Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek bunkó? Gondolom muszáj engednem.

Figyelt kérdés

Apósom unokatestvéréről és a gyereke családjáról van szó. Életemben nem láttam őket, az esküvőre sem hívtuk meg. Fel sem merült bennünk, egyébként is szűk körű volt. Már akkor jelezték, hogy ők igényt tartanak a meghívásra: anyósnak üzengettek, hogy mikor lesz? hogy lesz? stb. stb.


Aztán mikor a babánk megszületett, egyszer csak jött anyós, hogy "megbeszéltem ám velük, jövő szombaton mennek hozzátok". Köpni-nyelni nem tudtam, egyrészt nem tolerálom ha a hátam mögött bárki bármit leszervez, másrészt valószínű depressziós is voltam, és alapból nem volt egyszerű velem, de megmondtam, hogy mondják le, mert nem kívánok vendégeket fogadni. Jó nagy sértődés lett, anyósék részéről is.


Azóta vagy 2-3-szor visszahallottam, hogy üzentek, hogy mikor jöhetnek? Nem foglalkoztam vele.


Tegnap volt a férjem a szüleinél, ott hagytak anyóséknál egy kis ajándékot, 3 babapóló volt benne, egy csomag zokni, és egy labda. Most ez viszonylag mellékes, de nem egy nagy érték, mert pont voltam én is a Pepcoban, és tudom, hogy le vannak most árazva. A férjem ugye hazahozta a csomagot, így kvázi akkor elfogadtuk.


Baromira a hátam közepére kívánom őket, és tudom, hogy akaratos vagyok, de nagyon idegesít, hogy ha én eldöntöttem, hogy nem akarok jópofizni velük, akkor rákényszerítenek, hogy mégis megtegyem. (Férjemet nem érdekli, 15 éve nem találkozott velük.)


Most el kell hívnom őket? Vagy küldjek anyósékhoz egy üveg bort, azzal, hogy köszi, adják oda cserébe? És ha most engedek, akkor majd ezt a jövőben rendszeresen újra eljátszák?


2018. jún. 20. 11:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
41%
Az első pár hónapban nem illik zavarni az újszülöttet és az anyukát, tehát igazad volt. Meg persze jogod van eldönteni, kit fogadsz, kit hívsz meg. Szóval ha te ilyen típus vagy, amilyennek leírtad, akkor fogadják el és hagyjanak békén. Nem mindenki extrovertált bulip*csa. :) Szóval támogatlak! :)
2018. jún. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%

Óriási nagy probléma lett volna letudni a látogatást, helyette hisztizel, mint a gyereked.

Nem akaratos vagy, hanem óvodás.

2018. jún. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
69%

Még hányszor kérdezed meg máshogyan? Vagy mit kamuzol?


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__rokoni-k.. - ebben még a nagymama hívta őket szombatra, ők sem látogatták a gyereket stb.

2018. jún. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
61%
Következő kérdés az lesz, miért hullanak szét a családok, miért ilyen érdektelenek az emberek. Hát ezért.
2018. jún. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem egy látogatásba nem halnál bele. Azt meg nem értem hogy hogy jön ide, hogy mennyibe került az ajándék. Ha meg senkit nem érdekelne a gyereked, akkor az lenne a bajod.
2018. jún. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

A belinkelt kérdés nem az enyém.


Széthullanak a családok? Szerintem az apósom unokatestvéréék nekem nem a családom.


Hisztizek? Lehet. Ha ez felment valamennyire, mindig is befelé forduló voltam, 2 barátnőm van gyerekkorom óta. Nem vágyom társaságra, ilyen vagyok. Biztosan nem halnék bele, de szerintem az ember olyan dolgokat tegyen az életében amiket szeret, és ő akar, nem olyanokat, amikre ezt mondja, hogy jó, túlélem, de a hátam közepére kívánom.

2018. jún. 20. 11:50
 7/20 A kérdező kommentje:
Engem nem zavar, ha nem érdekel senkit a gyerekem. Miért, más igényli, ha összeszalad az utca, és áradozik róla? Én nem.
2018. jún. 20. 11:51
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
Ha anyóséknak ez annyira fontos, akkor beszéld meg velük, hogy legyen náluk a találkozó. Mentek ti meg az unokatesóék, meglesz a nagy találkozás, de nem neked kell vadidegeneket körbeugrálni.
2018. jún. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
38%

Mert önző vagy és egy annyira egyszerű dologra sem vagy képes, mint egy félórás látogatás lebonyolítása. Ennek semmi köze a depresszióhoz, csak valaki meg merészelt tenni valamit a beleegyezésed nélkül, tehát ez hatalmi dolog. Nyilván az anyóssal is szar a kapcsolatod, ezért nem akarsz engedni semennyit.

Szokásos óvodás gyakori-szint a provokálós fajtából.

Következőt.

2018. jún. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
71%

én megértelek, anyósékhoz mindig át kellett menni és nem volt jó a hangulat és utálom a nyomulást,de:

- egy alkalomba így utolag nem halsz bele és ők tényleg jószándékkal próbálkoznak, max tartsd nyitva a szemed hátha van mögöttes szándék.

-te jelölj ki egy napot ott és amikor szeretnéd, ne ők irányítsanak

-anyóst tedd helyre, hogy fogadja el te döntesz e felől

-felesleges cirkuszolni, én is összevesztem anyósékkal cserébe át se nézek, mert így mindenkinek jobb.

2018. jún. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!