Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem ajánlottam be egy jó...

Nem ajánlottam be egy jó munkahelyre a külseje miatt. Tényleg akkora bűn ez a részemről?

Figyelt kérdés

Unokatesvérem már egy ideje állást keres és segíthettem volna neki bekerülni egy nagyon jó helyre, de nem tettem. Emberileg nagyon szeretem és tudom, hogy maximálisan neki való lett volna ez a munka, mert kratív és nagyon jó a stilusérzéke, viszont hogy őszinte legyek nem akartam magam leégetni vele. Nem egy visszafogott lány és a teste 90%-a szét van tetoválva, fülltágítós, még az orrában is van ilyen gusztustalan karika. Ha beajánlottam volna se hiszem, hogy ilyen extrém külsővel megkapta volna a munkát akkor minek járatta volna le magam miatta?

Megtudta, hogy valójában nem is tettem semmit azért, hogy legalább interjúra behívják és most nagyon haragszik, keresztanyu és nagyszüleink is.A szüleim meg a húgom szerint is egy "dög"(?) vagyok.

Nincs bűntudatom és szerintem teljesen jogos, hogy más miatt nem égetem le magam a saját munkahelyemen és az ismertségi körömben.

Szerintetek nem ez a normális? Miért tőlem várják, hogy segítsek, ha ők sem teszik egyébként?


2017. jún. 20. 15:14
1 2 3 4
 31/38 anonim válasza:
50%
"Kedves" kérdező, egy felszínes gyökér vagy.
2017. jún. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
85%
Persze, horogkeresztes tetkó... a kérdező kamuzik összevissza.
2017. jún. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
86%
Ja, már horogkeresztes tetkó... értem, hogy szeretnéd menteni magad, kérdező, de ez nagyon átlátszó. És a horogkereszt se változtat azon, hogy nem voltál az uncsiddal egyenes. A véleményed mellékes, jogod van hozzá, de átverni azért nem kell senkit. Először nemet mondtál, na azt kellett volna másodjára is, nem színészkedni.
2017. jún. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
"rosszul érezte volna magát a sok diplomás, cicababa közt." Hát persze :) magasról leszarta volna a cicababákat és inkább lesajnálta volna a híg agyuk miatt. Mondom ezt úgy hogy melóban nálam tényleg van egy elvárás és nem lehet akárhogy kinézni , öltözni, tipikus kiskosztümös, főleg ha értekezlet, ülés van, de koromnál fogva ez nem probléma. Amúgy rajtam is vannak tetkók. Valaki itt írta pl egy mérnöki közegben pont senkit nem érdekel, főleg külföldön az ilyen, nő létemre dolgoztam mérnökségen.
2017. jún. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Horogkeresztes tetkót semmilyen magára valamit is adó tetoválószalon nem csinál, mert tiltott jelkép, és keményen büntetnek is érte. Szóval eléggé sántít a történet.
2017. jún. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom eldönteni, hogy most ez egy kamu sztori és csak a népet hergeled, vagy azért költöttél hozzá ilyen baromságokat, mint a horogkeresztes tetoválás, hogy magadat mentegesd.

Egyrészt: Horogkeresztes tetoválást, mivel igencsak tiltott jelképről van szó, semmilyen tetoválószalon nem csinál. Nincs az a hülye, aki maga ellen dolgozzon, ugyanis a jelképért nem csak a viselőt, de a szalont is keményen elmeszelné a rendőrség.

Másrészt: Nem azzal van a probléma, hogy nem vették volna fel az unokatestvéredet. Az sem érdekel senkit, hogy hogyan néz ki (ezt úgyis a munkáltató döntené el). Azzal van a probléma, hogy szó szerint segget csináltál a szádból. Azt mondtad megérdeklődöd, erre sz@rtál bele, mondván úgysem vennék fel. Ha nem akarod beajánlani, akkor miért nem tudtál mindig egyszerűen NEM-et mondani? Ha nem érti meg, az ő baja. Elhiszem, hogy idegesít, hogy tőled várja a megváltást, de te is hibás vagy azért, amiért hitegetted, hogy oké, megérdeklődöd.

Az pedig ne haragudj, de gusztustalan, hogy te égőnek meg szégyennek tartod az unokatesódat. Ezek után nem csodálom, ha a családban sokan haragszanak rád. Te mit szólnál ahhoz, ha te megkérnél valakit, hogy esetleg be tudna-e téged ajánlani, ő azt mondja, megérdeklődi, aztán később a képedbe vágja, hogy ő aztán nem szégyenkezik veled, és úgysem vennének fel téged a kinézeted miatt?

Szerintem ez neked is baromira rosszul esne.

2017. jún. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
72%

Amúgy én egy ponton egyet értek veled.

Azért ha beprotezsálsz valakit akkor legalább a külleme meglegyen hozzá főleg ha el is várják. Egy pincér/eladó stb-nek még talán annyira nem de egy komolyabb munkahelyre ahol elvárnak egy megjelenést ez nem igazán előnyös ráadásul azért ha van valami téged is elővesznek.


Sajnos sokan az önmegvalósításnál abba nem gondolnak bele hogy nem sok helyre veszik fel őket emiatt, persze ilyenkor a munkáltató meg az ismerős a szemét.

2017. jún. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
38%

"Sajnos sokan az önmegvalósításnál abba nem gondolnak bele hogy nem sok helyre veszik fel őket emiatt, persze ilyenkor a munkáltató meg az ismerős a szemét." - az ismerős azért szemét, mert hazudott - bár lehet, hogy nála meg ez az önmegvalósítás:(

Azt meg soha nem fogtam fel, hogy az egokapitalista görénybélférgek honnan veszik, hogy egy ember lelkét vehetik meg a szennyes pénzükért - pedig csak a munkaerő az alku tárgya.

2017. jún. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!