Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem ajánlottam be egy jó...

Nem ajánlottam be egy jó munkahelyre a külseje miatt. Tényleg akkora bűn ez a részemről?

Figyelt kérdés

Unokatesvérem már egy ideje állást keres és segíthettem volna neki bekerülni egy nagyon jó helyre, de nem tettem. Emberileg nagyon szeretem és tudom, hogy maximálisan neki való lett volna ez a munka, mert kratív és nagyon jó a stilusérzéke, viszont hogy őszinte legyek nem akartam magam leégetni vele. Nem egy visszafogott lány és a teste 90%-a szét van tetoválva, fülltágítós, még az orrában is van ilyen gusztustalan karika. Ha beajánlottam volna se hiszem, hogy ilyen extrém külsővel megkapta volna a munkát akkor minek járatta volna le magam miatta?

Megtudta, hogy valójában nem is tettem semmit azért, hogy legalább interjúra behívják és most nagyon haragszik, keresztanyu és nagyszüleink is.A szüleim meg a húgom szerint is egy "dög"(?) vagyok.

Nincs bűntudatom és szerintem teljesen jogos, hogy más miatt nem égetem le magam a saját munkahelyemen és az ismertségi körömben.

Szerintetek nem ez a normális? Miért tőlem várják, hogy segítsek, ha ők sem teszik egyébként?


2017. jún. 20. 15:14
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Az már csak hab a tortán, hogy vagy akkora görény, hogy a barátaid és az ismerőseid előtt szégyelled. Gratulálok.
2017. jún. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
87%
Kedves #8 kár, hogy nem érted, mi a kérdés. Nem a tetkókról van szó, hanem egy átverés csodás történetéről.
2017. jún. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
86%

Én sem szeretem a nagyon durva fültágítókat meg orrkarikákat, de jelen helyzetben a gusztustalan és undorító TE vagy.

Nekem is van tetoválásom, piercingem, azon kívül, hogy megkérdezik a tetkóról, mit jelent, vagy a piercingről, hogy nem fáj e ( :) ), senkit nem szokott zavarni.

Akinek munkaerő kell, az tojik rá, hogy milyen az illető külseje. Ha valakinek zsíros a haja, vagy hiányzik pár foga, esetleg kövér, vagy görbe a lába, ennyi erővel azok is takarodjanak haza és ne merjenek sehol dolgozni, mert valakinek nem tetszik a külsejük?

Fejlettebb országokban akár orvosnak is elmehetsz tetkóval meg raszta hajjal, nem azt nézik, hanem a szaktudást. Sőt, fejlettebb országokban nem bámulnak kigúvadt szemekkel az utcán, ha van egy piercinged vagy tetkód, bezzeg itt.

Az meg a másik, hogy ígéretet tettél, ráadásul a rokonodnak, hogy legalább megpróbálod beajánlani, de nem voltál rá képes, mert annyira féltetted a pi*ád, nehogy véletlenül szégyenkezned kelljen az unokatesód miatt. Hát okádok tőled. Ha születik majd egy fogyatékos gyereked, esetleg homoszexuális lesz, vagy ilyen extrém stílusú, mint az uncsid, akkor pincébe zárod, nehogy véletlenül valaki megszóljon miatta?

Szánalmas, gyenge, utolsó kis patkány féreg vagy. Szívből kívánom, hogy soha senki ne segítsen neked, ha egyszer bajba kerülsz, és ítéljenek el és alázzanak le a sárga földig a legapróbb semmiségért, amiben különbözni mersz a többiektől.

Kis görény. Visszakapod majd az élettől ezt, ne aggódj.

2017. jún. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
93%

#8, ez, ebben a formában már 20 éve sem volt igaz. Az elképzelhető, hogy bizonyos konkrét munkakörbe - elsősorban ügyfélszolgálatosnak - nem veszik fel, mert ugye egy ügyfélszolgálatra bármiféle szellemi őskövület is beeshet... de amelyik munkahelyen ez általános kizáró körülmény, na oda TILOS elmenni dolgozni... mert ott másban is rugalmatlan s**gfejek.

Kérdező, igen, hazudni nagy bűn. És leégetni meg ezzel a viselkedéssel égetted pont le magad, ha megtudják rólad.

2017. jún. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
91%
Sanditom, hogy nem is a kulsoje vegett nem ajanlottad be, hanem nehogy jobb legyen a munkaban mint te.
2017. jún. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg, ha ekkora a pofád, akkor legyen benned annyi, hogy odaállsz szépen az unokatesód elé, és megmondod neki, hogy bocs, direkt nem ajánlottalak be, és nem is foglak sehova, mert szégyellem, hogy ilyen vagy.

Ne itt legyél kemény gyerek, hanem szemtől szembe. Vagy ahhoz már nincs bátorságod?

2017. jún. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
33%

Emberek, álljunk már meg. Még a mai napig is vannak olyan irodai munkák, ahova nem vesznek fel extrém külsejű embereket. És nem azért, mert azt gondolják, alkalmatlanok a munkára vagy mert rugalmatlanok másban is. Hanem mert vannak olyna munkahelyek, akik különféle ügyfelekkel dolgoznak, és bizony van olyan ügyfél, akinek a szemében mínusz pont, ha az illetőnek extrém külseje van (vagy zsíros a haja, fogatlan, mint amit az egyik előző válaszoló írt... McDonald'sban tuti nem nézik, de egy nevesebb multinacionális cégnél, ahol ügyfelek járnak-mennek, simán nézhetik).

Az marha ciki, ha ebben a sztoriban sokaknak jobban szúrja a szemét az, hogy ki lett jelentve, hogy a munkahelyén nem vették volna fel a külseje miatt, mint hogy a kérdező konkrétan megígért vmit, amit esze ágában sem volt teljesíteni, mert gyáva volt egyenesen beszélni, inkább füllentett, mert az neki kényelmesebb volt.

2017. jún. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

Nem az én munkahelyemre jött volna, így nem is a helyemet féltettem.

Ha megmondtam volna, hogy a horogkeresztes tetkója meg a csontvázra megcsinált karja miatt nem ajánlom be is ugyanígy megsértődik.

A munkáltató jó barátom és 99%, hogy nem vette volna fel és, ha esetleg mégis rosszul érezte volna magát a sok diplomás, cicababa közt.

Nem őt magát szégyellem, mert a fajgyűlölő és enyhén skinhead külseje mögött egy érzékeny és kedves lány, de közben szörnyen akaratos és nem érti meg, hogy mennyire kellemetlen, hogy ilyen szivességet kért.(Amit elsőre egyébként elutasítottam!)

Egyébként sem tartom fairnak, ha valaki protekció által kerül be egy munkahelyre.

2017. jún. 20. 16:21
 19/38 anonim ***** válasza:
85%
"Az marha ciki, ha ebben a sztoriban sokaknak jobban szúrja a szemét az, hogy ki lett jelentve, hogy a munkahelyén nem vették volna fel a külseje miatt," - ez is ciki, amellett, hogy a hazugság persze méginkább az. Miért, a Kérdező ezt honnan tudja biztosra? Ő a HR-vezető? Van tescogazdaságos kristálygömbje?
2017. jún. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
82%
Ne nekunk mond, mond neki. Szerinted minden OK, mint irtam, nem is tudom minek kerdezel itt.
2017. jún. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!