Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek bunkó? Gondolom muszáj engednem.

Figyelt kérdés

Apósom unokatestvéréről és a gyereke családjáról van szó. Életemben nem láttam őket, az esküvőre sem hívtuk meg. Fel sem merült bennünk, egyébként is szűk körű volt. Már akkor jelezték, hogy ők igényt tartanak a meghívásra: anyósnak üzengettek, hogy mikor lesz? hogy lesz? stb. stb.


Aztán mikor a babánk megszületett, egyszer csak jött anyós, hogy "megbeszéltem ám velük, jövő szombaton mennek hozzátok". Köpni-nyelni nem tudtam, egyrészt nem tolerálom ha a hátam mögött bárki bármit leszervez, másrészt valószínű depressziós is voltam, és alapból nem volt egyszerű velem, de megmondtam, hogy mondják le, mert nem kívánok vendégeket fogadni. Jó nagy sértődés lett, anyósék részéről is.


Azóta vagy 2-3-szor visszahallottam, hogy üzentek, hogy mikor jöhetnek? Nem foglalkoztam vele.


Tegnap volt a férjem a szüleinél, ott hagytak anyóséknál egy kis ajándékot, 3 babapóló volt benne, egy csomag zokni, és egy labda. Most ez viszonylag mellékes, de nem egy nagy érték, mert pont voltam én is a Pepcoban, és tudom, hogy le vannak most árazva. A férjem ugye hazahozta a csomagot, így kvázi akkor elfogadtuk.


Baromira a hátam közepére kívánom őket, és tudom, hogy akaratos vagyok, de nagyon idegesít, hogy ha én eldöntöttem, hogy nem akarok jópofizni velük, akkor rákényszerítenek, hogy mégis megtegyem. (Férjemet nem érdekli, 15 éve nem találkozott velük.)


Most el kell hívnom őket? Vagy küldjek anyósékhoz egy üveg bort, azzal, hogy köszi, adják oda cserébe? És ha most engedek, akkor majd ezt a jövőben rendszeresen újra eljátszák?


2018. jún. 20. 11:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
56%

"csak valaki meg merészelt tenni valamit a beleegyezésed nélkül"


Nos ha valaki programot szervezne nekem a beleegyezésem nélkül én is morcos lennék. De akkor ezek szerint akik itt a kérdezőt szidják, már ugranának is, ha anyós csettintene, hogy akkor holnap ezt meg azt csinálják.

2018. jún. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
51%

Ujjuj, hát nagyon elcsesztem. Hozzánk folyamatosan jöttek a rokonok, barátok megnézni a babát. Még ajándékot is hoztak, beszélgettünk és örültünk az új jövevénynek.

De ha előre tudom hogy úgy is lehet, hogy hisztizek, sírok a gyakorin és feszültséget keltek a családban, biztosan úgy teszek. Sokkal jobb az, nem?

Még olyan ember is jött, akit nem is ismertem személyesen. Úristen, meg kellett ismernem, a stressz! Ráadásul nem is én szerveztem, hanem a párom! Nélkülem döntött! Hallatlan!


Na jó, ennyi elég is. Biztosan jól gondolod.

Gyerekek, ezért kell előre megismerni azt, akinek gyereket csinálunk. Utólag már késő bánat!

2018. jún. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem meg kell érteni és el kell fogadni hogy nem mindenki szeret vendégeket fogadni a lakásban. Én ertelek kérdező, aki más beállítottságú, az sosem fog megértetni.

Szerintem a 8as válaszoló írta a számodra legertelmesebb választ, én is ezt tenném.

Anyóséknál találkoznék velük, ha ennyire szeretnék, de én nem erőltetném. Viszont még az is kiderülhet, hogy egész szimpatikusak, ha pedig nem, akkor sincs semmi, a kötelezőt letudtad.

2018. jún. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
71%

Hihetetlen itt mennyi szellemi fogyatékos van.

Tényleg ilyen elképesztő nehéz felfogni, hogy az emberek különbözőek, és nem mindenki egyformán éli az életét? Te szeretsz vendégeket fogadni, szeretsz társaságban lenni, szereted a figyelmet? Tök jó! De más meg nem. Intelligens ember ezt felfogja. Meg persze vannak az erőszakos, tolakodó bunkók.

Mindenki eldöntheti melyik kategóriába tartozik.

2018. jún. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
38%

Add meg nekik az örömöt. Ha elmennek, ott vannak egy órát nem halsz bele.

Így meg csak nyűg a nyakadon, hogy újra és újra visszatér a téma. Életedben nem láttad őket, mégis előre eldöntötted, hogy nem szimpatizálsz velük. Lehet amúgy meg jó fejek.

2018. jún. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
84%
80% Hagyjad, szeretik osztani az észt...
2018. jún. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Kommentelők, viccesek vagytok. Anyós unokatestvére, akit a kérdező szinte nem is ismer, sőt a párja se tartja 15 éve velük a kapcsolatot. Mi a búánatnak kéne a kérdezőnek, kvázi vadidegen emberekkel jópofiznia az otthonába?
2018. jún. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
94%
Eszem megáll, hogy a magyar mentalitás ennyire a lélekölő jópofizás. Ha én nem akarok valakivel találkozni, akkor nem fogok. Nem halok bele, ha találkozunk, de már máshova is leírtam, abban sem halok bele, ha rakott krumplit eszek, csak nem akarok.
2018. jún. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy sokan megvédtetek. Másoknak is van igazsága. Fél órát kibírok. Az lesz a legjobb, ha meghívjuk őket egy beülős fagyizóba, így ha mégsem lenne kellemes meglepetés a társaságuk, akkor is ki tudjuk menteni magunkat. Nem kell feszengeni a lakásban, ha ők netán órákig szeretnének maradni.


Nem gondolkozok a jövőn akkor egyenlőre. Ezt tudjuk le, aztán lesz ami lesz, majd legfeljebb keresünk kifogást. :-/


A válaszolók abba is belekötöttek, hogy mekkora baj, hogy ajándékot küldtek... Ha úgy vesszük "baj", mert nekem kellemetlen, hogy ismeretlen emberek ajándékoznak, ráadásul úgy, hogy nem lettek soha invitálva. Mifelénk így nem szokás... Viszonzás nélkül semmiképp nem hagytam volna, ezért is őrlődtem.

2018. jún. 20. 14:55
 20/20 anonim ***** válasza:
58%
Az a baj ezzel, hogy a gyereked is azt látja, hogy jópofizni kell az utált emberekkel, és így lesz sok lelki nyomorék, aki nem meri kinyitni a száját, hogy kiálljon magáért.
2018. jún. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!