Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Csak szerintem illene kölcsönk...

Csak szerintem illene kölcsönkérni a kocsit?

Figyelt kérdés

25 éves férfi vagyok, a szüleimtől 50 km-re lakok albérletben.

Van egy saját BMW-m, de otthon van a szüleimnél garázsban, mert egyelőre az albérletemnél nem igazán megoldott a parkolás, én meg utcán nem tartom. 2 hetente ha hazautazok pár napra akkor használom, illetve amikor úgy alakul, nyáron többet.

A bátyám Spanyolországban él a feleségével, ha hazajönnek szoktak elmenni wellnesselni, ügyet intézni, családot látogatni. Mindig az én autómmal mennek mindenhova.

De soha meg se kérdezik, csak fogják a kulcsot és mennek.

Én nem bánom, vigyék, úgyis ott áll, de azért nem lenne illendő legalább szólni? Hogy figyelj, most is elvinnènk a kocsid vagy akármi.


2017. aug. 7. 07:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd ott a kulcsot
2017. aug. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem pofátlanság BÁRMIT úgy használni, hogy a tulajdonosától nem kérek előzetesen engedélyt, és nem fejezem ki valamivel a hálámat utána. család ide vagy oda, szerintem az illem így diktálja!

Ne hagyd ott a formalmit, kulcsot se, ha nem okoz problémát (pl. kiállni, mert útban van), akkor a kulcsot sem! Egyszer pofára esnek, és talán leesik nekik, hogy illene előbb elkérni!

2017. aug. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Igen, ez a baj, hogy apám miatt kell a kulcs otthon, mert neki van hogy útban van, félreáll vele.

De már én is gondolkodtam rajta, hogy elhozom a kulcsot.

2017. aug. 7. 08:14
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Előző jót írt! Tényleg ne hagyd ott pl. a kulcsot, max ha a szüleidben megbízol, nekik add oda, és mondd, hogy csak vészesetben használhatják a bátyádék.

Hatalmas bunkóság csak úgy elvinni szó nélkül, mi lenne, ha neked is éppen akkor kellene?

2017. aug. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
98%
Kíváncsi lennék, ha fényképes szabálysértésről jönne levél, -mi lenne a bátyád/család reakciója. És mi van, ha neked is akkor lenne fontos a kocsi, amikor ők hajtják?
2017. aug. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Ezt már règen is elmondtam nekik, hogy bármi baja lesz kívül belül még náluk van, akkor azonnal viszik javíttatni. Legutóbb tiszta koszosan adták vissza belül, kajamaradékosan stb, akkor is mondtam nekik, hogy vigyék el belső takarításra azonnal, tankban legalább annyi legyen, mint amivel elvitték..

Szerencsére ezekből eddig így nem volt gond; engem főleg az zavar, hogy annyira természetesnek veszik, hogy míg itthon vannak ők azt használhatják, hogy szólni sem szólnak.. Kb utólag tudom meg sokszor, hogy náluk volt.

De nemsoká költözök olyan helyre, ahova viszem a kocsim, úgyhogy megszűnik az ingyen autó, majd bérelnek..

2017. aug. 7. 08:37
 7/33 anonim ***** válasza:
97%
Ne hagyd ott a kulcsot. Állj oda, ahol nem zavarja apádat.
2017. aug. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
71%
Jó nagy madár vagy apukám...
2017. aug. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
88%
Ha visszakapod patentra annyi benzinnnel és olyan állapotban, ahogy ott hagytad, úgy max húznám a szám a helyedben, ellenkező esetben meg vinném a kulcsot, a többit meg oldja meg apád.
2017. aug. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
4%

Apád garázsában van a kocsid tehát apád garázsát használod.


2 hetente hazautazol pár napra, apádnál laksz.


Az a ház nem a tied, gondolom nem kérsz minden alkalommal engedélyt hogy hétvégente ott lehess, valamint arra sem kérsz minden alkalommal engedélyt, hogy apád garázsában parkolhass.


Savanyú a szőlő, féltékeny vagy a bátyádra.

(Pedig örülhetnél is, hogy használja a kocsidat arra a kis időre, amíg otthon vannak.)

2017. aug. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!