Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek mit csináljak...

Szerintetek mit csináljak most? Teljesen megdöbbentem, hogy rákos!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy nagynéném amikvel kb 1-2 éve már nem nagyon tartjuk a kapcsolatot! Ma beszélgettem a többi rokonokkal, ismerősökkel és kiderűlt, hogy tüdőrákja van. Próbáltuk hívni anyuékkal őt is meg a férjét és a lányát, de senki nem karta felvenni. Ezért betelefonáltunk a kórházba, (mert elméletileg a többiek szerint ott van, de ők sem tudták pontosan mert nem beszél velük sem) és kiderűlt, hogy tényleg bent volt ma engedték ki. Holnap szeretném meglátogatni, de úgy gondolom nem akar kapcsolatot tartani a rokonsággal. Szerintetek mit csináljak?



2018. febr. 19. 16:50
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
97%
Gondolom kisebb bajuk is nagyobb annál, hogy sajnálkozó rokonokat fogadjanak, akik a betegség nélkül rá sem nyitnák az ajtót. Csak úgy ne állíts be hozzájuk. Ha eléred őket, és azt mondjàk, menj nyugodtan, szívesen látnak, akkor keresd fel őket.
2018. febr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
hívatlanul ne látogasd meg, én sem örülnék, ha valaki akivel 2 éve nem (!) tartom a kapcsolatot, beállít, hogy "szia, hallom rákos vagy, itt egy süti"
2018. febr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
De látni akarom! természetesen, nem csak rajtunk állt, hogy nem látogattuk egymást. Ha látni szerettek volna bármikor jöhettek volna ők is. Nyáron pl átutazóban voltam arra felé és be is mentem hozzájuk. Igaz nem sok időt voltam ott kb 15-20 percet. Tehát akkor ha haláláig nem akar beszélni telefonon akkor majd csak holtan nézzem meg?
2018. febr. 19. 17:04
 4/35 anonim ***** válasza:
88%

Te normális vagy?

Ő beteg, halálos. Valszeg azokkal akar lenni, akiket szeret stb, nem huszadrangú rokonokkal. Nem véletlen, hogy nem szóltak neked. Önző vagy

2018. febr. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
84%

ennél nincs szánalmasabb, mint amit te meg a családod csináltok.

Eddig tettetek rá magasról, él-e agy hal.

Most is az a fontos, hogy ti mit akartok... majd ha meghal neadjisten, akkor meg sajnáltatjátok magatokat, hogy elhunyt egy szeretett rokon.

Hányinger banda.

2018. febr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
95%

Azért a rák nem egyenlő azzal, hogy halálos is.


De ne menjetek el, nem akar látni titeket, ezt fogadjátok el. Én rokonaim se tudják férjem részéről, hogy rákos vagyok már másfél éve. Pedig 2 borzasztó nagy operációm is volt. Apa és anya testvérei se tudják. És ez így van jól. Ha valamelyik beállítana, hogy szia mizu, hallom rákos vagy hát kivágnám, mint macskát üríteni.

2018. febr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Komolyan nem értem ezt a felfogást! Én őnző lennék mert szeretném meglátogatni? Milyen 20 rangú? Anyukám testvére.
2018. febr. 19. 17:11
 8/35 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen mindegy milyen rokon. Nem veszik fel a telefont, ergó a hátuk közepére sem kívánnak titeket. Ne nyomulj! Tartsd tiszteletben, hogy nem akarnak sápítozó rokonokat.
2018. febr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Azt nem tudjuk, hogy halálos-e. Viszont a lánya üngyilkos akar lenni mert azt mondja nem sok van neki hátra. Ezt is csak a rokonok gyerekeitől tudjuk. Senkivel sem akar beszélni.


Mint mondtam, nem csak rajtunk állt, hogy megyünk-e vagy sem. Természetesen segítséget kértek néha néha pl karácsonykor is pénzt kértek apa vitt is nekik. Nem érzem szánalmasnak se magam sem pedig a családom.

2018. febr. 19. 17:16
 10/35 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen esetben én mindig háttérbe szorítom a saját kívánalmaimat és előtérbe helyezem amit a beteg szeretne. Tehát ha a beteg - úgy tűnik, hogy - nem szeretne látni,akkor én nem nyomulnék hozzá, még akkor sem, ha engem meg közben a fene enne azért, hogy láthassam. És ezt nem csak így gondolom, mert a közelmúltban sajnos el kellett veszítenem egy nagyon szeretett rokonomat, aki mikor megtudta, hogy menthetetlen, akkor határozottan elzárkózott tőle, hogy meglátogassam. Hónapokig nem mehettem hozzá, aztán halála előtt viszont nagyon szeretett volna látni, akkor gyors egymásutánban kétszer látogattam meg repülővel (mert 1000 km-re lakott tőlem).
2018. febr. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!