Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek arról ha valaki 19-20 évesen összeházasodik,2 hónapra rá terhes lesz,20 évesen jött a baba, a szülők idősek már?

Figyelt kérdés
A mai világban elfogadott?

2018. jún. 27. 15:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
38%
19 évesen házasodtam, két hónap múlva terhes lettem, 20 évesen szültem. És? 23 éve vagyok férjnél, amit az itt köpködők jó része sose fog elérni...
2018. jún. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
89%

Amennyiben a házaspár rendelkezik a kellő egzisztenciával, hogy fel tudják nevelni a gyermeket, nincs ezzel semmi probléma. Nem megszokott, de előfordul...


Ellenben, ha a szülők nyakán élősködnek, önállóan még magukat sem képesek ellátni, nemhogy a gyereküket, akkor a többség negatív véleménnyel lesz róluk. Ennyi idősen a többség még tanul, vagy éppen csak befejezi a tanulmányait, tehát nincs ideje megteremteni a gyermekvállalás feltételeit.

2018. jún. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
89%

Ha elég érettek a szülők (már a 20 évesek) és el tudják tartani a családot, egészségükre, hallottam már ilyen esetről, nincs vele a világon semmi baj.


Ha az ő szüleik anyagi támogatásával nevelik a kicsit, de a család minden tagjának megfelel ez, az kevésbé szimpatikus, de ez a család dolga. Amíg rendesen nevelik a kicsit s azért haladnak az önálló lét felé, felőlem OK.

2018. jún. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
40%
Semmi, miért ne lenne elfogadható? Felnőtt emberekről van szó, nem 15 évesekről. Nem szokásom beleszólni mások életébe, amíg nem ártanak vele senkinek.
2018. jún. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
92%

Az ő dolguk, engem nem érdekel, felőlem mindenki azt csinál, amit akar. Szerintem ma már egész elfogadott is.


Ami engem illet, nekem eszembe nem jutott volna. 20 évesen egyetemista voltam, tanultam és akkor még egy percet sem dolgoztam. Nem volt sem normális végzettségem, sem munkatapasztalatom, sem megfelelő anyagi hátterem, sem lakásom, sem stabil párkapcsolatom...szóval semmim, ami a gyerekneveléshez kellene, illetve egyáltalán nem is vágytam rá, mert tanulni akartam és magammal, a jövőmmel foglalkozni, nem pedig babázni. Viszont, ha valaki úgy érzi, hogy készen áll a házasságra és gyereknevelésre, akkor csinálja. A baj az szokott lenni, hogy sokan a semmire válallnak gyereket, mert ennyi idősen még elég ritka, hogy valaki tényleg minden szempontból készen álljon rá. Nekem is vannak olyan ismerőseim, akik fiatalon 17-20 évesen szültek és mind otthon ülnek a szüleik házában, babázgatva és nem halad az életük semmerre, ez pedig szerintem nem éppen jó.

2018. jún. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
50%

Engem sose érdekelt. Ha valakinek az egyetlen célja az életben a szülés, hát hajrá, csak nevelje tisztességesen a gyerekét.

Nem mindenki alkalmas/hajlandó arra, hogy karriert építsen vagy mondjuk bejárja a világot, esetleg rocksztár legyen vagy agykutató.

Bizony a többség élete beteljesedik azzal, hogy megházasodik és lesznek gyerekei. Ezért szoktak hisztizni az olyanok, akiknek ez nem jön össze 30-40 évesen sem, pedig akarták volna.

2018. jún. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
59%
Én ismerek egy ilyen párt. A lány 20 éves, érettségit megcsinálta de semmit nem hajlandó tanulni ezután. Összejött egy nála 10 évvel idősebb férfival. A lány szüleinél élnek, 2 hónap múlva eljegyezte a csávó rá pár hétre jelentette be a terhességet. A lány nem dolgozik a féri ételfutár.
2018. jún. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
74%
Nekem semmi bajom vele. Mindenki úgy alakítja az életét, ahogyan akarja. A másik dolog meg az, hogy van pár ismerősöm, aki így tett és most 23 évesen egyedülálló anyukák. De ezzel sincs semmi bajom. Elválni 40 évesen is lehet, csak akkor már van az embernek kis keresete, tapasztalata, ami egy 20 évesnek nincs.
2018. jún. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
95%
Ha tényleg együtt fogják leélni az életüket (amit persze előre nem lehet tudni, de szóval ha megalapozott a házasság, mert mielőtt meghozták a döntést, jól megismerték egymást, valóban szeretik és elfogadják egymást, és egész életre terveznek), az a véleményem, hogy mázlisták, nagyon sok boldogságot nekik!
2018. jún. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

A srac dolgozik csak, a csaj szuleinel laknak, de a szulokkel jo a kapcsolat.


Nem kell nekem esni, de aok bunka mar a torkomnak ugrott egy kerdes miatt, nem is vartam mast. A normalis hangnemben valaszoloknak koszonom.


Egyebkent en is 22 eves vagyok es ferjnel vagyok, nalunk lakunk, eszunk agaban sincs gyereket csinalni ide, csak kulon hazba. Igy mar gondolom nem jottok nekem.. :)

2018. jún. 29. 01:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!