Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért a fiatalabbnak KELL...

Miért a fiatalabbnak KELL látogatnia az idősebb rokonokat?

Figyelt kérdés

Idősebb alatt 40-60 év közöttit értek,tehát nem a nehezen mozgó 70-80 évest.

7.hónapos kismama vagyok,250 km-re élünk sok éve a rokonoktól.Havonta-mostanában másfél havonta megyünk,de már latogatás után 2 héttel kezdik hogy mikor megyünk már...Eddig is fárasztó volt,majd 3 óra az út,ottaludni akarmelyikönk szüleinél kényelmetlen,másnap délután haza.Mióta terhes vagyok csak nagyszüleimnél tudunk aludni,anyóséknál a 90es ágyon nem férünk el...(megy is a hiszti érte).Most mentünk volna hétvégén,de ha marad a hó nem indulok neki,már jóslóim vannak napok óta...utána két hétvége férjem dolgozik,8.hónapban már nem akarok messze lenni a kórhaztól dokimtól.

Akárhányszor hívjuk őket mindig majd ekkor majd akkor. 6 év alatt én szüleim 2x, anyósék 3x voltak nálunk,ebből egy az esküvő volt...

Pedig vendégszobánk is van,körül voltak ugrálva amikor itt voltak,mégse.

Babával első pár hónapban nem fogok nekiindulni 250 km-nek,az is biztos.Akkor ha fél évig mi nem megyünk akkor ?

Vagy annyira nem is fontos,csak a hiszti hogy jaj de hiányzunk?


2018. febr. 27. 08:23
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
92%
Utálnak utazni.:)
2018. febr. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Nekem se élmény hol 40 fokban hol -20ban autózgatni órákat...
2018. febr. 27. 12:00
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták, nem KELL, de itt ráadásul nagy távolság, fagy és hó és 7. hónap... Nyilván ne menj, fel sem fogom, hogy képesek elvárni. Eleve nem várhatják el, hogy gyakran menjetek. Ha nem akartok, nem mentek.

Egyedül anyóst látogatjuk havonta, mert ő 25 km-re lakik a megyeszékhelyen és úgyis be kell vásárolnunk néha. Valahogy egy rokon sem követelte soha a havi látogatást, örülnek nekem, de megyek, ahogy tudok, maradok, amíg nekem jó. Nekem igazából ez a normális... Felnőtt emberek vagytok, saját élettel, saját bajokkal, most pláne várandósan... Ki az, aki ezt nem fogja fel?

Én berágnék rájuk, ha nyaggatnának és nem mennék, az elég valószínű.

2018. febr. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Kimozdulni a komfortzónából nem mindenki tud...

Szüleim 250km-re laknak ,mentünk amikor mentünk (noha már 9 éve van ez a távolság és pl karácsonykor mindig mentünk,de még mindig nem számít alapnak és még mindig megkérdezi anyukám,hogy karácsonykor jövünk?) átlag olyan 2 havonta megyünk hétvégére,de akkor se a nyakukon ülünk hanem bőven van program beszervezve a környéken (márciusba a nagyobb gyerekkel megyek bodys kiállításra és akkor ott alszunk náluk),de évi 3 alkalommal biztos,hogy jönnek ők is.

Anyósom 8 km-re lakik van autójuk amit ünnepnapon használnak is ,hogy ne kopjon annyira..neki jogosítványa nincs, ingyen buszozhatna,de a busz büdös és sokan vannak rajta. 6 éve vettük a házat és összesen egyszer járt itt :) Az tök alap,hogy én pakoljak össze 1,2,3 gyereket (az újszülött is lényegtelen) és akkor télen nyáron hóba szélbe jégen stb hetente (haha örülhet ha havonta egyszer a gyerekeket elvisszük) hordjuk a gyerekeket hozzá 1szoba konyhás 4. emeleti lakásba ahol kb levegőt se vegyenek a gyerekek mert a szomszédok szólni fognak a zaj miatt....

2018. febr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim is ilyenek, mellesleg ők fiatalok. Van nekik két autójuk, egyikhez jár az üzemanyagtámogatás apám munkahelye miatt, tehát gyakorlatilag ingyen jutnának el hozzám kb. 1 óra alatt. Mégis elvárnák, hogy én utazzak BKV + távolsági kombóval 4 átszállással, 1 óra várakozással és összesen 3 óra menetidővel hozzájuk, ugye ez szorozva kettővel, mert másnap indulhatok is vissza.


Kéthavonta járok hozzájuk egyetlen napra. Nem szeretek ott aludni, már teljesen idegen az ágy, a szokások. Pl. lefekszenek aludni 9-kor és síri csendben kell lenni, mert a szobaajtajukat nem hajlandóak becsukni, én meg éjfélig pislogok az ágyban, mire el tudok aludni.


Reggel 7-kor már csattognak, hangosan beszélnek, hát, nehogy tudjak aludni, mert akkor lusta vagyok, ha 9-ig alszom hétvégén. Szóval az ottalvásnak annyi.


Van egy kutyájuk, meg egy macskájuk, de a szomszéd meg tudja etetni őket (anyémék is szokták az övükét sokszor). Nekem is van egy kutyám otthon és anyámék a kertjükbe sem engedik be, mert hogy még a végén lepisil valamit, miközben nem gondozzák az udvart és egyre putribb évről évre.


Gondoltam leírom, nálunk ez a helyzet, a te helyedben meg végképp nem mennék. Senki nem várhatja el senkitől, de főleg nem egy terhes nőtől, hogy ő utazzon.

2018. febr. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt, olyan nincs, hogy kötelező. Amúgy meg kellene nekik mondani, hogy mivel már 7. hónapos kismama vagy, neked egyre megterhelőbb, most egy ideig jöjjenek ők hozzátok, mert te a szülés előtt már nem akarsz ilyen távolságra utazni.
2018. febr. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
23%
Mondjuk 250km-ről úgy beszéltek, mint valami húdenagy távról. Az elmúlt 10 évben szerintem nem volt olyan évem, hogy 30000km-nél kevesebbet utaztam volna.
2018. febr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Nem terhesen nem volt bajom az utazgatással,csak melóba napi 50 km a fix,eves szinten 25-35ezer km megy a kocsiba.

De már dolgozni sem dolgozok kis ideje,nem bírok napi 10 órát ülni.

Nem köteleznek hogy menjünk,nem jönnek és ültetnek az autóba hogy de muszáj mennünk,csak az érzelmi zsarolás megy.

(jelenleg hiába,1-2 óra üléstől keményedek,nem ér annyit)

2018. febr. 27. 20:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!