Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Csak szerintem illene kölcsönk...

Csak szerintem illene kölcsönkérni a kocsit?

Figyelt kérdés

25 éves férfi vagyok, a szüleimtől 50 km-re lakok albérletben.

Van egy saját BMW-m, de otthon van a szüleimnél garázsban, mert egyelőre az albérletemnél nem igazán megoldott a parkolás, én meg utcán nem tartom. 2 hetente ha hazautazok pár napra akkor használom, illetve amikor úgy alakul, nyáron többet.

A bátyám Spanyolországban él a feleségével, ha hazajönnek szoktak elmenni wellnesselni, ügyet intézni, családot látogatni. Mindig az én autómmal mennek mindenhova.

De soha meg se kérdezik, csak fogják a kulcsot és mennek.

Én nem bánom, vigyék, úgyis ott áll, de azért nem lenne illendő legalább szólni? Hogy figyelj, most is elvinnènk a kocsid vagy akármi.


2017. aug. 7. 07:54
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
89%
Azert a szulok is rudasok. Miert adjak oda a te kocsidat nekik? Mondtad mar nekik?
2017. aug. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
86%

Persze, hogy illene. Bunkóság csak úgy használni a tudtod nélkül. Használják apukád kocsiját.

Mondjuk szerintem neked tök felesleges autó, nem is használod.

Semmi baja nem lenne, ha ott parkolnál vele, ahol laksz. Nemcsak garázsos autók léteznek. De így tényleg tök felesleges neked autó.

2017. aug. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

A szüleim természetesnek veszik szintén, hogy elviszik, hisz mi mást csinálnának, buszozgatnának? Vagy max bérelnének, az meg rengeteg pénz...

Így szerintük is az a minimum, hogy odaadom.

De én oda is adnám szívesen, nem az a bajom, hogy elviszik,hanem hogy meg sem kérdezik, hogy odaadom e, nem tudom miért alapveth hogy vihetik, azért mert testvérek vagyunk.

Apám kocsija meg nem jó nekik, mert nem légkondis.

Így meg bosszantó, hogy alapból jogot formálnak rá, hogy elviszik, ha elmerném hozni a kulcsot, szerintem én lennék a leggonoszabb ember a világon, pedig már megfordult a fejemben nekem is.

2017. aug. 7. 10:47
 14/33 anonim ***** válasza:
4%

A vasárnapi meg az ünnepi ebédeknél, mikor haza ruccansz megkérdezed, hogy odaülhetsz-e a terített asztalhoz, vagy csak úgy szó nélkül leülsz és mered a kaját a szüleid tányérjába, a szüleid kérójába 25 éve?

Csak költői kérdés volt, tudom ahhoz, hogy te kapj valamit kérés nélkül az a természetes, de hogy te adj valamit, hogy ne lennének elvárásaid, az a te szótáradból hiányzik. Szerintem a civil szervezetek örömmel felvállalnák az ügyedet és kiperelnék a bátyádat még a gatyájából is, mert engedély nélkül használta az autódat.

Legyél büszke magadra. Még sokra viheted, ha megkeresed a Momentumosokat.

2017. aug. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Nem felesleges, másképp nem tudnánk elmenni a barátnőm családjához se, mert arra semmi tömegközlekedés, másrészt a hobbimhoz is kell, harmadrészt ha gyerekünk lesz nemsoká akkor megint hasznos lesz, mint írtam nemsoká költözünk és viszem el.
2017. aug. 7. 10:49
 16/33 anonim ***** válasza:
62%
addig, amíg költözöl, nem tudsz bérelni egy garázst? Nem egy lakásbérlés ára, a legtöbb helyen 5 ezer ft/hó körül már találsz (nagyon max a 10 ezer/hó). Ennél drágábban már csak nagyon frekventált helyen, üzlethelység céljából lehet kiadó garázst találni. Nem ér meg 5 rugót havonta az, hogy ne b@$zogassák a féltve őrzött autódat? Ha a enyémhez merne valaki hozzá nyúlni, annak garantáltan eltörném mindkét kezét, rokon vagy idegen, nem érdekel. Nő és autó az tabu!
2017. aug. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
57%
Tobbszaz Bmw meg hasonlo vagy dragabb kocsi parkol az utcakon, a tiednek mi baja lesz ha kinn hagyod?
2017. aug. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg autót elkérni marha nagy bunkóság bárkitől is..

Azért az egy milliós érték, nem egy papírzsebkendő..

Én pl a saját szüleim kocsiját sem kérném el.

Tudtommal nem is lehet csak úgy máséval járkálni, papírt kellene róla írni.

Az hogy a tesódék külföldön laknak az ő bajuk, oldják meg a hazautazásuk alatti programokat.

Teljesen mindegy attól mert a szülei engedik hogy ott tartsa stb, az még egy testvért nem jogosít fel arra hogy kérdezés nélkül elvigye!!!

A szülővel való kapcsolatnak ehhez semmi köze szerintem.

Felnőtt ember a bátyád, oldja meg magának a dolgait. Ha nem lenne kocsid mi lenne?

2017. aug. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ez engem is érdekel, hogyha elköltözöl és viszed magaddal az autót, akkor mit fognak csinálni testvéredék, ha hazautaznak? :D
2017. aug. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen illene, de ezek szerint ezt még nem tetted szóvá, csak a morzsát meg a benzint, így hihetik azt is, hogy a szó nélküli elvitel rendben van. Talán ne félj szólni, hogy kérjék is el.
2017. aug. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!