Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy mondjam el, hogy kárt...

Hogy mondjam el, hogy kárt tettem egy kölcs kapott tárgyban?

Figyelt kérdés

Egy vihar miatt elromlott a laptopom...keresztanyukámtol kaptam kölcsön egy régi laptopot...

Sokszor vannak dühkitoréseim....tudok róla, kérlek nem ítéljetek el ez miatt...próbálom magam visszafogni


Nos...benyomódott a kölcsön kapott laptop billentyűzete....nem magyon...de látható...a készülék teljesen működik...viszon így hogy adom vissza?

Mert kiderült, hogy amúgy el akarják majd adni. Egyszerűen nem merem neki elmondani, mert félek, hogy mérges lesz. Szörnyen érzem magam az miatt amit tettem és tudom, hogy ez következményekkel jár.


Hogyan tudnám elmondani neki úgy...hogy ne legyen belőle nagy ügy.



#billentyűzet #rokon #kapcsolat #laptop #kölcsön kapott tárgy
2017. okt. 6. 22:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

ha használt, régi, valószínüleg sokat nem csökkentettél az értékén.

Az pedig, hogy mekkora ügy lesz belőle, keresztanyádon múlik, gondolom őszinte megbánással segítesz a dolgon, de tőleg függ a dolog.

2017. okt. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Vedd meg tőlük.
2017. okt. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
A billentyűzet cserélhető, nem is egy komoly költség. Csináltasd meg, és utána mondd el.
2017. okt. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Így ahog ide leírtad. A dühkitörésekkel meg valamit kezdeni kéne mert tönkre fogja tenni az életed. Nyilván van oka valami múlt béli dolog. Érdemes gondolkozni rajta és azt megoldani. A sport is sokat segíthet. Azt is mondhatod, hogy az öledben volt a laptop valmitől (ezt a részt majd kitalálod te) megijedtél és emiatt majdnem leesett. El tudtadvkapni de sajnos ez történt. Jobbat nem tudok. Bár szerintem az őszinteség jobb volna. Viszontvtanulj belőle és valamit ke6dva dührohamokkal mielőtt nem csak egy laptop sérül meg. Vagy fel is ajánljatod hogyegveszed te a laptopot és akkor biztos nem fognak haragudni.
2017. okt. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
24%
Nekem is. Vanak du rohamaim at tudom erezni en a szekreny zarat szedtem szer idegessegembe... ami gaz de hat ez van probalni kell realisan gondolkodni es a sport is jo otlet a joga is stressz oldo
2017. okt. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is megvenném..
2017. okt. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Előzőekhez hasonlóan én is felajánlanám, hogy megveszem azon az áron, amin el akarták adni, ha éppen nem állsz úgy anyagilag, megtoldani egy írásbeli megállapodással, arról, milyen részletekben fizetsz.
2017. okt. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szerintem az alap dolog, ha kárt okozol más tulajdonában azt megjavíttasd, vagy felajánld a megvásárlását és az is alap dolog, hogy elismerd őszintén a felelősségedet. Ezek nem bonyolult dolgok és valószínűleg te is ezt várnád el másoktól. Én biztos vagyok benne, hogy te is tudod mit kell tenned csak egy kicsit megijedtél a felelősségtől.
2017. okt. 7. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha úgyis el akarja adni, az lenne a legkorrektebb ha megvennéd tőle.
2017. okt. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én még annyival kiegészíteném, hogyha azt akarod, hogy ne legyen "nagy ügy", akkor ne a károkozás miatt vedd meg, hanem mert tudod, hogy el akarják adni, neked meg amúgy is szükséged van egyre állandóra.
2017. okt. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!