Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Személyes ADAT-e a NÉV? /3...

456123 kérdése:

Személyes ADAT-e a NÉV? /3 eve elváltam, és nem tudom a feleségem nevét. Senki nem mondja meg. Most "eltűnt" Angliában. Hogyan kerestessem? (pl. Rendőrség nem illetékes)

Figyelt kérdés
jogsi első férje nevén, útlevél második férje nevén, személyi ig. a harmadik (ÉN) férje nevén
2017. nov. 5. 11:12
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy személyes adat. Ha hivatalos ügyben keresed, az megoldható- ha nem, és ő nem akarja hogy megtaláld, akkor nem is fogod- és ez igy van rendjén.
2017. nov. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Sosem válaszolok privát üzenetre.

Nagyszerű, de továbbra sem értem, miért nem tudod békén hagyni, elvégre az ex feleséged, a világon semmi közöd hozzá.

2017. nov. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

Jó napot! Én vagyok a Kérdező!

Megértettem a véleményeteket feladtam, nem keresem tovább! (nem vagyok erőszakos)

Tehát nem tudhatom egy "embertársamról": ÉL-e még?

és nem tudhatom, használja-e az ÉN NEVEMET!


nem logikus de elfogadom.


(azért érdekelne, ha azt kérdeztem volna pl. Soros György él-e még?

akkor is az a válasz : semmi közöm hozzá?)

2017. nov. 10. 06:42
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Egy kozszereplo meg egy magánszemély nem ugyanaz, de neked ezt hiába is magyaraznank.

Hogy az exed használja e a te nevedet, az a magánügye, lévén a magyar törvények szerint joga van hozzá.

2017. nov. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

1. Az magánügye sz illetönek, hogy akarja-e, hoyg tudj arról, hogy él-e még, ehhez semmi közöd.


2. Emellett adott esetben sem a TE nevedet használja, hanem a SAJÁT, házasság által kapott nevét, ami megintcsak nem tartozik rád, mivel neked nem okoz sem elönyt, sem hátrányt!

2017. nov. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Semmi kozod abhoz, milyen neven, ahhoz sem, hogy megtartotta-e a felvett nevet. Nem a tied, masok is viselik. Sot, az is lehet, az uj ferjet is veletlen ugy hivjak, ahogy teged.


Rendirsegen bejelentheted az eltuneset, de ha megralaljak, akkor is csak akkor adnak ki adatot, ha o abba beleegyezik.


Ha jogi problemad lenne, fordulj birosaghoz.

2017. nov. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Megértettelek benneteket.... részemről volt rossz ötlet

KÖSZÖNÖM!

nem keresem!!!

nem kérek több pocskondiázást

2017. nov. 11. 02:08
 28/38 A kérdező kommentje:

picit ellenkeznék az utolsó két hozzászóló illető véleményével:

olyan hogy "SAJÁT házasság által kapott név NINCS, ami megint csak nem tartozik rám".

„A név, a névviselés jelentősége elsősorban abban rejlik, hogy alkalmas arra, hogy a név viselőjét azonosítsa, megkülönböztesse, elválassza a társadalom többi tagjától, és kifejezze a családhoz való tartozást.”


és az bocs, az az ÉN családom neve, nem azé övé,vagy azé illetőé akit ugyanúgy hívnak mint engem akihez a válasz adó szerint újra férjhez ment!


Másrészt nem jogi tanácsot kértem! (azt kértem a Bíróságtól mi előtt a kérdést itt feltettem volna, tehát jogilag nekem van igazam) morálisan nem tudtam eldönteni igazam van-e ( és azt "TI" képviselitek Tisztelt értelmesebb válaszadók! - amiért Köszönettel tartozom)

Harmadsorban, a kérdésben benne volt, hogy a Magyar Rendőrség nem illetékes Londonban, miért okosabb a T. válaszadó, mint egy Magyar Rendőrtiszt, és mégis csak oda vezényel? ( De köszönöm a JÓ INDULATÁT!)

negyedsorban: a kutya nem kérdezte tudhatom-e vagy sem nevét! Ezt én is tudom, tudtam akármi a neve nem törvénytelen, csak épp nem tudom pontosan a három házassága által adatott 3 közül melyiket használja...



A HOGYAN VOLT (lett volna a kérdés) Hogyan fogjak hozzá? --- de köszönöm letettem róla!

( és picit hagy legyek cinikus: kiírtam a Face Book oldalamra ha valaki külföldre akar menni a NEVEMMEL jelentkezzen bátran! Az ÉN NEVEM, csak be kell ütni a Google-ba előjönnek az adataim is - nyilvánosak.)

2017. nov. 11. 03:45
 29/38 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ha a bíróság es a rendorseg szerint jogod lenne keresni, már ki adtak volna ellene a nemzetközi körözést. A magyar rendőrség annyiban nem illetékes, higy nem fog Angliába menni egy magyar nyomozó keresgélni, hanem atadjak az ugyet az angol nyomozó hatóságnak. Tehát a történeted kamu.

Attol, higy a te neved mondjuk Kovács János, ő meg Kovacsne Horváth Karolina, nem lett a te tulajdonod és minden joga meg van hozzá, hogy a te vezetéknevedet használja. Vannak olyan jogi esetek, amikor a nő válás után kötelezhető a férjezett név levételer. A te esetedben ez sem áll fenn, mert ha így lenne, már nem is lenne kérdés, higy használja e a rendkívül értékes nevedet, vagy sem.

Ha valaki még szeretné változtatni a vezeteknevet, 10e illetekbelyeg kíséretében benyújthatja a kérvényt és bizony szinte biztos, higy akár a te becses nevedet is megkaphatja

2017. nov. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
HA te a saját adataidat a facebookon nyilvánossá teszed, az a te döntésed, de mindenkinek megvan a lehetösége arra, hogy a személyére vonatkozó adatokat ne engedje mindenki számára hozzáférhetövé tenni, söt még az is megengedett, hogy egyáltalán ne legyen facebook-profilja!
2017. nov. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!