Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Csak szerintem illene kölcsönk...

Csak szerintem illene kölcsönkérni a kocsit?

Figyelt kérdés

25 éves férfi vagyok, a szüleimtől 50 km-re lakok albérletben.

Van egy saját BMW-m, de otthon van a szüleimnél garázsban, mert egyelőre az albérletemnél nem igazán megoldott a parkolás, én meg utcán nem tartom. 2 hetente ha hazautazok pár napra akkor használom, illetve amikor úgy alakul, nyáron többet.

A bátyám Spanyolországban él a feleségével, ha hazajönnek szoktak elmenni wellnesselni, ügyet intézni, családot látogatni. Mindig az én autómmal mennek mindenhova.

De soha meg se kérdezik, csak fogják a kulcsot és mennek.

Én nem bánom, vigyék, úgyis ott áll, de azért nem lenne illendő legalább szólni? Hogy figyelj, most is elvinnènk a kocsid vagy akármi.


2017. aug. 7. 07:54
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem lenne autóm, senkinek nem adnám kölcsön. Az már a nagyon drága kategória, nekem nem férne bele.
2017. aug. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
55%
Nehogy mar a kedves valaszolok mondjak meg, hogy kinek van szuksege kocsira es kinek nincs. Rohej!
2017. aug. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
16%

Pofátlanság valóban.


De ha leszarod magasról a kocsidat, nem is használod, magadtól 50 km-re tárolod, akkor ne lepődj meg semmin!


Egy autó arra való, hogy elhasználódjon. Szóval vagy használd, még ha utcán kell parkolni is, vagy pedig add el!

2017. aug. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
"Véletlenül" maradjon nálad a kulcs, és csak akkor vedd észre amikor már hazaértél
2017. aug. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
34%
Én azt nem értem, hogy miért nem tartod az utcán? Vagy miért nem bérelsz garázst 10-12 ezer/hóért már találni? Fel nem foghatom....
2017. aug. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Azért mert én nem fogom a 8. ker közepén tárolni az utcán a kocsim, azért hogy ellopják/szétverjék.

Egyetlen egyszer parkoltam vele èjjelre itt, reggelre 2 első gumi ki volt szúrva, ebből nem kérek többet, nem ezért spóroltam rá èvekig..

Garázs bèrlèsnek meg nem sok èrtelme van, utazgassak BKV-val mindig a kocsimért? Ennyi erővel eljutok mindenhova BKV-val..

De a kérdés szempontjából teljesen irreleváns most ez, a szüleimet nem zavarja hogy otthon van, engem sem zavar alapjáraton..

2017. aug. 7. 16:09
 27/33 anonim ***** válasza:
35%
Igazi merdzsóscigó az arc, 500 lóerős BMW az van, közben meg a VIII. kerületi putriban lakik. :D
2017. aug. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Nem mindenki születik olyan családba hogy alá rakjanak mindent :)

Régebben a kocsit tartottam fontosnak, arra spóroltam össze, most meg saját házra..

Nem tehetek róla, hogy a 8 kerben talaltam kiadó lakást, ami nem 130 ezer plusz rezsi havonta..

Inkabb lakjak egy ideig rossz környèken, de tudjak fèlre rakni...

2017. aug. 7. 16:26
 29/33 anonim ***** válasza:
93%

Igazad van, kérdező, ne is magyarázkodj a kötözködőknek.

Én viszont nem játszmáznék a kulccsal, főleg, ha tényleg nincs más gondod azzal, hogy tesód kölcsönveszi a kocsit, mint hogy nem kéri el.

Szerintem a legegyszerűbb, ha írsz neki/megmondod személyesen, hogy szívesen kölcsönadod a kocsit, de szeretnéd tudni, mikor viszik el, illetve eddig is rosszul érintett, hogy szó nélkül elvitték. Ha ugyanolyan állapotban, ugyanannyi benzinnel visszakapod, és tudod, mikor KÉRIK el, nincs gond, szívesen odaadod, amíg otthon van a kocsi.

Mindannyian mások vagyunk, más tűréshatárral. Van, akit nem zavar, ha a tesója kérés nélkül elviszi az autóját, van, akit zavar, Olvashattuk, van, aki még kérésre se adná oda. Nincs jó és rossz megoldás, egyenesen, bántás/megbántódás nélkül közölni kell a másikkal, mi az, amit tolerálni tudunk. Így benned sem lesz sértődés, amit évekig dajkálsz, és egy irreális pillanatban, a legkisebb dologra robbansz a tesód felé, és ő is tudja, meddig mehet el. Igaz, ehhez két intelligens ember kell, de remélem, ti azok vagytok.

2017. aug. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
13%
Egyszerűen nem igaz, amit összehord a kérdező. Nem csak a kulcs van otthon, hogy az apja kitudjon állni a garázsból, hanem a kocsi papírjai is, hiszen az nélkül nem vihetné el a bátyja. Azt a kocsit a bátyja is használhatja, mert, ha a gyerek bejelentené, hogy a bátyja ne használja, meg kérvényeznie kellene, akkor az apja úgy vágná ki a kérdezőt kocsistól mindenestől, mert gondolom külön szobája is van a szülői házban ... Úgy hogy ő itt álproblémával állt itt elő, hogy sajnáltassa magát, hogy mennyire kihasználja őt a spanyolból hazalátogató bátyja.
2017. aug. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!