Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tennétek, ha egy olyan...

Mit tennétek, ha egy olyan távoli rokon hívna meg az esküvőjére, akivel életetekben egyszer vagy kétszer találkoztatok, vagy esetleg soha?

Figyelt kérdés
Elmennétek? A sajátotokra mennyire hívtatok ilyen gyakorlatilag idegen rokonokat, akiket illemből kell meghívni?
2017. aug. 28. 20:53
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
76%
Ha a penz nem gond, szerintem menjel. Olyan gyonyoruek az eskuvok, sokszor erdekes, vicces dolgok is tortennek, mindig maradando elmeny egy eskuvon reszt venni.
2017. aug. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyire van messze, ha a közelemben lenne mondjuk egyházi szertartás, oda elmennék, de a vacsorára nem, ha távolabb lenne az esemény, akkor csak üdvözlőlapot küldenék, de nem mennék el. Ha nekem egyszer lesz esküvőm, én sem fogom meghívni az egész pereputtyot, csak mert rokon, csak azokat, akikkel közelebb is állunk egymáshoz, tartjuk a kapcsolatot és jóban vagyunk.
2017. aug. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
73%

Minden esküvőre új ruha? Ne már.

Ha menne más rokon is, akivel közelebbi a kapcsolatom, akkor lehet hogy elmennék. Amúgy inkább csak gratulálnék.

2017. aug. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
86%

Elmennék ha belföldön van és van kocsim

Már csak azért is hogy egy jót egyek és megismerjem a rokont

Nászajándék nem kötelező 25000 sőt nem is kell pénzt adni veszel párezerért valamit és le van tudva

2017. aug. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
44%
Dehogy mennék, maximum küldenék egy képeslapot. Semmi közöm hozzá, vadidegennek számít. Többek közt ezért is lesz kéttanús esküvőm, ha egyszer sikerül végre férjhez mennem. Magasról teszek az ostoba konvenciókra.
2017. aug. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
64%
Dehogy mennék. Bár furcsa lenne, hogy tudja a címem...
2017. aug. 29. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
76%
Nem hogy kérdést kitegyek ettől, menne a meghívó a kukába és 5 perc múlva nem is emlékeznék rá. Pont nem érdekel. Többet látom a bankomban a nőt aki pénztáros... Ne vicceljünk már. A sajátomra azt hívnám aki számomra fontos. Akit életemben láttam párszor az nem az.
2017. aug. 29. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
87%

Elmennék,de ne várjon nagy ajándékot, készitenék neki valamit, nem 20-25 ezreker adok csak random.


A sajátomra pesig csak mert "illik", természetesen nem hivnék meg senkit.

2017. aug. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk szokás meghívni ilyenkor a nagycsaládot. Nem a boríték miatt, hanem mert szerteágazó családunk van. Jellemző, hogy a távoli rokonok főleg esküvőkön, temetéseken találkoznak.

Nyilván nem kell figyelembe venni a megbántódást, de nálunk szó éri a ház elejét, ha valaki elhatárolódik a családtól. Igenis számon vannak tartva a másodunokatestvérek, sógorok, tántik.

Én ezek miatt elmennék, jó megismerni a távoli rokonságot legalább ilyenkor, de nyilván nem mindenki ilyen. :)

Hogy saját esküvőnkön mi lesz... jó kérdés. Nálunk a családban kis esküvőnek számít a 150 fő, így belefér mindenki - de én nem akarok ekkora lagzit, nem is futná rá. Szóval biztosan lesz, aki kimarad, meg nyilván a páromnak is lesz beleszólása, de azért minél több rokont szeretnék meghívni. Mert nálunk így szokás, közösen ünneplünk, közösen sírunk - még ha amúgy nem is tartjuk a kapcsolatot a hétköznapokban.

2017. aug. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
1%
Ha amúgy jó az időpont, akkor szerintem én elmennék, kajálnék, táncolnék egy jót, és viszlát. Ha már meghívtak. Ajándékot valószínűleg nem vinnék, tök fölösleges.
2017. aug. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!