Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nektek vannak ilyen tudatlan...

Nektek vannak ilyen tudatlan rokonaitok?

Figyelt kérdés

Telefonon beszélgetek pl egy családtagommal,és az illető(rokonom),akinél tartózkodik éppen a háttérből kiabál,kommentelve a véleményét arról,amiről éppen a családtagommal beszélek.


Családi dologról volt szó,és ő bele akart szólni.


Mondtam,hogy ha velem szeretne beszélni,akkor jöjjön a telefonhoz,vagy személyesen mondja el,ha valamilyen problémája van.

Erre azt mondja,hogy ő nem akar beszélni.


Mondtam neki,ha nem akar meghallgatni akkor milyen jogon alkot véleményt,vagy milyen jogon avatkozik bele családi dolgokba?


2017. dec. 31. 04:58
 1/10 A kérdező kommentje:

Persze az ő magánügyeibe nem szólhat bele senki(nem mintha engem érdekelne az ő élete),de ő jogot formál arra,hogy beleszóljon más családok életébe,úgy hogy ki sem mer állni szemtől szemben,vagy a másik oldalt is meghallgatni.


Ha összetett mondatokban beszélek neki,azt ő "nem érti" szerinte az "zagyvaság".

2017. dec. 31. 05:01
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Röhejes azt olvasni, hogy valaki tudatlannak nevét bárkit, miközben ő maga nincs tisztában azzal, mit jelent az, hogy tudatlan valaki...
2017. dec. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

A tudatlan valóban teljesen mást jelent, ebben a szövegkörnyezetben értelmetlen.

Amúgy igen, van ilyen családtagom, és q idegesítő is, amit csinál.

2017. dec. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Mióta nincs az embernek joga véleményt mondani?! Hangúlyozom: vélemény.
2017. dec. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Muszáj olyan szavakkal dobálózni, amit te sem ismersz?! Égö ;)


Egyébként nem.tudatlan hanem bunko.

2017. dec. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Nekem olyan rokonom van, akit ha felhívunk, minden 3. mondata a gyereknek szól, jó hangosan persze. Baromi idegesítő. 4 éves a gyerek, és nem lehet az illetővel úgy beszélni 5 percet, hogy ne beszéljen valamit a gyerekhez. Ilyeneket, hogy: jó mindjárt...várjál....ne tedd oda...tedd oda.... Ilyen semmitmondó hülyeségek, amiket nyugodtan hanyagolhatna.

Gondolom ez ilyen agyi dolog amikor szül valaki, hogy nem bír leakadni 3 percre a gyerekről. De vendégségben is ugyanígy túráztatja magát a csaj, biztos ettől nagyobbnak és fontosabbnak érzi magát.

2017. dec. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Párom testvére ilyen. Párom sokat beszél az anyukájával telefonon. A tesója általában ott van valahol a háttérben, mert ő még az anyukájával lakik (igaz lassan 50 éves lesz, de ez most mindegy...). Ami a lényeg, hogy ő is állandóan belekiabál a telefonbeszélgetésbe. Folyton hallani, hogy a háttérben mondja a magáét, mintha ő is a vonalban lenne vagy nem is tudom. Marha idegesítő.
2017. dec. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Ilyenkor fogni kell és elköszönni. Kár tovább túrázni rajta mert ez csak vihar a biliben helyzet.
2017. dec. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen inkább kekeckedő, idegfeszítő mintsem "tudatlan".
2017. dec. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A tudatlant úgy értettem,hogy nincs tisztában az alapvető emberi normákkal,azzal,hogyan kommunikálunk.


Ha valakinek szeretnénk mondani valamit,akkor vele beszélünk,lehetőleg a szemébe,vagy ha telefonon,akkor a telefonba,nem a háttérből.

2017. dec. 31. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!