)


Szóóóval, mivel írtad, hogy a vallási neveléstől is elhatárolódsz, ezt kedvesen és egyszerűen lehet velük közölni, hogy emiatt te nem vagy alkalmas arra, hogy a kölyök vallási nevelését magára vállald.

Erre nem tudnak kifogást mondani.

2017. jún. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem feltétlenül számítana nekik. Az egyetlen jelölt vagyok, aki keresztszülő lehetne; enélkül pedig tudtommal konfirmálni sem tud a gyerek, és ez már ciki a családnak a vallási közösségben.
2017. jún. 5. 17:21
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

10 éves...hamarosan nem lesz szükség arra, hogy egyáltalán valakinél lepasszolják-szerintem.

Nem tudom, hogy ez mit takar pontosan, mert én már ötödikes koromban is el voltam otthon egyedül. Tudtam magamnak kaját késziteni (ezt mondjuk már korábban megtanultam), tudtam, hogy nem szabad játszani a tűzzel..és, hogy zárjuk az ajtót...idegeneknek nem nyitunk.

Ha monjduk 5 éves lenne, akkor lehet én is kicsit elgondolkodnék ezen, de igy nem zavarna annyira-mármint a jövőre nézve. Mondtad, hogy költözöl. Anyukád pedig, ha nem tudja megbeszélni a gyerek szüleivel, hogy nem neki lett szülve a gyerek (aki monjduk nem tehet erről) akkor magára vessen. Tudni kell nemet is mondani.

2017. jún. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
12%
Nem egészen értem, mire fel szólod le őket, ha téged szó szerint a mama nyakára szültek. Az, hogy a gyerek nem szól hozzád, teljesen érthető, miután "elhatárolódtál" mindentől, ami vele kapcsolatos - a gyerek csak fiatal, de nem hülye. Egyébként ha ilyen határozott véleményed van, akkor vállald fel, és közöld velük, hogy nem leszel keresztanya, mert nem vagy kíváncsi az unokaöcsédre, tehát a jövőben se számítsanak rád semmiben.
2017. jún. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ó, ne tudjátok meg...


A gyerek nem jöhet haza egyedül a tőlünk 10 percre lévő sulijából, mert az anyja nyilván hülyének tartja, és jaj, mi lesz, ha autó elé lép?? A mama megy érte.


Egyedül egy vajaskenyeret nem tud megkenni, mert biztosan megvágja magát.


Nem szabad otthon egyedül hagyni, amíg mama elmegy boltba, inkább felver engem kora reggel, hogy figyeljek a gyerekre.


Mama 20 percenként kérdezgeti a gyereket, hogy szomjas-e, mert biztosan idióta, és nem tud szólni, ha szomjas. Azt életemben nem láttam még, hogy magának öntött volna üdítőt, a poharak helyét sem ismeri.


A lista még hosszan sorolható, és semmi alap nincs minderre a szülők és a mama idióta túlféltésén kívül. Erre írtam, hogy a gyereknevelési elvekkel sem értek egyet.


Vagyis még jó sokáig kéne bébicsőszt játszanom.

2017. jún. 5. 17:30
 6/18 A kérdező kommentje:
Hol olvastad, hogy engem a mama nyakára szültek? Nekem vannak szüleim, mindig is ők gondoztak és tartottak el.
2017. jún. 5. 17:31
 7/18 A kérdező kommentje:

Természetesen nem zavar, hogy nem beszél velem unokaöcsém. Nem baj, ha érzi, hogy részemről nem kívánatos az állandó jelenléte, csak leírtam, hogy milyen a kapcsolatunk, mert a kérdés szempontjából relevánsnak ítéltem.


A véleményeteket kértem, hogy nem csak rémeket látok-e, hogy fel akarnak használni engem is, mint a mamát.

2017. jún. 5. 17:34
 8/18 albánkissebség válasza:
78%
Szia!Én a helyedbe odamennék és megmondani nekik az igazságot!!Ne engedd,hogy kihasználjanak és ahogy kiderült a kiscsávót se bírod szóval amit kell majd megtanul magától :)
2017. jún. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%

Lehet nemet is mondani. Mond meg nyugodtan, hogy ne haragudjanak, de te nem akarsz keresztszülő lenni, mert nem érzed, hogy ezzel tudsz foglalkozni vagy te lennél alkalmas rá.

Ha nemet mondasz akkor majd keresnek mást. Ilyenkor egy jó barátot kérnek fel.

Ha nem mersz nekik nemet mondani, akkor az a te hibád. Akkor akkor sem fogsz nemet mondani, ha "te vagy a keresztszülő vigyázz már egy kicsit a keresztfiadra" kérésre sem.

2017. jún. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Pont azért nem akarom vállalni, hogy ne tudják ezt mondani. Ha végre majd szemtől-szemben fogják megkérdezni, hogy lennék-e keresztszülő, akkor mindezt kifejtem majd, de eddig csak a hátam mögött ment róla a pusmogás.
2017. jún. 5. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!