Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért ilyen erőszakosak...

Miért ilyen erőszakosak babalátogatás kérdésben, ha utána úgysem jönnek szinte sosem?

Figyelt kérdés

Nem kértünk sok időt, de két hetet sem vártak a rokonaink. Nem tudom, másnál hogy van, nálunk ment az érzelmi zsarolás, hogy xy egész nap sírt, idős, ki tudja, meddig él stb. Na, meg a telefonálás, hogy mi milyenek vagyunk, nem látunk szívesen senkit stb.

Oké, beleegyeztünk, jöjjön, aki akar. De azután az egy látogatás után a többség felénk sem nézett. Folyton mi megyünk, mi érdeklődünk, vagy hívjuk át őket, de az utóbbi időben már nem, mert kezdtük belátni, hogy egyoldalúan kapálózni nincs értelme.

Mivel várjuk a másodikat, ezúttal nem szeretnénk, ha megint így lenne.

Érthető így, vagy bunkó dolog tőlünk?



2018. júl. 14. 22:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
89%
#5, a beköltözős ötlet nálunk is felmerült. Annyit tudtam csak meg, hogy anyósom a férjemnek mesélte, hogy a kiírt dátum hetét kivette szabadságnak, hogy minden nap tudjon jönni. Ezt keresztül húzta az, amit nem mondtunk el senkinek előre, hogy a dátum előtt egy héttel orvosi okból császár lesz. Már csak a meglevő babával késő délután hívtuk fel a rokonokat,de még így is odaértek másnap a kórházba, nem sértődtek meg eléggé. :) Anyós is egy hetet pihent otthon és anyámat is telefontávolságban tartottuk, mert a friss apuka is várta a babánkat és 3,5 hétig velünk maradt. Az elején ő hozta oda etetni a babát, pelenkázta, fürdette, mindent, mert én szorító kötéssel feküdtem. Senki másra nem bíztam volna. A másodikkal is így lesz majd, egyelőre tervben van, de akkor sem lesz másnak helye.
2018. júl. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
80%
11 koszi a megerősìtèst. Màr kezdtem azt hinni, hogy èn jottem a Marsról, hogy nekem ez furcsa. De örülök, hogy màs is ìgy vèli. ;)
2018. júl. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
32%

Rokonságomban volt ilyen. Mondjuk engem annyira nem izgatott, nem vagyok baba párti, bőven elég volt az enyém is. Viszont négy hétre kitiltották mindkét nagyszülőpárt. Tehát öt percre sem mehettek oda, konkrétan, 4 hétig csak fényképen láthatták az unokájukat.

Utána a csaj nagyon meg volt lepődve, hogy segítség sehonnan nincs, fözőtt kaja sehonnan nincs. Most már 2 éves a gyerek, de a nagyik nem mennek egyáltalán.

Most a fiatalok sehova nem tudnak kettesben menni (szórakozni se, de ügyintézni se), de ez benne volta a pakliban, szóval ezzel azért számoljon mindenki.

2018. júl. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
91%

"unokahúgom jött a vadidegen barátjával, vadidegen barátnővel, és meg is jegyezte, milyen rosszul nézek ki."

A jó édes anyukája nem tanította meg alapvető viselkedésre s magától sem jött rá, úgy látszik... Részvétem, kérdező, ez... Nem találok rá szavakat. Én se vagyok mindig kedves ember, de ha odapofátlankodok egy frissen császározotthoz, persze nem vadidegenekkel, nem mondok ilyeneket még akkor sem, ha az agyam épp szabadságra megy. Ha valami, ez azért alapdolog.

2018. júl. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
70%
13 latom nem erted. 200 kmről senki nem fog eljönni 5 percre, meg csak beugrani kajat hozni, meg 30 percet ott lenni. Amúgy elèg szànalmas, hogy ha nem az van amit a nagyi, rokon akar akkor jajj soha nem vigyazunk többet a gyerekre hiszti eveken at. Segiteni ott kell ahol szukseg van, es akkot mikor szukseg van. Nem masokra eroktetni az akaratunk meg elkepzelesunk. Az nem segitseg.
2018. júl. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
34%

15-ös, én teljesen értem, csak majd az is értse meg, aki kérdezte.

A nagyik amúgy nem hisztiztek, csak reagáltak rá. A fiatalok hoztak egy döntést, jogukban állt. És a nagyik is hoztak egy döntést, jogukban állt nekik is.

Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok érintve, csak a rokonságban ezt láttam.

Nem mellesleg, semmi nem lett volna, ha májusi szülésnél (tehát NEM influenza járvány közepén), két méterről megnézhetik a nagyszülők (tehát a két nagyi, mert a papák már nem élnek), szóval ha két méterről mondjuk megnézhetik a babát 5 percre. És akkor talán senkiben nem maradt volna tüske.

Nem azt mondom, hogy ilyen huszadik unokahúg az éppen aktuális akárkicsodájával, de azért a két vér szerinti nagymama (intelligens, ápolt, higiéniai szabályokat betartó ötvenes hölgy mindkettő) ne legyen már kib!szva 4-5 hétre.

Vagy ha igen, akkor tudomásul kell venni, hogy esetleg később sem lesz kedvük ugrálni az unoka körül.

Egyébként ismétlem, az, hogy le se szarják a fiatalokat, az messzemenően nem hiszti, az passzivitás. A hiszti az, amit a fiatalasszony csinál, most, hogy rájön, sz..ni sem tud elmenni a gyerek miatt, és senki nincs, akit mozgósíthatna.

2018. júl. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
68%

16-os nyilván, ahol közel laknak a nagyszülők rokonok, ott van lehetőség 2 méterről 5 percre nézni. Ahol 200 km-erre ezt ugye nem gondoljuk komolyan.


Amúgy szép a logika hogy anyuka hozott egy döntést, meg nagyik hoztak egy döntést. Egy bukfenc van benne. Itt a gyerek és a gyerek anyja a főszereplő, akár tetszik akár nem, és ezáltal az ő igényéhez, kéréséhez kéne alkalmazkodni, ha valaki valóban segíteni akar. És amugy meg az a nagymama, aki egy ilyen miatt úgy besértődik, hogy 2 évig nem foglalkozik utána az unokával, na hát arról is megvan a vélemény. Nem az van amit ő akart, akkor érzelmi zsarol, akár éveken át. Ilyen jobb is ha nem jött, mert ha jött volna az elején, és a nyakukra járna, akkor is ugyanezt az érzelmi zsarolást csinálná, ha valami nem úgy történne, ahogy ő jónak látja az unoka körül.... Nem vesztettek sokat akkor...

2018. júl. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
58%

16 jól le lett pontozva, gondolom, fáj az igazság.

Amúgy visszaolvasva, 17-es ,áruld már el légyszi, mi az érzelmi zsarolás ebben a leírt sztoriban?

Szerintem az említett nagymama nem érzelmi zsarol, hanem szimplán szarik bele. Van nyilván saját élete. Az szerintem sehol nincs előírva, hogy segítenie KELL bármit is. Ha akarja, megteszi, ha nem, akkor nem.

Vannak még ötvenes nők, akik nem ájulnak el egy kisbabától/kisgyerektől.

Szerintem inkább az a ronda dolog, amikor mindent lenyeletnek egy nagyival, olyan logika mentén, hogy "de hát az unokája". Szóval segítsen, ugorjon, amikor a lányának/menyének kell, (akármilyen flegma/flegmák is voltak a fiatal apukával), mert hát "akkor is az unokája".

Tudod, ott futtok ti lukra, hogy nem minden ötvenes nő vágyálma egy kiskölyköt pesztrálni a drága szabadidejében.

2018. júl. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

"a gyerek és a gyerek anyja a főszereplő, akár tetszik akár nem, és ezáltal az ő igényéhez, kéréséhez kéne alkalmazkodni, ha valaki valóban segíteni akar."


És ha nem akar segíteni? Simán megtehet annyit, hogy odamegy, lerója a tiszteletét, visz valami ajándékot, és ennyi volt, nem is akar ugrálni a fiatal szülők körül.

2018. júl. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolso, ha nem akar segiteni,tiszteletet ed ennyi, majd felejuk sem nez mert messzebb menően nem èrdekki, akkor az sem szàmit, h első vagy 10. Nap latja eloszor, hisz ugysem erdekli a tèma ennel jobban. Ha viszont azert csinalja ezt mert nem az lett amit ő akart, akkor azt hivjak erzelmi zsarolasnak. Ergo vagy nem erdekli az egesz, tehat tokmindegy vagy leszarja mert nem az van amit ő akart. Csodas az ilyen nagyi. Amugy en nem pontoztam, ugyhogy max masok is igy latjak csak nem irnak.
2018. júl. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!