Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit kezdjek a testvéremmel?

Mit kezdjek a testvéremmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy testvérem, aki idegileg tönkre fog tenni. Én 19 vagyok, ő 17 .

Az elmúlt években többször is megigértem magamnak, hogy soha többé nem fogok idegeskedni, de vannak olyan helyzetek, amikor egyszerüen képtelen vagyok magamat lenyugtatni, sajnos így is elég ideges típus vagyok, mondhatni szinte már agresszív, szó szerint mindenen fel tudom magam húzni, van hogy alig tudok aludni. Nem szeretem ezt az énemet és most már tényleg szeretnék megváltozni.


Ami tesómat illeti, azt vettem észre, hogy ő az egyik okozója annak, hogymár sokszor vörösre idegesítem magam. Egésznap a gép előtt ül, vanhogy tornázik, mostanában egészségesen próbál élni (tojást eszik meg ilyesmi), szóval elvan magának. De van hogy gondolod egyet, mert unatkozik, feláll a géptől, bejön a szobámba kopogás nélkül és leül az ágyamra, szétturja a holmimat, a cuccaimat szétszedi... minden kiváltó ok nélkűl, közben meg badarságokat kérdez, amire ha nem tudom a választ, valamimet direkt elkezdi piszkálni. Kiskortól az jellemző rá, hogy ami a kezébe kerül, az már ketté is törik, én pont az ellentétje vagyok - védem amim van.

Már odáig fajult a dolog, hogyha hallom, hogy nyílik a tesóm ajtaja, már előre idegeskedek (rendesen félek), hogy bejön és megint idegesíteni fog.


Mit tudok tenni?


Apropó, fontos dolog! Ajtómat nem tudom bezárni, mert nem működik rajta a zár és tesómat én nem tudom megnevelni. Csak torka szakatamból ordítok rá olyankor mikor bent van, de semmi eredménye.


Köszi, hogy elolvastad!



2017. aug. 7. 16:00
1 2
 1/11 anonim válasza:

Nekem is hasonló idegesítő testvéreim vannak, csak mi hatan vagyunk testvérek. Én is elég ideges típus vagyok, de ilyenkor leültetem őket és megbeszélem velük a dolgot. Ha ez nem működik, olyankor csak úgy "nevelő szándékkal", egy kicsit odacsapok Nekik.


De a szülői segítség a leghatásosabb. Ez nem árulkodás, a szülő-gyerek kapcsolat nagyon fontos. Le kell ülni, elmondani a szüleidnek, hogy mi a helyzet, Ő pedig el fogja mondani, hogy mi a teendő. Az is lehet, hogy majd Ő fogja megbeszélni a tesóddal.

2017. aug. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, de az a helyzet, hogy ezt már kismilliószor megbeszéltem anyummal is és tesómmal is. Apummal ilyenről soha nem lehett rendesen beszélni.

Anyum reakciója legtöbbször az, hogy 'nem érdekel..' vagy ha sikerül is 'beszélnem' erről vele, csak nyugtatgat, hogy ne vegyem komolyan. Ha magához hívja anyum tesómat, beszélni erről, nem tudom hogyan és miket mond, de tesóm látszólag teljesen hidegen hagyja. Anyánk sose volt kőkemény velünk, mindig is 'kényesztetett', féltett és ezért ha valami be az egyik fülön, úgy ki a másikon.

Szóval úgy néz ki, hogy csak magukkal foglalkoznak (mármint na szüleim) vagy egyáltalán nem tanúsítanak nagy figyelmet arra amit tesóm művel.

2017. aug. 7. 16:50
 3/11 A kérdező kommentje:
Jaa mindezt arra fogva hogymár felnőt férfiak vagyunk, tesóm nemsokára lesz az és tudatják ezzel hogy ez nem olyan fontos.
2017. aug. 7. 16:52
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerinte te már idegileg kész vagy. Alapból sem vagy egy stabil alkat, a tesód csak hab a tortán. Miért kell torka szadtából orditani? Miért nem próbálsz normálisan beszélni hozzá? Pl. felállsz, odamász az ajtóhoz és megkéred, hogy hagyjon magadra, mert van dolgod.
2017. aug. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam, nem működik. De lehet azért mert akkor már ideges vagyok és ha hirtelen lenyugszom, legalább is tetetve azt, akkor meg látszik rajtam, hogy csak azért csinálom, hogy kimenjen, de persze nem megy ki.
2017. aug. 7. 17:10
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért csinálja, mert látja, hogy téged ez idegesít. Minél jobban kiabálsz vele, annál inkább csinálja. Firdított pszichológia. Legközelebb amikor bemegy hozzád, rá se nézz. Csináld amit vsinálsz. Ne nézz rá, ne szólj hozzá. Ha azt látja, hogy nem tud felidegesíteni, akkor ott fog hagyni. Én ezt tudom javasolni.
2017. aug. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen köszi, ezt is sokszor próbáltam.

Ma reggel is (délben) felébresztett azzal a kérdéssel, hogy 'mi az sárga gyümölcs és Afrikában terem?' valami ilyesmi :D

Rá se néztem, meg se hallhattam még motyogott valamit és kiment. Ez néha bejön, de rájön ő arra, hogy ezzel akarom lepattintani, így direkt elkezd a cuccaimmal babrálni, amire nagyon érzékeny vagyok nah és utána jön az ordibálás. Ha akkor sem figyelek oda, akkor legfeljebb széttöri azt a valamit vagy magával viszi és elrejti, mikor kell akkor meg nem találom, szépen kérem tőle hol van, nem mondja és megint ordibálás.

Szóval.. Ördögi kör :D


Tegnap már a legfontosabb cuccaimat fogtam és betettem az ágyamba, mert az ilyen felnyithatós. Egyenlőre nem tudta (szerintem), hogy ott vannak a cuccok.

2017. aug. 7. 17:24
 8/11 anonim ***** válasza:
Zárjavítás, vagy rigli.
2017. aug. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nem tudsz elköltözni? Még tanuló vagy?
2017. aug. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

# 9/


Igen, még tanuló vagyok. 1 évig még itthon leszek és aztán megyek el innen. 1 egész évet még ki kell bírjak.....

2017. aug. 8. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!