Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért a fiatalabbnak KELL...

Miért a fiatalabbnak KELL látogatnia az idősebb rokonokat?

Figyelt kérdés

Idősebb alatt 40-60 év közöttit értek,tehát nem a nehezen mozgó 70-80 évest.

7.hónapos kismama vagyok,250 km-re élünk sok éve a rokonoktól.Havonta-mostanában másfél havonta megyünk,de már latogatás után 2 héttel kezdik hogy mikor megyünk már...Eddig is fárasztó volt,majd 3 óra az út,ottaludni akarmelyikönk szüleinél kényelmetlen,másnap délután haza.Mióta terhes vagyok csak nagyszüleimnél tudunk aludni,anyóséknál a 90es ágyon nem férünk el...(megy is a hiszti érte).Most mentünk volna hétvégén,de ha marad a hó nem indulok neki,már jóslóim vannak napok óta...utána két hétvége férjem dolgozik,8.hónapban már nem akarok messze lenni a kórhaztól dokimtól.

Akárhányszor hívjuk őket mindig majd ekkor majd akkor. 6 év alatt én szüleim 2x, anyósék 3x voltak nálunk,ebből egy az esküvő volt...

Pedig vendégszobánk is van,körül voltak ugrálva amikor itt voltak,mégse.

Babával első pár hónapban nem fogok nekiindulni 250 km-nek,az is biztos.Akkor ha fél évig mi nem megyünk akkor ?

Vagy annyira nem is fontos,csak a hiszti hogy jaj de hiányzunk?


2018. febr. 27. 08:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Soha semmit nem kell.
2018. febr. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha hiányoztok majd jönnek. Én 7 hónaposan ilyen utat nem járnék meg.
2018. febr. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
47%

Már ne haragudj de 40 év nem idős! Én 41 vagyok de 30-nak nézek ki.

Hozzánk hetente jönnek le és autóval, nekünk pl, nincs autónk, buszozni anyum nem szeret mert erős gerincfájdalmai vannak pár 10m után, max én ha átmegyek néha busszal.

250KM az rettenet sok! Teljesen megértelek ebben az esetben, meddig tartana vonatra utána meg taxiba ülni..

2018. febr. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős...apósom 10 év alatt egyszer volt hajlandó autóba ülni és eljönni hozzánk... De az természetes, hogy mi menjünk. (Ők sem mozgáskorlátozottak, teljesen egészségesek.)
2018. febr. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem szimplán lusták megmozdulni. Nekik így sokkal kényelmesebb. Nem öregek, sem nem betegek.
2018. febr. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez a helyzet, csak pont hogy a szüleimnek, rokonoknak van autója nekünk meg nincs. Mégis elvárják, hogy mi utazgassunk haza 200 km-ről, mert hát "a gyereknek kell hazajárni". Én nagyon ritkán megyek, 3-4 havonta. A rokonaim nem jönnek, anyum sem. Most volt itt pár napja, előtte meg majdnem 1 éve nem járt nálunk. Ha én nem megyek haza arra a kevés alkalomra, (ráadásul ott sem alszom) akkor nem találkozunk.


Párom szülei csak 10 km-re laknak, de ők sem jönnek. Egyszer voltak itt, mikor beköltöztünk, ennek már lassan 2 éve. Szoktak panaszkodni, hogy nem megyünk soha, meg alig látnak, rájuk se nézünk, de ők nem jönnek át. (Amúgy meg van az oka, hogy ennyire nem járunk haza.)

2018. febr. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Nem azt irtam hogy idős a 40-60 közötti hanem hogy ők az idősebbek nálunk.

Én szüleim 45-50,férjemé 48-55 évesek,autóval,és anyagi helyzet kb ugyanannyira engedi az utazgatást mint nekünk.

Ha nem fogom biztonságosnak érezni már nem fogunk útnak indulni,nem szeretnék tvben szerepelni mit akiért helikopter jött a hóvúvásba mert szül 😀

Picurral meg megint nem,ha nem fontos hogy lássák akkor így jártak,pár hetes csecsemőt autóban kínzás lenne utaztatni 3 órát kétszer két nap alatt.

Mi nagyszüleink hogy nem jönnek azt megértem,70 körüli mindhárom,szomszéd falunál messzebb nem mennek.Igazából miattuk nem zavart eddig,hozzájuk mennénk úgyis,de ők nem is nyaggatnak megyünk ahogy tudunk

2018. febr. 27. 09:13
 8/28 anonim válasza:
95%

Sosem értettem, hogy felnőtt emberek hogyan nem tudnak nemet mondani? Mi az az akadály, ami ezt lehetővé teszi? Ennyire félni a szülőktől hogy lehet? Egy-két hós gyerekkel is szaladgálni fogsz..? Hát egy fenét!

A döntés a Tiéd. A következmények mik lehetnek? Sértődés? És akkor mi lesz? Saját akarattal rendelkeztek. Ezen már szép szó nem segít, hiszen eddig ugrottatok a hisztire. Magatoknak csináltátok.

Ez a hiszi arra jó, hogy az legyen amit a hisztiző akar. És ti megtettétek, ergó a hiszti nagyobb lesz, ha nem mentek. De menne a franc. Ez nem kérdés.

Mi meg nem változtathatjuk, amit Ti csináltatok eddig, ebben csak Ti tudtok erősek, józanok és FELNŐTTEK lenni.

2018. febr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz akkor ne menj. Ez bizony ennyire egyszerű. Felnőtt ember vagy, nem egy ovis akinek engedelmeskednie kell.
2018. febr. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
50%

A vidéken élő ember azért mozdul ki nehezen több napra, mert rendszerint vannak állataik, akiket el kell látni.

Ez nagyon kemény dolog, tapasztalatból tudom.

Nincs egy nyaralás, vagy wellness, mert az állat éhes, szomjas, ki kell takarítani, még ha az orrodon csúszol is, mert éppen beteg vagy.

Viszont normális ember nem várja el egy utolsó trimeszterben járó nőtől, hogy ilyen időben útnak induljon 250 km-t, nyilván a ti szüleitek sem.

Mondjuk te is tudtad, hogy terhes vagy, 5-6 hónapban még el tudtál volna menni és akkor letudtad volna a "kötelezőt" egy időre.

A terhesség nem betegség, ha nem vagy veszélyeztetett, akkor egy hónappal ezelőtt még mehettél volna, ha akartál volna, csak nem akartál valamiért.

A baba születése után úgyis fogjátok látni egymást, mert biztos, hogy jönni fognak babanézőbe.

Nyáron meg simán lehet utazni egy 2-3 hónapos babával. Tapasztalatom szerint ha meg van etetve és tisztába van téve, végigalussza az utat, nem úgy mint egy 1,5-3 éves, aki unja és nyüzsög, enni-inni kér, pisilnie kell stb.

Egyébként egyikőtök részéről sem kötelező semmi, ha nincs meg az igény bennetek, hogy menjetek és lássátok egymást, akkor ezt kár erőltetni, csak azért, mert másoknál úgy szokás!

2018. febr. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!