Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan fogadták el a gyereked...

Hogyan fogadták el a gyereked a párod szülei?

Figyelt kérdés

Aki elvált és új párja lett, a párjának a szülei elfogadták a gyereked?

Leginkább olyan esetben érdekel ahol az anyuka neveli a gyermeket.


2018. febr. 3. 13:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
80%
Anyósom imádja a lányomat -pedig nem egyszerű eset a gyermek. ...
2018. febr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

16 és 9 évesek voltak a gyerekek.Párom szülei jól fogadták, viszont a kisebb nem szereti őket hiába a lelküket is kiteszik.Páromat sem szereti.Sok a konfliktus.

Született közös babánk na őt viszont imádja, nincs semmi féltékenység.

Nem könnyű egy ilyen helyzet semelyik fél részéről sem.

2018. febr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
28%

Én csak beleképzelni tudom magam a szituációba, ha én lennék a "nagyi" nem kezelném unokámként a gyereket, de elfogadnám, hogy a fiam gyerekes nőt választott. Találkozáskor nem puszilgatnám, ölelgetném, csak köszönnék neki, természetesen, ha vinnék a fiamékhoz süteményt, ételt, abból a gyerek is kapna, eleve úgy készíteném, hogy mindenkinek jusson. De a születésnapját nem akarnám megünnepelni egy idegen gyereknek, se a karácsonyt, de karácsonyra mégis muszáj lenne adni valami apróságot, mert míg születésnapkor megtehetem, hogy nem vagyok jelen, addig karácsonykor, ha elmegyek hozzájuk, nem lehet kikerülni a gyereket.

Vagy ha engem látogatnának meg, akkor valószínűleg nem más vigyázna addig a gyerekre, hanem a gyerek anyjával lenne, tehát jönne ő is az otthonomba. Így kikerülhetetlen, hogy ilyenkor kapjon valami apróságot.

2018. febr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

3as azért csak elsőre idegen az a gyerek, aztán már a család része.Ha elfogadják.

A szülinapozás meg...az enyémek mindig kapnak anyósoméktól.Mindenre...szülinap névnap karácsony ballagás.

Mondjuk én sokat beszélgettem anyósommal erről, nekem nyíltan elmondta, hogy nem nagyon tudja hogy kezelje a helyzetet.

A kommunikáció itt is sokat segít mint minden emberi kapcsolatban.

2018. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
72%
Hát szívből remélem, utolsó, hogy a fiad nem fog olyan nőt választani, akinek már van gyereke. Sőt, ilyen hozzá állással az se lenne szerencsés, ha verszerinti unokad születne valaha is
2018. febr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
25%

Már van unokám, köszönöm szépen.

Ha a fiam örökbefogadná a gyereket, akkor én is másképp viszonyulnék hozzá. De azért álljon már meg a menet! Mi közöm nekem egy idegen gyerekhez? Tessék örökbefogadni, és akkor majd másképp lesz kezelve. Ha erre nem lenne hajlandó a fiam, akkor mire fel játszanám a nagymamát?

Még egy nevelőapa sem szokta ölelgetni meg puszilgatni a nevelt gyerekét, pláne mire fel tenné ezt a nevelőapa anyja? Ez abszurd.

2018. febr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
27%
Van annak a gyereknek vélhetően saját vér szerinti nagyanyja, nagyapja, majd unokázik ő azzal a gyerekkel.
2018. febr. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
65%
Neked aztán sok eszed van. Ha hivatalosan a gyereke lesz, akkor majd szereted? Nem vagy normális. Pláne hogy nem mindig olyan egyszerű az örökbefogadás, okos nagymama. Az én férjem pl sosem fogja orokbefogadni a gyerekemet, mert 1, a gyerek ragaszkodik a vezeteknevehez, amit kötelező lenne megvaltoztatni illetve 2, külföldön élünk és nem megoldhato hogy emiatt Magyarországra utazzunk. A gyerek mindenkinek apaként említi őt, anyosomat pedig nagymamaként, amíg kisebb volt mindketten olelgettek, szeretgették. Ritka sekélyes egy szerzet vagy.
2018. febr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
19%

Ne legyél már így kiakadva, vedd be a dilibogyódat!

A nevelőapa nem ölelgeti a nevelt gyerekét, főleg akkor nem, ha lány. Pláne nem az ő anyja.

2018. febr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
13%
Ha pedig én lennék a gyerek vér szerinti apja, szólnék bizony a nevelőapának, aki nem is igazából nevelőapa, csak az anyuka párja. Szólnék neki, hogy ne puszilgassa őket, majd az hagyja meg a gyerek igazi apjának.
2018. febr. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!