Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem ajánlottam be egy jó...

Nem ajánlottam be egy jó munkahelyre a külseje miatt. Tényleg akkora bűn ez a részemről?

Figyelt kérdés

Unokatesvérem már egy ideje állást keres és segíthettem volna neki bekerülni egy nagyon jó helyre, de nem tettem. Emberileg nagyon szeretem és tudom, hogy maximálisan neki való lett volna ez a munka, mert kratív és nagyon jó a stilusérzéke, viszont hogy őszinte legyek nem akartam magam leégetni vele. Nem egy visszafogott lány és a teste 90%-a szét van tetoválva, fülltágítós, még az orrában is van ilyen gusztustalan karika. Ha beajánlottam volna se hiszem, hogy ilyen extrém külsővel megkapta volna a munkát akkor minek járatta volna le magam miatta?

Megtudta, hogy valójában nem is tettem semmit azért, hogy legalább interjúra behívják és most nagyon haragszik, keresztanyu és nagyszüleink is.A szüleim meg a húgom szerint is egy "dög"(?) vagyok.

Nincs bűntudatom és szerintem teljesen jogos, hogy más miatt nem égetem le magam a saját munkahelyemen és az ismertségi körömben.

Szerintetek nem ez a normális? Miért tőlem várják, hogy segítsek, ha ők sem teszik egyébként?


2017. jún. 20. 15:14
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
37%
Akkor állhatatosnak kellett volna lenned, és továbbra is elutasítani. Meg azért ha eddig nem tűnt fel neki, meg kellett volna mondanod neki, hogy ilyen extrém külsővel nem sok helyre fogják felvenni... főleg horogkeresztessel... OMG. Még egy sima rózsás nagyobb tetkóval is hendikeppel indul a legtöbb irodai munkánál...
2017. jún. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
20%
Talán, mert jobban ismeri a munkahelyet meg a HR-est, mint az itt random ugató válaszolók. Hozzánk sem vennének fel olyan embert, aki tetőtől talpig ki van varrva.
2017. jún. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
70%

"mint az itt random ugató válaszolók" - á, ilyenből én csak egyet látok... mindenki más ír, kommunikál.

A Kérdezőről meg megtudtuk, hogy megbízhatatlan, link és egoista. Mondjuk, ha a cégvezető a barátja, akkor lehet, hogy jobban is járt az unokatestvére...

2017. jún. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

De továbbra sem az a baj, hogy te ezt így látod, az a te dolgod. hanem hogy megígértél valamit az unokatestvérednek, amiről már jó eséllyel akkor abban a pillanatban tudtad, hogy hazugság és aztán nem tetted meg. EZ a baj és EZ a gusztustalan, teljesen fölösleges a szájtépés azon, hogy felvették volna-e vagy nem, jól érezné-e magát vagy sem, vagy mik a követelmények egy általunk ismeretlen munkahelyen. Mert mindez tök mindegy, mert itt két jó megoldás lehetett volna:

- nem megígérni, hogy segít, hanem finoman, de határozottan elutasítani a kérést azzal, hogy hosszú távon mindenki úgy jár a legjobban, ha saját erejéből bizonyítja a rátermettségét

- megígérni és tényleg segíteni


A megígérni és nem segíteni és aztán megideologizálni, hogy mégis miért volt ez így oké, na az a nem jó megoldás.

2017. jún. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
92%

Kerdezo meg Itt is hazudik. Azt irja, nem az o munkahelye, na meg nagy have a cegvezeto, persze.

De a szovegeben ott van, hogy nem fogja sajat magat leegetni a munkahelyen.

2017. jún. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
12%
22-es: nem én kezdtem el az "ugatást"... hanem pl. az, aki s...fejnek nevez vkit azért, mert nem akar felvenni egy szanaszét tetovált embert (úgy, hogy a válaszoló azt sem tudja, milyen cég, milyen munkakör).
2017. jún. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
66%
ha az én unokatestvérem lennél leköpnélek és többet nem állnék veled szóba :d
2017. jún. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
86%
Nem az unokatesód a gusztustalan, hanem a te viselkedésed. Nem akkora bűn ez a részedről, ahogy kérdezted, de téged jól leír. Jusson eszedbe, ha a jövőben bármi segítséget vársz tőle. Tudod, sosem lehet tudni, mikor nyal vissza a fagyi.
2017. jún. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
69%

17-es, azt majd a munkáltató eldönti (megsúgom, rengeteg cégnél alkalmaznak tetkós embereket, ha jól elvégzi a melóját, de jelen esetben a lány el sem jutott addig, mert a kérdező nagyon gerincesen megoldotta.


Kérdező: egy hazudós aljadék vagy, gerincet vegyél majd a boltban...

2017. jún. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
33%

29-es. Pár helyen alkalmaznak. Sok helyen még mindig nem. Nálunk sem alkalmaznának, mert olyan ügyfelek is járnak hozzánk, akik megbotránkoztatnának. És azért a cégnek is a profit a legfontosabb, ugye.

Plusz, ugye a kérdésben szereplő lányról kiderült, hogy horogkeresztes tetkója van. Mi pl. egy olyan cég vagyunk, amely hirdeti, hogy faji, nemi megkülönböztetést nem tesz, nem ért ezzel egyet. Majd pont fel fogunk venni egy olyat, aki az ellenkezőjét hirdeti...


De aki ezen rugózik, hogy csak a tudást nézzük, annak remélem, hogy a gyerekét egy horogkeresztes tanár fogja tanítani a suliban, vagy egy zsíros hajú, büdös, verejtékező ember fogja csinálni a reggeli szendvicsét a büfében, a nagy "tolerancia" nevében.

2017. jún. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!