Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Unokahúgom kezelhetetlen, úgy...

Unokahúgom kezelhetetlen, úgy beszél mindenkivel, hogy kinyílik a bicska a zsebünkben. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk gyerekek, ő 23 én 30, a nagynénje vagyok. Egy hónapja új barátja van, azóta egyetlen estét nem töltött otthon, éjjel jár haza, jó esetben józan állapotban.


A szüleivel is ocsmányul beszél, velem is, de ez mind nem érdekelne, ha édesanyámmal, vagyis a nagymamájával tisztességesen kommunikálna. Vele szemben is olyan stílust enged meg, hogy tesóm már mondta neki, hogy szájon fogja vágni, tudja már, kivel beszél.


Azért kérek tanácsot, mert egyszerűen beszélni nem lehet vele. Se a nagyszüleire, se a szüleire, se rám nem hallgat. Tesóm megemlítette, hogy tök jó lenne, ha éjszaka, mikor hazaér esetleg csendben lenne, plusz ha az a terv, hogy a haverok még bemennek egy sörre, legalább előre szóljon nekik, mert egy hete is sógornőm bugyiban ment a mosdóba, és vele szembe ment egy számukra teljesen ismeretlen srác. Erre annyi volt a válasz, hogy ő is ott lakik és rohadtul semmi közük ahhoz, hogy mikor kit visz fel. Amikor mondtuk, hogy de, van hozzá közük, akkor annyi reakciója volt, hogy jól van, kit érdekeltek, lesz..rom stb.

Szívem szerint annyira szájon vágnám és el lehet ítélni emiatt nyugodtan, de legalább édesanyámmal beszéljen normálisan, ha mással nem tud.


Mit tudnánk csinálni, hogyan lehetne hatni rá?


2018. ápr. 23. 10:53
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

12-es, acelsziv... Sírok a kommenteden! XDDDDD

Amúgy nem tudok én sem mást mondani. Ultimátumot kell neki adni. Én lehet, engedékenyebb lennék, tehát nem tenném ki azonnal. Hanem adnék két hetet. Látunk-e javulást vagy sem. Ha nem, akkor cuccokat összeszed, adios.

2018. ápr. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Azért a szülei, valamit nagyon elcsesztek a gyereknevélés során. 23 éves embert mar nehéz lesz "átnevelni". Persze, ha ilyenkor, valamelyik szülőjétől kapna egy váratlan pofont, talan észbekapna. Ha meg nem, akkor tényleg meg kellene mondaniuk neki, hogy "nem a seggéből rángatott ki" se téged, se a nagyanyját és a következő ilyen után, lehet költözni.
2018. ápr. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Kiraknám a szűrét a kisasszonynak.
2018. máj. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Remélem a valóságban nincs ennyi szájonvágós nagynéni! Lehet normálisan, türelmesen, értelmesen is beszélni vele, nem kell rögtön szájbavágni, emberek!
2021. febr. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!