Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mit csinálnátok, ha az...

Ti mit csinálnátok, ha az egyik rokon azt javasolná, hogy ezentúl csak a gyerekek kapjanak karácsonykor ajándékot, a felnőttek nem?

Figyelt kérdés

Én voltam ez a gonosz... Minden évben kiteszem szívem-lelkem, hogy megtaláljam a "tökéletes" ajándékot, amit mindenki szeret, én mégis rendszeresen olyan ajándékokat kapok "cserébe", amire allergiás rohamot kapok ha megeszem (mogyoró, már 25 éve!!!), mégis 3. éve kapok ilyen csokit. Most kaptam egy rossz villanytűzhelyt is, mert nekem egy régi gáztűzhelyem van (ami működik).

Tudom, nem az ajándék a lényeg, de miután egész nap azt hallgatom, hogy mikor lesz esküvő-gyerek, mekkora egy elkényeztetett senkiházi vagyok (mert a lakásfelújítást nem szeretném a mostohámmal megcsináltatni majd, aki dührohamában simán ököllel megüt) ez tette be a kaput. Allergiás vagyok rá és a saját anyám nem emlékszik rá vagy csak ennyire tojik a fejemre. Más rokonoktól meg egy zsíros, nem működő gáztűzhelyet.

Lekopott a mosolyom és jeleztem, hogy mi is bevezethetnénk azt, hogy csak a gyerekek kapjanak ajándékot, de egységesen elutasították az ötletet.

Ti ilyen esetben hogyan változtatnátok ezen? Kihagynátok azt az 1 rokont, aki jelezte, hogy nem szeretné folytatni a hagyományt? Vagy ezentúl jelképes ajándékok legyenek?


2017. dec. 25. 21:53
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

A jelképes ajándék szerintem jó ötlet, akkor legalább nem sértődnek meg, hogy nincs ajándékozás, de nincs felesleges pénzköltés sem. Mindenki kap egy tábla csokit meg mellé egy doboz teát vagy kávét vagy mitt'omén... kézkrémet vagy ajakírt vagy körömlakkot vagy autóillatosítót vagy füstölőt vagy gyertyát vagy akármit... Gyakorlatilag fejenként egy ezresből simán ki lehet hozni mindenki ajándékát.

Csak előre szólni kell nekik, hogy ők is tartsák magukat ehhez, ne legyen a végén balhé belőle, hogy ők valami drágát vettek, te megy egy doboz leértékelt bonbont adsz nekik. :D

2017. dec. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
74%
Ajándékozz nekik te is hulladékot aztán sértődj meg ha nem tetszik nekik.
2017. dec. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi előre meg szoktuk kérdezni a másiktól, hogy mire van szüksége, ha semmire, akkor általában valami ehetőt adunk, idén csoki, süti, befőtt, méz, dzsem és kolbász is került a fa alá. Az ajándékozásnak tényleg csak akkor van értelme, ha a másik örül neki, viszont ha ez már több generációs családi hagyomány, hogy karácsonykor mindenki ad és kap, nehezen fognak átállni arra, hogy csak a gyerekeket ajándékozzák meg.
2017. dec. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

A leírt körülményektől függetlenül:

Az adott rokonnak én azt mondanám, hogy természetesen nem kötelező az ajándékozás, ha ő csak a gyerekeknek szeretne hozni, akkor legyen így.

Ettől függetlenül - mivel én szeretek ajándékozni - a többi rokonnak ugyanúgy készülnék, csak annak a rokonnak/családnak nem, akik ezt kérték.

Tehát én kihagynám azt az egy rokont.


Persze ettől függetlenül, a kérdés többi részére reagálva, nettó parasztság, amit csináltak, én a helyedben szimplán azt csinálnám, hogy októbertől szólnék előre jövőre, hogy köszönöm de én nem kérek ajándékot, idén nem szeretnék semmit.

2017. dec. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a helyedben megmondtam volna nekik, hogy MIÉRT akarod. Mert ha ennyire közönyösek feléd, simán hihetik azt is, hogy jáj, de jól megy az ajándékozás, finom csokit adtak neked, ők is jó ajándékot kaptak stb. Ha ilyen esetben vki indoklás nélkül benyög egy ilyet, akkor a többség azt fogja gondolni, hogy azért, mert csóró vagy mert sajnálja a pénzt az ajándékra. De ha megmondod, hogy figyu, azért nem akarok tovább ajándékozósdit játszani, mert szartok belém, és olyan csokit adtok, amibe beledöglöm, ha megeszem, meg egy nem működő és koszos tűzhelyet, amire nincs is szükségem. Akkor legalább tudják, hányadán álltok, és a reakciókból el lehet indulni.


Sztem ilyen esetben a többség legyint rá, és azt gondolja, az XY most különcködik vagy csóró, majd' benő a feje lágya, jövőre is ugyanúgy lesz ajándékozás... aztán tőled is számítanak ajcsira, és te leszel a minden szar, ha nem adsz. Mert szerintük ez megegyezés kérdése, és neked nincs más választásod, ha ők elutasították.

2017. dec. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
70%

Mi évek óta csak a gyerekeket ajándékozzuk. Mondjuk nálunk nem volt soha semmi zűr, sz.r ajándékok meg bunkó rokonok, egyszerűen csak kb. soha semmi értelmeset nem tudtunk venni egymásnak. Ha pl. Anyuék megkérdezték, hogy mit szeretnék, nem tudtam mondani semmit, mert nem volt szükségem semmire...ugyanígy a bátyáim sem, ugyanígy mi testvérek egymásnak sem, és ugyanígy a szüleink sem nekünk. Felnőtt emberek vagyunk mind, ha kell valami, azt megvesszük magunknak akkor, amikor éppen kell.


Így aztán pár éve Anyumék feldobták ezt, hogy mi lenne, ha csak a gyerekeknek vennénk ajándékot. Én eleinte nem nagyon akartam, de most visszanézve a létező legjobb döntés volt. Azóta nem stresszelek, hogy kinek mit vegyek, mert senki nem mond semmit; nincsenek utolsó pillanatos ajándékvásárlások, mert úristen, xy-nak még nem vettem; nincsenek "jobb ötlet híján" vett szóróajándékok, mint a tisztálkodási csomag, parfüm, stb...


Párom minden évben elmondja (amikor ő a családja miatt a fent említett köröket járja végig ajándékvásárlásban), hogy mennyire irigyel emiatt, hogy mi ezt meg tudtuk beszélni így családilag, és bárcsak az ő családjával is meg lehetne.

2017. dec. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 szonata ***** válasza:
77%
Teljes mértékben helyes. Amikor fiatalok vagyunk a szüleinknek mi vagyok a legközelebbi. Aztán megszületnek az unokák és ők lépnek ebbe a szerepbe. Aztán megszületnek és ők kerülnek. A szeretett ugyanúgy megvan, csak az ajándékozott szerepe változik. Nálunk is így volt és mivel már én is tapasztalom ezeket a szép családi csodákat, én is alkalmazom. Nem a drága ajándékozásról szól a karácsony, hanem a meghitt, őszinte szeretetről.
2018. dec. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!