Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tennétek, ha egy olyan...

Mit tennétek, ha egy olyan távoli rokon hívna meg az esküvőjére, akivel életetekben egyszer vagy kétszer találkoztatok, vagy esetleg soha?

Figyelt kérdés
Elmennétek? A sajátotokra mennyire hívtatok ilyen gyakorlatilag idegen rokonokat, akiket illemből kell meghívni?
2017. aug. 28. 20:53
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
92%
Nem mennék el. Én udvariasságból nem hívnék meg senkit, ha rokon ha nem rokon. Ha egész évben nem tartjuk a kapcsolatot minek jópofizzak?
2017. aug. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
50%
"Mert nálunk így szokás, közösen ünneplünk, közösen sírunk - még ha amúgy nem is tartjuk a kapcsolatot a hétköznapokban." - Ahol van erre pénz, ott nyilván nem probléma, bár én még akkor sem hívnám meg a soha nem látott rokonokat, vagy azokat, akikkel csak esküvőkön meg temetéseken futunk össze, egyébként meg nem is érdeklem őket. Nem költök olyan emberekre (vacsora, helyszín), akik nem kíváncsiak rám.
2017. aug. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó, egyetértek, ezért írtam, hogy a családi hagyomány ellenére a sajátomon sem lesz így, sem pénz, sem energia nem lesz akkora lagzira, mint ami itt a bevett szokás.

Csak azért írtam le a példámat, mert mindenki felháborodott a távoli rokonokon, hogy minek. Példát írtam, ahol ez tényleg szokás, és nem (csak) a várható borítékolás miatt. :)

2017. aug. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
48%

Ha anyagilag nem túl megterhelő, és lesz ott olyan ember, akit ismerek, én elmennék. Szeretem az esküvőket (inkább a ceremóniás részt, mint a lagzit amúgy).


Viszont a sajátomra ilyet nem hívnék, mert nálunk nagyon szűk családi ebéd lesz. Nincs se pénzem, se kedvem nem látott rokonokat kerülgetni, meg amúgy sem az én stílusom ez a 200 vendég és hejehuja pirkadatig.

2017. aug. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
56%
Mindig elképedek, mikor (elnézést kérdező) fontosabb kérdéseknél vérremenő kommentháborúk vannak, vagy, hogy egy két normális kérdezőt hogy tudnak ízekreszedni a hozzászólok, mindig elgondolkozom milyen emberek válaszolhatnak. Hát ilyenek, akik ha egy messzi rokon örömünnepére kapnak meghívót azt a kukába dobják, fenhangon közlik magukkal, hogy ők dehogy mennek, mit képzel a meghívó, és fél óra múlva nem is emlékeznek az egészre.. Jó ilyen savanyúan élni? Semmi részletet nem adott meg a kérdező, szóval bármi lehet, akár jó dolgokat is elképzelhettetek volna, de azon kívül, hogy a pénzetekre hajt a házasodó, és, hogy hogy szerezte meg a címeteket más nem jutott eszetekbe. Tisztelet a kívételnek. A kérdésre pedig már korábban válaszoltam.
2017. aug. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
19%
Annak idején, 35 éve a szüleimnek megvolt a kb. 100 fős lagzi, de apámnak kapásból volt 6 testvére + a már meglévő gyerekeik, anyám falujában volt a sátoros vacsora tánccal, anyai nagyapám hívott cigányokat zenélni a közelből, azért ott a faluban kb. mindenki ismert mindenkit, csak onnan is összejött volna a 100 fő, és nem úgy volt, hogy éttermi vacsora x Ft, mert háznál főztek, és összedobták az asszonyok a menüt meg a süteményeket is. Még a menyasszonyi tortát is anyám díszítette. A menyasszonyi ruha is apám egyik nővéréé volt, akinek hasonló volt a mérete, mint anyámnak, ez a nővére apámnak meg tud varrni, és egy kicsit átalakította, hogy anyámra jó legyen, a fátyol volt új. Ha a mai szokások szerint csinálták volna, étterem, kölcsönzés, vásárlás... stb. biztos, hogy nem telt volna ekkora lagzira, mert eleve mindketten szegény családban nőttek fel, és ami összejött pénz a lagzin nászajándékként, azt is a szülőknek adták.
2017. aug. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
60%

Senki nem feltételezett rosszindulatot a meghívó kapcsán, felesleges rögtön az igazságosztót játszani.

Csupán arra célzott (majdnem) mindenki, hogy ha valakivel nem tartod a kapcsolatot, akkor nem csinálsz magadnak plusz programot egy esküvő miatt.

2017. aug. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
29%

Én elmennék, lehet hogy onnantól tartanátok a kapcsolatot, ami jó dolog.Manapság már nem tud az ember a szerteágazó rokonaival kapcsolatot tartani, mert nincs rá idő. De egy ilyen alkalom jó erre.Ha már elmennék, azért vinnék ajándékot, nem túk drágát, de üres kézzel odaállítani, enni egész éjjel, és nem vinni semmit bunkóság.

Nem kell mindent ellenségesen nézni, ez az élet velejárója, hogy vannak ilyen események, ahol még az is jó, hogy szórakozol kicsit.

2017. aug. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

"Manapság már nem tud az ember a szerteágazó rokonaival kapcsolatot tartani, mert nincs rá idő." - Arra van időnk, amit fontosnak tartunk. Nekem van időm másodállásra a teljes munkaidős főállásom mellett, mert nekem ez fontos, és szakítok rá időt. Manapság, az internet világában olyan könnyen fel lehet venni a kapcsolatot a távoli rokonokkal, meg lehet keresni régi levelezőtársakat gyerekkorból, aki akarja, meg is teszi, nem kell ehhez esemény.


De feltételezem, a kérdező már döntött a kérdés kiírása óta. :-)

2017. aug. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát én tuti nem fogok senkit udvariasságból meghívni.
2017. szept. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!