Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mit gondoltok arról, hogy...

Ti mit gondoltok arról, hogy egy gyerek a szüleinek/nagyszüleinek simán odamondja, hogy hülyék?

Figyelt kérdés

Itt már felnőtt, vagy inkább nagykorú emberről van szó, aki néha beszélgetés közben, simán olyanokat mond a szüleinek, hogy: ne beszélj hülyeségeket, hülyeséget mondtál, nem vagy normális, stb.


Mert most voltam rokonoknál és a gyerekük pont ezt csinálta, pedig nem is volt veszekedés, max. egy kis vita, de még annak is kevés volt. Ugyanakkor fel se háborodtak a szülők.


A gyereket pedig értelmesnek hittem, diplomás, jól szituált, értelmes srác, nem gondoltam volna, hogy otthon ilyen stílust is megenged magának, pláne vendégek előtt.


2017. dec. 18. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak a "nem vagy normális" kijelentéssel volt gond, a többi szerintem simán elfér, mivel azzal nem őket hülyézi le, hanem amit mondtak. Pl. kisgyereknek is mondhatod, hogy butaságot beszél, viszont azt, hogy buta vagy, azt nem kéne. Sőt a ne butáskodj is teljesen jó.
2017. dec. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

ha nem a személyre mond ítéletet, hanem arra, amit mond tesz, akkor nem igazán probléma.

Probléma továbbá gyereknek nevezni egy felnőtt férfit.

2017. dec. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy udvariatlan.
2017. dec. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Érdekes. Nekem egyszer hallotta meg apám, hogy lehülyézem (másik szobában voltam és suttogtam, de valahogy mégis meghallotta) úgy megvert, mint szódás a lovát. Lehettem vagy 5-6 éves. Többször nem jutott az eszembe ilyesmit csinálni.
2017. dec. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az nem ugyanaz, hogy "hülye vagy", mint hogy "hülyeséget beszélsz". Ha az ember hülyeséget mond, akkor hülyeséget mond. Nem attól lesz értelmes, ha ezt nem mondja el őszintén a szüleinek vagy hogy túlzottan finomkodik. Én pont ezért nem háborodnék fel ilyenen, mert nem vagyok ez a tekintélyelvű ember, hogy jujjci, családdal csak virágnyelven beszélünk, mert ha már a hülyeség szó kiesik a szádon, akkor tiszteletlen vagy. Az "ilyen stílus" meg elég vicces... mintha káromkodott volna vagy csicskag...izik vagy konkrétan azt mondja, hülye vagy.
2017. dec. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Talán azért mert anyám inkánb tekint a barátnőjének mint a lányának. Én is szoktam anyámnak ilyeneket mondani. Van hogy azt is mondom neki hogy hülye de nem veszekedés közben hanem viccesen. Őt nem zavarja.
2017. dec. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Én szoktam apámnak mondani hogy "megint hülye vagy" és azt is hogy "ne beszélj hülyeségeket", mert általában 0-24-ben löki a dumáját, amit 10x-20x elmond egymás után és persze neki mindig igaza van, attól függetlenül hogy mindenki más nem ért egyet vele. :D Igen, az ember néha azt érzi mellette hogy kiugrik az ablakon, de nem veszem fel én se meg ő se annyira szerintem ezt.
2017. dec. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért ne mondhatná? Egy verés egyenlő azzal, hogy retardált apja van valakinek. Lehetne talán kíváncsi rá előbb, hogy miért mondta. Sok szülő sokszor inkább magába nézhetne. Miért ne lehetne a gyereknek igaza? A lehülyézésnek nyilván 1000 féle stílusa van. De a felnőtt nem egyenlő a tévedhetetlen bölcs emberrel. Akinél megvan a kellő öntudat és önismeret, önirónia az biztos h nem veszi magára ezeket. Csak egy hülye veszi rossznéven ha lehülyézik :D
2017. dec. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kimerülhetett szellemileg és pszichikailag egyaránt az iskolai követelmények alatt.


Nem lehet, hogy a diplomával "meg akart felelni" a környezete ki nem mondott elvárásainak - és ez nyomasztja belülről?


Erőltették, hogy azt a szakot válassza, amit végigcsinált? Érdekli az a tudományág egyáltalán? Nem másként tervezte a fiatalságának ezt a szakaszát (pl. kétkezi szakmunka)?


Esetleg egy - vagy több - tanár/diáktársával van számára feloldhatatlannak tűnő konfliktusa? Elfojtott magánéleti probléma?

2017. dec. 19. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!