Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mit csinálnátok, ha az...

Ti mit csinálnátok, ha az egyik rokon azt javasolná, hogy ezentúl csak a gyerekek kapjanak karácsonykor ajándékot, a felnőttek nem?

Figyelt kérdés

Én voltam ez a gonosz... Minden évben kiteszem szívem-lelkem, hogy megtaláljam a "tökéletes" ajándékot, amit mindenki szeret, én mégis rendszeresen olyan ajándékokat kapok "cserébe", amire allergiás rohamot kapok ha megeszem (mogyoró, már 25 éve!!!), mégis 3. éve kapok ilyen csokit. Most kaptam egy rossz villanytűzhelyt is, mert nekem egy régi gáztűzhelyem van (ami működik).

Tudom, nem az ajándék a lényeg, de miután egész nap azt hallgatom, hogy mikor lesz esküvő-gyerek, mekkora egy elkényeztetett senkiházi vagyok (mert a lakásfelújítást nem szeretném a mostohámmal megcsináltatni majd, aki dührohamában simán ököllel megüt) ez tette be a kaput. Allergiás vagyok rá és a saját anyám nem emlékszik rá vagy csak ennyire tojik a fejemre. Más rokonoktól meg egy zsíros, nem működő gáztűzhelyet.

Lekopott a mosolyom és jeleztem, hogy mi is bevezethetnénk azt, hogy csak a gyerekek kapjanak ajándékot, de egységesen elutasították az ötletet.

Ti ilyen esetben hogyan változtatnátok ezen? Kihagynátok azt az 1 rokont, aki jelezte, hogy nem szeretné folytatni a hagyományt? Vagy ezentúl jelképes ajándékok legyenek?


2017. dec. 25. 21:53
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Kinyitottam a számat, azzal a lendülettel visszanyújtottam a csokit, hogy "köszi, de még mindig allergiás vagyok rá, nem gyógyultam meg tavaly óta".

A gáztűzhelyt meglátva meg az volt az első mondatom, hogy nagyon kedves, de ránézésre is túl széles (még mielött közölték, hogy kontakthibás). Azután lett belőle egy vita, miszerint én nem akarom hazavinni, holott egy szerelő olcsón megcsinálná és minden megoldható, cserélhetek konyhaszekrényt, akkor befér. Ebből következett, hogy el vagyok kényeztetve, mert nekem biztos csak az új jó.

Eléggé csúnya dolgok hanzottak el, miután mindenki lenyugodott vetettem fel az ötletet. Egyébként tesóm egy drágább alkoholt kapott közel absztinensként, nem csak nálam fogtak mellé.

2017. dec. 25. 23:17
 12/27 anonim ***** válasza:
89%
Nem adnék senkinek sem ajándékot,gyereknek sem mert nekem nincs,így csak ráfizetés lenne az egész.
2017. dec. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ez egy korrekt javaslat, főleg, ha ilyenek a rokonaid.
2017. dec. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van,ha nem tudnak normális, (itt ez alatt a hasznosat értem) ajándékot adni,akkor ne is legyen ajándékozás. Az ilyen használt,félig-meddig működő tűzhelynél egy parfüm,vagy egy tüsfördű+deozodor,testápoló szett is jobb lett volna. Egyébként én is bajban vagyok,ha ajándékot kell vennem, egyszerűen nincs ötletem. Most ép szerencsém volt,mert tudtam két emberről,hogy mire vágyik,illetve az egyiknél elég későn derült ki,hogy mire vágyik, de még megtudtam venni gyorsan.
2017. dec. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi azért is beszéltük meg közösen a családdal hogy csak gyerekek kapjanak ajándékot, egymásnak ne adjunk, mert mindenki megtudja venni magának azt amire szüksége van így ezért is beszéltük meg hogy senki nem ad egymásnak semmit, csak gyerekek kapnak. Nálunk is az váltotta ezt ki hogy nem tudtunk egymásnak már mit adni, és sokszor feleslegesen adtunk valakinek valamit, sokszor mégsem volt jó, meg ment a sértődés, meg ment a hiszti, ha ne egyforma értékben adtunk valamit akkor az volt a baj. Mi közösen megbeszéltük hogy legjobb az ha senkinek nem adunk semmit.
2017. dec. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
16%

Mig unokatesommal kicsik voltunk, mindig pénzt adott egymásnak a két család, mondván mindenki vegyen a gyerekének amit szeretne. Rájöttünk, hogy semmi értelme odaadni egy boritékot, aztán visszaadni egy másikat ugyanannyi pénzzel, szoval letettünk a dologrol. A felnöttek egymás között mindig aproságokat adtak, kb 1000-2000 értékben. Felesleges ennél nagyobb ajándékot adni.


Nem tudom mennyire közeli a rokonod, viszont én nem vágtam volna a szemébe, hogy nem kell a tüzhelyed. Valoszinü szová tetted, hogy szeretnél egy másikat, azért jutott eszükbe odaadni. Azért letakarithatták volna, és ha valoban olyan olcson megcsinálja szerelö, akkor átvállalhatták volna magukra. Ez viszont vicc, hogy cseréld le emiatt a konyhabutorod, mintha az olyan olcso dolog lenne.. Na mindegy, én elfogadtam volna a tüzhelyet csendben, aztán kész, csak hogy ne nézzenek bunkonak. Felvetettem az ötletet, sajnálom ha nekik nem tetszik, jövöre, karácsony elött biztos szová tenném, hogy mint mondtam nem kivánok ajándékozni, és ehhez is tartanám magam.

2017. dec. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is feleslegesnek tartom, évközben úgyis mindenki megveszi magának amit szeretne. Mi 3 éve javasoltuk a jelképes ajándékot. Igazából ennek sincs sok értelme, ezek váltakoznak: bon-bon, kávé, tea, egyéb édesség, kozmetikum, gyertya, fényképkeret és hasonló apróságok. A gyerekek ajándéka viszont nagyon fontos mindenki számára.
2017. dec. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

A konkrét kérdésre: támogatnám.

Most részmunkaidőben dolgozom, és kb. minimálbért keresek. Barátom családjánál viszont nagy hagyománya van az agy nélküli költekezésnek-utána persze jön a nincsen semmire pénz duma, és tőlem is elvárják a drágább ajándékot. Tehát minimálbérből nyolc embernek minimum 5ezres ajándék. De azért jó, ha tízezer.

Barátom hiába mondta nekik idén is, hogy mi legyen a limit, csak sikerült durván túlmenni rajta.

2017. dec. 26. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 érdekel0 ***** válasza:
100%

Mi is bevezettük,ugyanezen okoból.

Nincs agykapacitásom azon filózni,mit vegyek +13 embernek.

Az 5 gyerkőc kap és kész.

2017. dec. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
96%

Ne kérdezd, hanem kijelentsd:

Te jövőre csak a gyerekeknek fogsz venni ajándékot karácsonyra. Pont.

Előre szóltál.

Aki pattog, annak elmondhatod, hogy te inkább olyat kaptál eddig, ami sértő. Ha ezt nem értik, akkor nincs pénzed.

Felnőtt ember vagy, ne kérj engedélyt.

2017. dec. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!