Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Unokahúgom kezelhetetlen, úgy...

Unokahúgom kezelhetetlen, úgy beszél mindenkivel, hogy kinyílik a bicska a zsebünkben. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk gyerekek, ő 23 én 30, a nagynénje vagyok. Egy hónapja új barátja van, azóta egyetlen estét nem töltött otthon, éjjel jár haza, jó esetben józan állapotban.


A szüleivel is ocsmányul beszél, velem is, de ez mind nem érdekelne, ha édesanyámmal, vagyis a nagymamájával tisztességesen kommunikálna. Vele szemben is olyan stílust enged meg, hogy tesóm már mondta neki, hogy szájon fogja vágni, tudja már, kivel beszél.


Azért kérek tanácsot, mert egyszerűen beszélni nem lehet vele. Se a nagyszüleire, se a szüleire, se rám nem hallgat. Tesóm megemlítette, hogy tök jó lenne, ha éjszaka, mikor hazaér esetleg csendben lenne, plusz ha az a terv, hogy a haverok még bemennek egy sörre, legalább előre szóljon nekik, mert egy hete is sógornőm bugyiban ment a mosdóba, és vele szembe ment egy számukra teljesen ismeretlen srác. Erre annyi volt a válasz, hogy ő is ott lakik és rohadtul semmi közük ahhoz, hogy mikor kit visz fel. Amikor mondtuk, hogy de, van hozzá közük, akkor annyi reakciója volt, hogy jól van, kit érdekeltek, lesz..rom stb.

Szívem szerint annyira szájon vágnám és el lehet ítélni emiatt nyugodtan, de legalább édesanyámmal beszéljen normálisan, ha mással nem tud.


Mit tudnánk csinálni, hogyan lehetne hatni rá?


2018. ápr. 23. 10:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Van tulajdonrésze az ingatlanban? Ha nincs, bőrönd, el lehet húzni. Senki n köteles mások hülyeségét elviselni. Vannak a közös együttélésnek írott és íratlan szabályai. Ha ne alkalmazkodik én kivágnám. 23 éves, oldja meg a haverjaival.
2018. ápr. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Szülőknek kell helyretenni. Ha nem tud viselkedni, el is költözhet.
2018. ápr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem pofán kell vágni. Vagy lehiggad vagy elhúz onnan.
2018. ápr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%
A nevelés korsza csaknem 10 évvel ezelőtt lezárult. Valószínű komoly gondok voltak azon a területen, ha ilyen felnőtt lett belőle. Most már csak annyit tehet az anyja, hogy kirakja a lakásból.
2018. ápr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%

Éjszaka megy haza, piál, oké. Felnőtt, megteheti. Hangoskodik éjszaka, idegeneket visz a szülei házába, olyan mocskosul beszél ahogy írtad, nagyon nem oké és nincs hozzá joga.

Két megoldás van. Gondolom értelmesen nem lehet beszélni vele.

1. kirakjátok a házból. Mehet oda ahova akar, anyagi támogatást nem kap. Majd ha vissza könyörgi magát (ha nem tud megállni a saját lábán úgy is ez lesz) akkor lehet tudatosul benne hogy de jó is volt otthon lenni. Ezzel lehet hogy sikerül valami változást kicsikarni. Van egy hónapja, hogy megváltozzon. Ha nem történik semmi, fel is út le is út.

2. Jól nyakon húzzátok, lehordjátok (nem verést jelent) és aztán dobjátok ki a házból, azon nyomban, a cuccaival együtt a küszöb elé. Jó kis sokk terápia. :D

2018. ápr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Alain Delon ***** válasza:
22%
Esetleg, mint nagynénje, egyszer elhívhatnád mondjuk egy kávézóba és ott lebeszélgetnél vele, hogy nem így kéne viselkednie, ha már (ahogy fentebb céloztak rá) a szülei elfelejtették "megnevelni".
2018. ápr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%
Sok felnőtt embernek nem egészséges egy fedél alatt laknia. A tulajdonviszonyok határozzák meg a jogokat.
2018. ápr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
14%
Ezért kezdtem úgy, van e tulajdonrésze az ingatlanban. Sajnos kérdezőt nem érdekli.
2018. ápr. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves utolsó, a kérdezőt érdekli, de közben csinálom a dolgom. :)


Nincs tulajdonrésze, fele-fele arányban a szülőké.

Nem élnek sokan, hárman vannak, szülők meg unokahúgom.


Próbáltam elhívni kávézni, sétálni, kirándulni, az a válasz, hogy majd összehozzuk. Egy hónap alatt nem volt rá ideje.


Gyerekként nevelték, de én már akkor is úgy láttam, hogy el van kapatva, sokszor akkor is nagyon alja stílusban válaszolt, de sosem szóltak rá, én meg megkaptam, hogy féltékeny vagyok rá és az a bajom.

2018. ápr. 23. 11:38
 10/24 anonim ***** válasza:
81%

23 évesen nem fog már változni ,10 éve kellett volna szájonvágni .

Viszont elviselni ti sem vagytok kötelesek, saját lábra lehet állni,aztán elköltözni,akkor nem lesz ekkora arca lefogadom.

2018. ápr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!