Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek mit csináljak...

Szerintetek mit csináljak most? Teljesen megdöbbentem, hogy rákos!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy nagynéném amikvel kb 1-2 éve már nem nagyon tartjuk a kapcsolatot! Ma beszélgettem a többi rokonokkal, ismerősökkel és kiderűlt, hogy tüdőrákja van. Próbáltuk hívni anyuékkal őt is meg a férjét és a lányát, de senki nem karta felvenni. Ezért betelefonáltunk a kórházba, (mert elméletileg a többiek szerint ott van, de ők sem tudták pontosan mert nem beszél velük sem) és kiderűlt, hogy tényleg bent volt ma engedték ki. Holnap szeretném meglátogatni, de úgy gondolom nem akar kapcsolatot tartani a rokonsággal. Szerintetek mit csináljak?



2018. febr. 19. 16:50
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
76%
Nemcsoda h ignorálja a szarkeverő bandát akik még a kórházban is zaklatnák nyomorultat.. Gondolom okkal kért kölcsön,de felhánytorgatni nem szép dolog,épp beteg ti meg csak magatokra gondoltok,én se akarnék ilyeneket a közelembe..
2018. febr. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
12%
undorító, hogy a kommentek alapján a többség mennyire rosszindulatú s ggfej itt. már ott tartunk, hogy azért önző valaki, mert szeret másokat, és aggódik értük??? többször kiemelte a kérdező, hogy nem csak rajtuk múlt a kapcsolat tartása+ő nemrég be is nézett hozzájuk. amúgy meg ki az, aki rendszeresen találkozik minden rokonával? tegyétek a szívetekre a kezeteket, és mondjátok, hogy ti nem mondjuk csak karácsonykor ültök össze egy nagyobb körebédre pl. az unokatestvérekkel...nyilván ritkán máskor is meglátogatjátok egymást, de amikor a gyerekek felnőnek, és saját családot alapítanak, akkor azért elsősorban már nem a testvérekkel a legfontosabb találkzoni, főleg, ha 174629 km-re laknak tőlünk. és most azért mocskoltok állandóan valakit, mert aggódik egy ronokáért.... abban igazat adok az előttem szólóknak, hogy még ha fáj is, el kell fogadnod, hogy nem akarnak látni, de a többiben egyáltalán nem.
2018. febr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
73%
Van egy csomó lehetőség nem a középkorban élünk, telefon messenger viber,napi sziten lehet beszélni,ha akarunk persze.. Unokatesoim és köztem 1000 km van érdekes mégis naponta v két három naponta tudunk egymásról,nem számit a kilométer, az kifogás,ahol évi 3 szor talákozik egy család,a szükebb tagok is pl tesók,szülő gyerek, annak oka van, ahogy annak is ha vki egyltalán nem óhajt találkozni.. Ez leginkább a mindenbe beleszoló,kipletykáló,erőszakos stb rosszabb esetben gázos italos stb családoknál fordul elő..
2018. febr. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
81%

Nem az számít, hogy papíron milyen közeli rokon, hanem az, hogy évek óta nincs velük kapcsolatod. NE rohand le! Ha nem akar látni, akkor nem akar, tiszteletben kell tartani! Egészségesen sem kívánnék a hátam közepére sem hívatlan vendéget, akármennyire kedvelem is!

Az meg, hogy az egész szűkebb családjával nem vette fel nektek a telefont, mindennél beszédesebb (lehet, hogy nem ellened irányul személy szerint, de akkor is tiszteletben kell tartanod)! Ha közeledni akarsz, akkor írj neki!

2018. febr. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
83%

De basszus fogd már fel: nem kíváncsiak rátok.

Miért kell ennyire ostobán előadnod magad? Más nagybeteg, neked meg az a legnagyobb bajod, hogy nem tudsz odamenni picsogni? Mert most rádjött, hogy neked igenis oda kell menni? Be se engednélek, az fix.

Nem tudom miért kell ilyen erőszakos gyökérnek lenned. Jó hogy nem töröd rá az ajtót, mondván: jaaaaaj úgy szerettelek volna látni mielőtt meghalsz!

Gyerekszoba nem nagyon volt, ugye?

2018. febr. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha most került haza a kórházból, akkor garantáltan nincs olyan állapotban, hogy vendégeket fogadjon! Egy kezeléssorozat után napokig jó, ha vizet tud inni, és nem hányja ki azonnal, hetekbe telik, mire valamennyire normálisan tudja tölteni a napját.


Még a közeli családtagok is megeröltetöek lehetnek neki, nemhogy olyan valakikkel foglalkozzon, akikkel nincs jóformán kapcsolata.

2018. febr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
95%

Apukám lassan 2 éve ment el, tüdőrákban. A saját fia fárasztotta sokszor, nem mindig örült ha jött.

Ha eddig nem tartottátok a kapcsolatot annak oka van, mint ahogy annak is, higy nektek nem szólt a betegségéről. Mit kellett volna tennie, vegye fel a telefont és mondja is bele, hogy nem kíváncsi rátok?? Az, hogy nem szólt mi baja, az, hogy nem vette fel kb ezt jelenti. Hagyjátok békén, nincs most arra szüksége, hogy a saját lelkiismeretetek megnyugtatása miatt zaklassátok. Ha eddig nem kereste egymást a két testvér anyad ne most akarjon könnyíteni a saját lelkén.

2018. febr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
85%

De látni akarom! - és?


Én kérlek páros lábbal rugdosnálak ki anyáddal együtt, ha jönnétek sajnálkozni meg sápítozni, mikor amúgy le se szartok.

2018. febr. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
87%
Megértem a nagynénit,h nem kér az erőszakos formátokból. Férjem dagantos,kétnaponta morfium,hányás,még engem is nehezen visel,meg önmagát, nem h huszadrangú le se szaró rokonok hirtelen körbe vitunstáncolják mert épp nekik ez villant be.. Sokszor csak vmi érdekbol van a közeledés,na akkor inkább kakiljanak le betegen is..
2018. febr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem veszik fel a telefont, nem akarják, hogy bárki jöjjön. Tessék ezt tiszteletben tartani, senkit sem érdekel jelen pillanatban, hogy te vagy a családod mit akar. Unokanővérem huszonéves, rákos, nincs sok vissza neki. Mi kimondottan jó kapcsolatban vagyunk, megkérdeztem messengeren, hogy mit szeretne, látogassuk, mi legyen. Azt mondta, hogy az utolsó hónapjaiban a szűk családjával akar lenni, elfogadtuk, elköszöntünk, legközelebb a temetésén fogom látni. Ha ezt szeretné, akkor ezt szeretné, nincs beleszólásom, és neked sincs. 26/N
2018. febr. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!