Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan fogadták el a gyereked...

Hogyan fogadták el a gyereked a párod szülei?

Figyelt kérdés

Aki elvált és új párja lett, a párjának a szülei elfogadták a gyereked?

Leginkább olyan esetben érdekel ahol az anyuka neveli a gyermeket.


2018. febr. 3. 13:39
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Kicsit elmentünk más irányba.

A párom nagyon szereti a gyerekemet, nagyon sokat játszanak, megpuszilja, megölelni.

Ebben semmi nincsn, nekem az esne rosszul ha teljesen hidegen kezelné a gyerekemet.

2018. febr. 3. 16:08
 12/31 anonim ***** válasza:
78%
Nekem van egy ismerősöm, akinek van 2 gyereke az előző házasságából (férje meghalt), az új kapcsolatból is született egy kisfia. A volt Anyósa ugyanúgy szereti azt a kisfiút, mint a másik 2 unokáját.
2018. febr. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
54%
Most jut eszembe, ismerek én is ilyen családot, ott a nagyszülők elfogadták a gyereket, de nem szokták állatkertbe vinni, nem csinálnak vele programot, és nem is vigyáznak a gyerekre.
2018. febr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
54%
Mert egy mondatbol MINDENT le lehet szűrni. Nevetseges... aki amigy sem egy nagy gyerek imado az kesobb se lesz az. Tokmindegy mivel magyarazzatok. Nyilvan egy rohadek az aki nem babusgat minden gyereket. Akkor en is rohadek vagyok. De egy pillanat! En gyerekkorom ota ilyen vagyok. Rohadeknak szuledtem ? :D
2018. febr. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
0%

Hagyjuk már ezt az anyós ugyanúgy szereti a nevelt unokát is, mint a sajátot. Örökséget nem fog mégse hagyni a neveltre. Pedig hagyhatna, csak végrendelkeznie kéne. De ez nem fog megtörténni.

Ha pedig szétmennének a fiatalok, az egykori nevelőapuka a gyerek felé se nézne többet. Mert általában ilyenkor ez szokott történni. A gyerek pótnagyija meg pláne nem keresné vele többé a kapcsolatot. Ennyit erről, hogy mennyire is szeretik a nevelt unokát/gyereket.

2018. febr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
54%

15!


A verszerinti nagyszülő se feltétlenül ír vegrendeletet az unoka javára és a verszerinti apuka is lazán lexarja válás után a gyereket. A nevelő szulonek sajnos a világon semmi joga nincs a gyerekhez a kapcsolat megromlasa vagy válás után, holott sokszor mely,szeretetteljes kapcsolatot tesznek ezzel tönkre.

Attól, hogy a te környezetedben vagy képzeletedben nem létezik valódi szeretet verrokonsag nélkül, annak a valósághoz semmi köze. Szerencsére vannak értelmes emberek, akiknek nem a vér jelenti a családot

2018. febr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
0%
15-ös, így van.
2018. febr. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%

16-os komolyan mondom nézzél már magadba! Te mást sem tudsz, mint burkoltan vagy épp nyíltan sértegetni. Mit képzelsz te? Te vagy az, aki nem vagy túl értelmes, ezt bizonyítod folyton az írásaiddal, nem én. Hogy honnan ugrasztottak téged, nem tudom, de biztos, hogy nem normális emberek közt nőttél fel, ha az okoz neked örömöt, hogy sértegetsz másokat. Ne ebben éld ki a frusztrációdat, mert így mindenkivel csak megutáltatod magad. Én sosem sértettelek meg, egyetlen válaszommal sem, te hogy merészelsz így viselkedni?


A nevelőapa, akit úgy a helyes, ha nem is így hívunk, hanem csak az anyuka párjának, akkor tesz helyesen, ha eleve nem is szereti meg a gyereket, igyekszik távolságtartóbb lenni, csak mint egy távoli rokon, jó ismerős, úgy viselkedni a gyerekkel. Pont az ilyasmi elkerülésére is, hogy mivel szakítás esetén semmi joga a gyerekhez, miért is fájdítaná a szívét, hogy többé nem láthatja. Legjobb ezt elkerülni, és nem belebonyolódni a dologba. Vagyis nem úgy kell tekintenie arra a gyerekre, mintha a sajátja lenne, nem úgy foglalkozni vele, és megszeretni sem fogja, maximum megkedvelni, de nem szabad, hogy ragaszkodjon hozzá.

2018. febr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
0%
Egy szülő párjának semmi joga a gyerekhez, semmi köze hozzá, és ez így van rendjén. Nem hiába van a törvény így kitalálva, nagyon helyesen. Csak a szülőnek, illetve örökbefogadó szülőnek van joga és felelőssége.
2018. febr. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
6# baromságokat írsz...remélem nem erre tanítottad a gyereked meg az unokádat... szánalmas vagy. Ha több éve együtt élnek, igen is családtagként kéne tekinteni rájuk. Képes lennél az egyik gyereket unokádnak tekinteni a másikat meg megtűrt rokonnak? A nevelő apuka jobb esetben igenis sajátjaként szereti a nevelt gyerekét. Nem szeretnék a rokonod lenni.
2018. febr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!