Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jól gondolom, hogy nincs...

Jól gondolom, hogy nincs joguk ezekben kioktatni minket?

Figyelt kérdés

A párommal sok éve együtt vagyunk már, huszonévesek vagyunk, lassan aktuális lenne a lakás-/házvásárlás. Jelenleg albérletben lakunk külföldön, de tervezünk visszamenni az osztrák határ mellé és Magyarországról ingázni. A szüleink is azon a környéken laknak, mindannyian a nagyszüleinktől kapott házakban élnek. Az én anyám fiatalon, alig 20 évesen kapott ajándékba egy családi házat a szüleitől, ahova különköltözhetett apámmal, ott éltek 25 éven keresztül. Később vettek hitelre egy másik régi házat, abban élnek most. Közben, még mindig fiatalon megörökölt egy másik házat, annak az árát felélték. Nem mondom, elég rossz állapotú volt a ház, amit kaptak, de legalább nem kellett százezres nagyságrendű albérletet fizetniük soha. Aztán ott vannak a párom szülei, ők sokáig céges lakásban éltek, amit a párom apja kapott az állami céges állása után. Szinte nulla volt a bérleti díj, jelképes összeg. Előtte a párom apai nagyszüleinél éltek pár évig, aztán a bérlakás, később pedig átköltöztek a párom anyai nagyszüleinek a házába, úgy, hogy a párom nagyanyja még benne él, de nem szorul gondoskodásra, teljesen önellátó. A párom nagynénje lemondott a ház feléről (elég gazdagok), így a párom anyja és apja kapta meg fele-fele arányban a házat.

Így, hogy mi házvásárlás előtt állunk, mindkét szülői fél ezerrel osztja nekünk a pénzspórolási tanácsokat. Szerintük nekünk azért nincs elég pénzünk a hitelhez (35-40% önerőt kérnének tőlünk a bankok, végjártunk már többet, emiatt gondunk akad az önerővel), mert nagy lábon élünk, ami abszolút nem igaz. Az 50 éves anyám több ruhát és kenceficét vesz magának, mint én huszonévesen, szinte semmire nem költök (évek óta nem voltam fodrásznál sem pl, szórakozni sem járunk). Aztán az anyósjelöltem múltkor már kétszer is belémkötött, hogy miért akarok majd 2 gyereket tervezve 3 szobás házat, miért nem jó nekünk egy kisebb, 2 szobás lakás, ott is fel lehet nevelni 2 gyereket (ő úgy tette). Ők mind családi házban élnek, de megmagyarázzák nekünk, hogy nekünk nem való a családi ház, mert ők is inkább már lakásban laknának (mi a logika ebben?!). Amikor telket akartunk venni, hogy majd később építkezünk rá, mind a négy szülő kézzel-lábbal kapálózott, veszekedtek velünk, fenyegettek, hogy elrontjuk az életünket, hogy merünk 4 milliós telket venni a városban, vegyünk valami félre eső kis faluban 1 millióért (osztrák határ mellett, aki ismeri az árakat, tudja, hogy nem mi vagyunk elszállva, hanem az árak), nem értik, hogy a kis falvakat már meg sem hitelezik a bankok.

Lényeg a lényeg, úgy érzem, hogy ninc sjoguk felettünk pálcát törni. Úgy érzem (és ebben lehet sokan nem értenek egyet), hogy ha ők házat kaptak a szüleiktől, egy élet munkája alatt illett volna nekik is összedobni nekünk legalább az önerőre valót. A nagyszüleink azokban a nehéz időkben, egyszerű munkásokként képesek voltak a gyerekeik jövőjét ezzel megalapozni, mi meg csak az osztást kapjuk a jó beosztású, jól kereső szüleinktől. Én a nagyszülői örökségből kaptam anyámtól 2 millió forintot, a páromnak meg közvetlenül a nagyszülei adtak 1 milliót, amiért nagyon hálásak vagyunk, hogy az öregek a kevéske nyugdíjunkból még ránk gondolnak, mikor ez a szüleink dolga lenne. Ők akarják erőn felül nem csak a gyerekeik életét megalapozni (már megtették), de az unokákét is.

A legjobban az fáj,mikor kioktatnak, hogy azért nincs pénzünk, mert elszórjuk, miközben havi 100 ezer megy el albérletre, fel sem fogják, mennyi ez a pénz csak így "kidobni", mikor ők mindig ingyen éltek a szüleik ingatlanjaiban. És ha belegondolok, én lehet azért nem fogom tudni majd a gyerekeimet támogatni, mert még 50 évesen is a hitelt nyöghetem, míg a szüleink ingyen megkaptak mindent, a fizetésükből meg nem raktak félre szinte semmit, 25-30 év munkája sehol nincs. Anyám azt mondta erre, hogy ránk, a két gyerekre ment el az összes pénzük, de ez nem igaz, mindig jóval átlag felett kerestek, minket meg olcsó kajákkal etettek (hús, saláta csak egy héten egyszer lehetett), turkálós ruhákat vehettünk csak, soha nem voltunk nyaralni...stb. Én megértem azokat a szülőket, akik 20-30 évig fizetik a saját házuk után a hitelt, vagy azokat, akik minimálbért keresnek, de nálunk más a helyzet. Nálunk szegényebb szülők gyerekei is lakást kaptak már az egyetem alatt, és most nézhetem, hogy azok az ismerőseim 25 évesen már babázhatnak, míg nekem nincs hova gyereket vállalnom, pedig már szeretnék.

Szóval nekem van igazam, nekik kellene elcsitulniuk vagy inkább én várnék túl sokat tőlük?


2016. ápr. 14. 10:10
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
*havi 200 ezer az albérlet, elírtam
2016. ápr. 14. 10:12
 2/30 anonim ***** válasza:
53%

Most az a problémád, hogy a ti seggetek alá nem tolt senki házat? Azért azok más idők voltak ám, mint most...

Kaptatok 3 millát, ez több mint amit a többség kap, de most mit akarsz még?

Nem értem ezt a rinyaáradatot, de ha havi 200ezret(?!?!) adtok ki albira, akkor tényleg hülyék vagytok :D

2016. ápr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
57%
Fúúúú, figyi, a feléig kibírtam, hogy elolvassam a családi történetet 1900 apróból, nagyon-nagyon-nagyon sokat írtál, ne csodálkozz azon, ha nem lenne több válaszolód! Egyszerűbben fogalmazz! De nem is ez a lényeg, előző válaszolóhoz csatlakozom, a 200 e ft, az nagyon sok!!! Hitelt ne vegyetek fel semmiképp, mert nagyon kockázatos, főleg, hogy ilyen fiatalok vagytok, inkább költözettek valami költségkímélőbb lakásba és, tegyetek félre pénzt. Még a lakastakarékpénztár a legjobb. A másik pedig az ősöket mindig végig kell hallgatni és bólogatni, aztán úgyis eldöntitek, hogy mit akartok.
2016. ápr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Külföldön vagyunk, itt még a legkisebb, legalapabb lakás is ennyibe kerül.

Az zavar, hogy ők erőn felül kaptak segítséget az ő szüleiktől, a nagyszüleink inkább nem ettek, nem fürödtek, csak a gyerekeiknek, unokáiknak legyen tető a fejük felett. Ismertem őket, tudom, így így volt, nem csak úgy kipengették a ház árát. A szüleink meg jó állásokban dolgoznak, kényelmes életük volt, de nem raktak félre semmit, aztán meg osztják az észt, mintha ők lennének a nagy ászok, akik milyen sikeresek és ügyesek voltak, amiért van saját házuk. Verik a mellüket arra, amit nem ők értek el, hanem a szüleik. Szerintem ilyen alapon ne magyarázzák meg, mit csináljunk és mit ne.

Az egyik barátnőm szülei pl mikor eladták a nagyszülői házat, pedig szegények a szülei, de vettek a barátnőmnek belőle egy lakást az egyetem közelében. Neki nincsenek gondjai a gyerekvállalással vagy a jövőtervezéssel. Nem kell majd 10-15 milliós hitelt a nyakába vennie. Másik, volt munkatársam (egyidős velem) szülei vettek egy lakást szintén az egyetemhez közel, hogy a gyerekeiknek ne kelljen albérletre kidobni a pénzüket. Inkább felvettek még 40+ évesen egy hitelt, fizetik a két alacsony fizetésükből, csak a gyerekeknek legyen. Szerintem ez a megfelelő szülői hozzáállás. Nem bírnék ülni a milliókon, míg a gyerekem sír, hogy a fél fizetése az albérletre megy el és másra már nem telik, csak kajára meg munkábajárásra.

2016. ápr. 14. 10:30
 5/30 anonim válasza:
24%
Ja és még annyi, hogy van joguk feletettek ítélkezni, mivel ők adtak nektek életet, persze az nem az jelenti, hogy azt kell csinálnotok, amit mondanak, csak a tiszteletet tessék megadni!
2016. ápr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Ja és hozzáteszem, a testvéreméknek kisbabájuk van, nemrég akartak venni egy házat kb. 10 millióért, de nem volt elég önerőjük, a bank plusz fedezetet kért, és anyám nem engedte azt az ingatlant sem leterhelni, amiben már rég nem lakunk (azt kapta a szüleitől), csak ki van adva albérletbe. Sőt azt se engedte meg nekik, hogy odamenjenek a gyerekkel abba a házba (akár a bérleti díjat tovább fizetve), pedig még én is kérleltem, hogy segítsen nekik, de nem tette.
2016. ápr. 14. 10:34
 7/30 anonim válasza:
24%
a 3. és az 5. válaszoló vagyok még mindig. Figyi, neked tényleg csak az a bajod, hogy nem raknak semmit sem a seggetek alá! Ezen kicsit gondolkozz el!
2016. ápr. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
78%
Havi 200 albérlet, külföld, teljesen normális. Nekünk is ennyi, 50nm. Előző, csak hogy értsd, én a párommal decemberig Sopronban laktam, ahol 120ezer plusz rezsiért voltunk (150 havonta), plusz számold hozzá az útiköltséget havi 180ezer két főre. így most fizetünk 215ezret plusz az útiköltség havi 30 ezer. Így mi megspórolunk havi 85ezret havonta, arról nem is beszélve, hogy 10 perc alatt otthon vagyunk, az autó meg nem amortizálódik.
2016. ápr. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem érthető,hogy ki vagy akadva kicsit,mert úgy tűnik,nekik tényleg nagyon sokat adtak, de majd egyszer megöröklöd, majd te máshogy csinálod.
2016. ápr. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
84%

1. A véleményüket joguk van elmondani (bár szerintem is rossz tanácsokat akarnak adni, én sem hallgatnék rájuk - pl. igenis, az a jó, ha minden gyereknek van külön szobája, meg a telekre nem szabad sajnálni a pénzt, a ház anyagköltsége ugyanannyiban van mindenhol, és nagyon nem mindegy, hol a telek)


2. Nektek viszont jogotok van azt tenni, amit jónak láttok. (A felnőttség abból is áll, hogy nem hagyod érzelmileg zsarolni magad, és kiállsz azért, amiben hiszel.)


3. Azt viszont nincs jogod számon kérni, hogy miért nem kapsz több támogatást. Ha afrikai szafarira költötték volna a 25 év alatt megkeresett pénzüket, akkor sem szólhatnál egy szót sem.


Éljétek az életeteket!

Hallgassátok meg a tanácsokat, gondoljátok át, amit mondanak, válogassátok ki belőle azt, amivel azonosulni tudtok, a többivel meg ne foglalkozzatok. És vállaljátok fel az esetleges kritikát!

2016. ápr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!