Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért a fiatalabbnak KELL...

Miért a fiatalabbnak KELL látogatnia az idősebb rokonokat?

Figyelt kérdés

Idősebb alatt 40-60 év közöttit értek,tehát nem a nehezen mozgó 70-80 évest.

7.hónapos kismama vagyok,250 km-re élünk sok éve a rokonoktól.Havonta-mostanában másfél havonta megyünk,de már latogatás után 2 héttel kezdik hogy mikor megyünk már...Eddig is fárasztó volt,majd 3 óra az út,ottaludni akarmelyikönk szüleinél kényelmetlen,másnap délután haza.Mióta terhes vagyok csak nagyszüleimnél tudunk aludni,anyóséknál a 90es ágyon nem férünk el...(megy is a hiszti érte).Most mentünk volna hétvégén,de ha marad a hó nem indulok neki,már jóslóim vannak napok óta...utána két hétvége férjem dolgozik,8.hónapban már nem akarok messze lenni a kórhaztól dokimtól.

Akárhányszor hívjuk őket mindig majd ekkor majd akkor. 6 év alatt én szüleim 2x, anyósék 3x voltak nálunk,ebből egy az esküvő volt...

Pedig vendégszobánk is van,körül voltak ugrálva amikor itt voltak,mégse.

Babával első pár hónapban nem fogok nekiindulni 250 km-nek,az is biztos.Akkor ha fél évig mi nem megyünk akkor ?

Vagy annyira nem is fontos,csak a hiszti hogy jaj de hiányzunk?


2018. febr. 27. 08:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
80%

Mert így "illik". Mintha az idősebb nem tudná megemelni a pitsáját... Tiszta szánalmas.


Én nem rohangálnék 7 hósan az is biztos, ha ennyire teher nekik, hogy lássanak, akkor ez van.


És ha nem látnak félévig, nem látnak, sz arnék bele. Akinek ennyire problémás meglátogatni a gyerekét, az oldja meg idősebb korában is az életét.

2018. febr. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
79%

10-es, hagyjuk már, nincs az az állat, aki nem bír ki 1,5 napot gazdi nélkül.


Kifogásnak remek, nekünk is voltak állatok, mégis elmentünk 2-3 napra is akár, a szomszéd meg etette.

A kecske önkiszolgáló, a nyuszinak fél perc odaadni a répát, meg önteni vizet a tálkájába.

2018. febr. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
73%

#12

Ezt magad is tudod, hogy hülyeség!

Nem mindenkinél áll egy kecskéből és öt nyúlból a gazdaság.

Nem mindenki akar a szomszédjának lekötelezve lenni, mivel nem mindenki él szimbiózisban a szomszédjával.

2018. febr. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

(6.) Én vidéken, kis faluban nőttem fel. Igen, tartanak még állatokat néhányan, de azoknak az ellátását rá lehet bízni valakire arra az 1-2 napra, amég nincsenek otthon. Nagyszüleim is így csinálták. Sosem volt kifogás, hogy csirkét, disznót kell etetni.


Amúgy az én szüleimnek nincs olyan állata, amit ne hagynának otthon napokra, mégsem jönnek. Nekünk lakásban tartott kutyánk van, akit ők nem engednek be. Én meg nem zárhatom be napokra egyedül és panzióba sem akarom havonta vinni. Itt nincs olyan barát vagy ismerős, akire rá mernén bízni. Ezt értelmesen elmagyaráztam anyumnak is, hogy ha nem engedi be a kutyát akkor nem tudok több napra jönni, pláne nem havonta meg minden hétvégén, ahogy ő akarta. Azt mondta, hogy akkor inkább ne jöjjek. És azért nem jött hozzánk majdnem egy évig, mert nem szabadultam meg a kutyától, mikor ő azt mondta. Kijelentette, hogy ő nem jön ide, amég bent van tartva a kutya. A többi rokonom is ilyen, ők sem hajlandóak jönni állítólag a kutya miatt. Azt viszont elvárják, hogy én oldjam meg és menjek hozzájuk napokra meg nyáron külön nyaralni a rokonokhoz. Sőt tavaly nyáron azt találták ki, hogy amég ők nyaralni vannak én menjek haza és etessem az otthoni kutyát, macskát, de természetesen az enyém nem jöhet. A kutyát meg addig kössem ki a ház elé az utcára, hogy ne piszkoljon be. Én próbáltam mindig tekintettel lenni rájuk és alkalmazkodni, de láthatóan ők ezt nem viszonozzák, nekem meg elegem lett. Ha nekik ennyire nem vagyok fontos, hogy inkább nem jönnek át, ha nem az van az én otthonomban, amit ők akarnak akkor én sem erőlködök tovább.

2018. febr. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

10-es: még egy árva macskája sincs egyiknek se,apósék panelban ,anyámék kertesben laknak de 2 napot bármelyik virág kibír...(távhő és gázzal fűtés,ház se hűlik ki..)


Voltunk 4 hete

2018. febr. 27. 11:03
 16/28 A kérdező kommentje:

Egyébként nem engedünk a hisztinek,ha engednénk akkor minden hetvégén mennénk,már pénteken és hetfo hajnal vissza...

Most sem fogok engedni a hisztinek,elsődleges már a baba,már bármikor jöhet,nem azért járok hónapok óta a dokimhoz hogy 250km-re szjek aztán jussak haza 3 napos picivel valahogy...

Egyébkent 3 óra egyhuzamban a gerincének nem tesz jót,olvass utána.

2018. febr. 27. 11:08
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

#14

Kedves 14-es, a te eseted nem hasonlítgató össze a Kérdezőjével, mert ó nem tart kutyát és akadályoztatva sem volt emiatt, hogy ne mehessen.

Egyébként te helyesen jártál el, én sem mentem volna a helyedben!

Csak azt nem értem, hogyha olyan egyszerű vidéken a szomszédra lőcsölni az etetést, akkor a szüleid kutyájának és a macskájának az etetését miért nem lehetett rájuk bízni?

Pedig ez egyszerűbb történet, mint disznókat, vagy teheneket, esetleg lovakat, baromfikat ellátni.

Miért neked kellett volna odautazni?Tanyán éltek és nem volt szomszéd?

Na mindegy, én senkivel nem vitatkozom ezen.

Mindenki maga tudja, hogy mit lehet és mit nem, plusz, hogy mennyire kötődnek egymáshoz a családtagok.

Ha már azon megy a vita, hogy kinek KELL mennie, az régen rossz!

2018. febr. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy más helyzet, de a lényeg ugyanaz, hogy a szülő megtehetné, hogy jön, de nem jön. Én sem mennék haza a kérdező helyében. A baba fontosabb, minthogy megsértődnek e a rokonok, főleg hogy azt írja nem rég voltak otthon. Értelmes ember ezt felfogja és nem követelőzik, hogy márpedig a "gyereknek" kell jönni és kész.


(Amúgy végül a szomszéd etette az állatokat, nem tanyán laknak. Én sem értettem az egész ötletet, hogy miért nekem kéne egy hétre haza cuccolnom, csak hogy reggel, este öntsek valamit a kutya elé. Nem is egyeztem bele.)

2018. febr. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

#16

Rendben Kérdező, így teljesen más a helyzet!

Eddig azt hittem, hogy normális emberekről van szó, akik valamiért akadályoztatva vannak.

Vedd úgy, hogy vissza az egész!:)

2018. febr. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Ilyen volt nálunk is,anyámék elutaztak egy hétre és nekünk kellett volna odaköltözni addig hogy nehogy betörjenek pl.

Persze...vegyünk ki egy hét szabit meg nekünk állhat üresen a ház 😀 Nem mentünk házra vigyázni...

2018. febr. 27. 11:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!