Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nagyon sok rokonom van,...

Nagyon sok rokonom van, akiket nem szivesen latnek az eskuvomon, el is ment a kedvem az egesztol. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos a rokonait nem valogathatja meg az ember, nalunk a csaladban akad egy par orbitalis bunko. Peldanak okaert, nem akarok egy levegot szivni az edesanyam parjaval, mert tinikoromban fogdosott. Nem akarom meghivni a nagynenem uj ferjet sem, mert folyamatosan szapul bennunket es rasszista megjegyzeseket tesz (kulfoldi a volegenyem).

A nagymamam sajnos nem tud nyilvanos helyen viselkedni. Egyszer elmentem vele egy cukraszdaba es elkezdett hangosan kiabalni az alkalmazottakhoz, hogy "valaki mutassa man meg a budit mert pisalnom kell".

Nagyon sok ember a csaladombol koszos, dohanyzik, nagyon rosszak a fogaik es imadnak vedelni.

En kemenyen dolgoztam es tanultam mindig, hogy kiszakadhassak ebbol a milliobol. Nagyon szeretem es tisztelem a csaladom tobbi tagjat, veluk nagyon nagyon szivesen unnepelnek szuk korben.. De ugy erzem ez lehetetlen. Letezik vajon mas megoldas, mint hagyni az egeszet a francba es szervezni egy ket fos eskuvot?

Elore is koszi a valaszokat!!


2018. jún. 14. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Két tanus esküvő az anyakönyvvezetőnél, oda meg lehet hívni azokat, akiket szívesen látsz. A többiek meg majd megtudják, hogy összeházasodtatok.
2018. jún. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a sima hivatali esküvő, oszt annyi. ilyen rokonsággal minek lagzi?
2018. jún. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Esetetekben abszolút az 1-es megoldás a jó! Semmi bajotok nem lesz ebből. A szűk kört pedig utána egy héttel meg lehet hívni egy barátságos kerthelyiségbe egy laza barátságos együttlétre.

Sok boldogságot Nektek!

[link]

2018. jún. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hvod meg őket, pont.


Én sem hívok meg mindenkit, mert "illik". A francokat, aki

- piás

- hangoskodik

- bunkó a párommal

- szmétkedett velem hosszú évekig


Azoknak kívül tágasabb. Ennyi, ha megsértődnek, annál jobb :)

2018. jún. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Metionin ***** válasza:
100%
Nem hívod meg őket és kész. Csinálsz egy kéttanúsat vagy egy nagyon szűk körűt aztán csá.
2018. jún. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hivod meg oket..?:) kicsit megsertodnek naes? En sem fogok meghivni mindenkit. Akire nem vagyok kivancsi kulonbozo okok miatt,az nem jon es pont. Az en napom,en dontok. A te eskuvod meg a tied,ott pedig te!:)
2018. jún. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval. Én hasonló helyzetben vagyok (kivéve hogy esküvő még nincs a láthatáron, de nőként már persze 9 éves korom óta körvonalazom). De vannak olyan rokonaim akiket nem fogok meghívni. Erre jutottam. Azon az egy napon, igenis kiváltságod, hogy nem kell másnak a kedvére tenned, igenis, most mindenki más vegye figyelembe hogy TI mit szeretnétek! A NAGY nap a TI napotok, itt az ideje hogy ne te legyél tekintettel másokra, hanem vegyenek erőt magukon, és ők legyenek tekintettel rád.

A kontextusodból én azt veszem ki, hogy te egy olyan ember vagy, aki akkor is próbál együttműködni, ha a másik egy bunkó. Megértelek... Az esküvő fontos esemény, én is olyanokkal szeretném majd megélni, akik mellett nyugodt, önfeledt és vidám lehetek szabadon. Ezt akárhogy magyarázod az ilyeneknek, nem fogják megérteni, és csak azért mert család, nem kell eltűrnöd tőlük semmit. Vagy feldolgozzák, vagy nem. De neked legyen boldog az a napod, megérdemled, te és a párod is. Ez rólatok szól, rólatok kell hogy szóljon, nem azokról akik rontják a levegőt.

Tényleg, gondolj bele. Ha ők ott lesznek, életed végéig emlékezni fogsz, hogyan lett elrontva. Ha meg nem hívod meg őket, lehet hogy lesz egy kis bűntudatod, de életed végéig egy szép napot fogsz őrizni az emlékeidben. Mellesleg, hidd el, nekik nem lenne bűntudatuk és valószínűleg soha nem is volt, ha elrontanának valamit, vagy úgy viselkednének.... Gondold meg. Fene az udvariaskodásba, meg abba hogy "így illik". Udvariaskodjanak azon a napon mások.

Sok szerencsét a megoldáshoz, és szívből kívánom hogy olyan felhőtlen és boldog legyen az a nap, ahogy te és a párod szeretnétek!:)

2018. jún. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is húzós volt az esküvő, mivel a szüleim elváltak és mai napig nincsenek beszélő viszonyban, és persze a rokonok között is voltak nézeteltérések. Így a lagzimra csak a nagyon közeli hozzátartozókat hívtam meg, szülő, nagyszülő, testvérek és keresztszüleim plusz a legjobb barátnőm. Szüleim kibírták acsarkodás nélkül és mindenki más is.

De a te esetedben is a legegyszerűbb az lenne, ha csak azokat hívnád meg, akik úgy gondolod tudnak viselkedni. Ha meg a többiek akik kimaradtak nyavajognának emiatt akkor el lehet nekik mondani miért nem hívtad őket. (én is elmondtam a rokonoknak hogy miért nem hívom meg őket és nem estek a torkomnak)

2018. jún. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hova valosi a baratod? Ha nem olyan tavoli, akkor miert nem tartjatok naluk? Legalabbis hasonlo helyzetben en ezt teszem, es igy tenyleg csak az a 8-10 rokonom lesz ott, aki szamit es akit szeretek. A többieknek pedig elnezo mosollyal huzogatom majd a vallamat, hogy sajnos ennyi fert bele a repjegy keretbe :D.
2018. jún. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk a családból csak a szülők (az új párjaik nem) és a férjem testvére volt jelen. A többiek mind a barátaink voltak. 40 fős volt az esküvő, nagyon jól érezte magát mindenki. Egyébként baromi nagy a családom, vannak nagybátyáim/nagynénéim, unokatesóim, rengeteg másodunokatesóm, simán összejött volna a 200 fő, ha mindenkit meg akarok hívni.
2018. jún. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!