Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Volt már örökké/halálig tartó...

Volt már örökké/halálig tartó harag a közeli rokoni kapcsolatódban, mire jó ez?

Figyelt kérdés

Apám báttya mindig is a pénz/rend/kemémnység/ravasszágban/kihasználásban élt buszsofőr létére(már nyugdíjas). Sokszor hangoztatta, hogy ő a két lányából diplomást faragott és nem szar szakmunkást, mint Apám a 3 fiából. Diplomások létére saját házuk sincs...


Apám a báttya kiköpött elentéte trehány/rendetlen/piát se veti meg de viszont sok emberrel kijön nem híve a kemény kötekedésnek és rendes Apa, jól felnevet mind hármunkat.


Ő olyan amilyen.


Amíg még élt nagyanyám addig járt nálunk-nála főként havonta egyszer elsején kitaláljátok miért? (pénzt kiszedni nagyiból) Ezt annyira jól csinálta évtízedekig, hogy az a sok pénz amit nagyanyám sporólt (nem járt boltba, mi etettük/ruháztuk) egy szállig eltűnt. Majd keresztapámnak egyszer csak új autó stb. és nagyanyám részegen anno elárulta, hogy a felét ő fizette "hitelbe" Amit sose kapott vissza.


---------

A vita előtt se volt túl jó viszony a két család között, csak nagyon ritkán látogattak minket. Mi őket 10 évvel ezelőtt talán 2-3x voltunk náluk,1x a garázsban ettünk gyerekkoromban tortát emlékszem.


A nagyi halála előtti utolsó években megelégeltük, hogy csak tűnik el a pénz és nagyi rajtunk kereste. Utána apám vette fel és 20e -vel adtuk neki na akkor végleg kiborult a bili.


Ritka látogatás stb. ordíbálás, majd nagyi meghalt és két nap múlva szólt apa a báttyának, na akkor meg mindent a nyakunkba vert mi öltük meg stb.


Azóta eltelt közel 10év mi se ő se tartjuk a kapcsolatott egymással. Amikor látnak nem köszönnek mérgesen néznek, inkább az ellenséghez álnak be előbb, mint hozzánk.

Az egészben az a rossz, hogy unokatesóimmal se találkoztam már közel 10 éve, teljesen elenük hangolta őket.


Hát megszoktam már külföldön vannak egyébként.


De belegondolni, hogy minden a pénz miatt volt és szégyellem, hogy ilyen rokonaim vannak illetve voltak(már letagadom őket, jobb is így).



2017. szept. 10. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Volt már igen talán kettő, de az öregek között voltak évtizedes ügyek, amik akkor sem lettek félretéve mikor kiderült a betegség, a hosszú lefolyás alatt sem lett békülés, egy szót nem váltottak, és így is ment el a családtag.

Utólagosan ment ki a sírhoz a nagyszülő 1 év után virágot vinni a lelkiismerete miatt annak ellenére hogy az Ő családja lett megbántva anno de mivel ez egy lefutott kör, és már idős lehet utólag úgy érzi ennyi jár az elhunytnak.

2017. szept. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 senior10 ***** válasza:
57%
ez egy nagyon régi történet. Apámék ketten voltak testvérek, már mindketten meghaltak. apám bátyja nagyon szeretett italozni és kártyázni, elkártyázta apámék örökségét amely egy pest környéki családi ház volt. Nyilvánvaló volt, hogy a nagybácsit behúzták a csőbe, mivel apám felajánlotta a illetőnek, hogy kifizeti az adósságot de neki mindneképpen a ház kellett. akkor nagyon összevesztek és soha nem beszéltek többé apámék még a nevét se lehetett megemlíteni apám jelenlétében. ez valamikor a 90-s évek elején volt a tartozás asszem valami százezer körül volt és a ház és a telek is kb annyit ért akkoriban. a környék mostanra egy kicsit felfutott és egy üres telek közműnélkül 15-20 milla arrafelé......
2017. szept. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 senior10 ***** válasza:
pontosabban ilyen értékű telkek is találhatóak azon a környéken.
2017. szept. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

NAgymamam es a testvere kozt. A korulmenyekre nem emlekszem mar pontosan.

Annyit tudok, hogy az anyjuk haldoklott mar, szegeny nagyon le volt gyengulve. A testvere kitalalta, hogy vigyek at az o hazaba, es ott fogjak apolni, termeszetesen megvolt a hatsoszandeka.

Nagyimat teljesen kitoloncoltak onnan, azt is alig engedtek, hogy meglatogassa, mert a testvere hajtott az oroksegre. Olyan szepen el is rendezte, hogy megkapta es az anyjuk temetese ota nem is talalkoztak.

Mamam rendesen undorodik a fazontol, de en teljesen megertem. Semmi ok nelkul kb elzarta a sajat anyjatol. Nem hiszem, hogy ki fognak bekulni, nagyszuleim mas orszagban elnek par eve es nem szivlelik oket, de nalunk senki se tamogatja a bekulest

2017. szept. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mostohaanyám - 5 éve elköltöztem már, de látni sem akarom többet.

UNdorító nő, a 8 év alatt, amit együtt éltünk, tönkretett a folyamatos bántó, rosszindulatú és megalázó beszólogatásaival.


Az esküvőmre jöhet, mint apa párja, de a főasztalhoz nem ül, és a gyerekemre nem vigyázhat egy pillanatig sem.

2017. szept. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló, mint a négyes válaszolónál, csak édesanyámmal és két testvérével. Az egyik tesó a közelébe költöztette (rábeszélte) a nagyit. A nagyi amúgy nem szorult ápolásra, pár dologban segített neki nagynéném, ennyi. Én nagyon szerettem. Édesanyám másik városban él, de ugyanúgy próbált segíteni, ha tehette. Másik tesó szintén. Az ominózus nagynéném mégis elintézte, hogy mindent ő örököljön, nem annyira vágom mi volt a végrendelettel, de elvileg amit anyum örökölt volna, azt is eladta...

Anyum jóban van velük, másik nagynéném nem, de nem csak emiatt. A két nagynéném szerintem soha nem fog már beszélni egymással.

Ami nekem fáj, és tudom ez furcsán hangzik, meg anyagiasan, hogy míg unokatesóm már rendezett életet él a nagyi lakásában, én nekem egy k...rva könyvet nem lehetett odaadni, amit gyerekkoromban sokat olvastam a nagyinál. Nem engedte az unokatesóm a nagynénémnek. Inkább eladják a vaterán. De azért jópofizni azt tud, meg sopánkodni, hogy jaj én még mindig csak albérletben tengődöm idegenekkel.


Kérdező: a rokonokat nem lehet megválogatni, te nem szégyellj semmit, gusztustalan az is, amit a nagyiddal csináltak.

2017. szept. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!