Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülők mennyire fontosak...

A nagyszülők mennyire fontosak a gyermek életében? Ha pl nekem extra rossz a kapcsolatom a szüleimmel és ezért nem viszem a gyerekemet hozzájuk a gyereknek ez mennyire rossz?

Figyelt kérdés
ki lehet hagyni a gyerekek életéből a nagyszülőket? vagy jobb ha az életük része még akkor is ha az én "mérgező" szüleimről van szó, akik nagyon negatívak, káromkodnak, és önzőek?
2018. márc. 27. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Inkább nagyszülők nélkül, mint rossz nagyszülőkkel. Bár én sose értettem az ilyen családokat. :(
2018. márc. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Nekem nem voltak hibátlanok a nagyszüleim, sőt, de különösen édesanyám szülei nagyon fontosak voltak az életemben. A nagymamám a második anyukám volt gyakorlatilag. Annak ellenére, hogy mindketten alkoholisták voltak (nem az őrjöngő-verekedős-tajtékzós fajták, de ittak rendesen), és a saját gyerekeik különösebben nem voltak velük jóban.


Apai nagyszüleimmel nem volt annyira szoros a kapcsolatunk a távolság miatt, de unokatesómék meg velük vannak nagyon mély kapcsolatban, unokatesóm évekig a mamánál lakott, amikor a mama megözvegyült és egyedül maradt.


Na, szóval csak azt akarom szemléltetni, hogy kimaradhatnak az életükből, de lehet fontos is. Azt, hogy ők milyen nagyszülők és hogy fognak a gyerekekkel kijönni, azt te tudod.

2018. márc. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Én a nagyszüleimmel megszakítottam a kapcsolatot (apám oldaláról.)

Igaz, felnőttként már.

Most a 3.gyereket várom, ők csak az elsőt ismerik. (A másodikkal voltam terhes, mikor így alakultak a dolgok.)

2018. márc. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
habár én is ha visszagondolok, apám szülei sem minta szülők, de gyermekként szerettem hozzájuk menni, később 12 éves korom körül jöttem rá ,hogy milyenek is valójában, hogy csak a pénz a legfontosabb nekik és szeretik kihasználni az embereket és kipletykálni.. onnantól nem mentem hozzájuk, csak nagyon ritkán, de addig fontos volt a gyermekkoromban, amíg nem láttam tisztán a dolgokat.. viszont ők nem káromkodtak és nem sértegettek minket.. én attól félnék, hogy az én szüleim a gyermekeimet néha megsértené, és szeretném a lehető legjobban távol tartani az ilyen negatív, önbizalom romboló pesszimista emberektől a gyerekeket..
2018. márc. 27. 15:09
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Meg lehet lenni nélkülük, de jó ha vannak! Anyai részről a nagyszüleimet csak úgy ismertem, ha az utcán szembe jöttek velem. Soha nem szerettek, pedig a szüleim vittek náluk annak ellenére, hogy rossz volt velük a kapcsolatuk. De egyértelmű volt, hogy rám sem kíváncsiak, mikor kb. 10 éves lehettem magamba mentem náluk néhány alkalommal, de a helyzet nem változott.


A másik nagymamám már megözvegyült évekkel a születésem előtt. Ő rengeteget vigyázott ránk, nagyon szerettük és szeretjük most is. Sokat aludtam nála, volt, hogy télen átköltöztem hozzá, szomszédban lakik. A szüleimet meg rávettem a kevesebbet kell a fűtésre költeni szöveggel. Olyan jókat játszottunk: malmot rajzolt és babbal meg kukoricával játszottuk, hajasbabával (kukoricacső) fodrászkodtunk, versenyeztünk pl. ki tud 10 perc alatt több nevet, virágnevet, várost írni, ugróiskolát rajzolt, kitalált meséket, borsót és babot bontottunk, babzsákot varrt, megtanított hímezni és csak nála nézhettem szappanoperát :D Mamánál aludni nagy buli volt!

2018. márc. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Én nem tudom mi ez a nagyszülő mánia. Én gyűlöltem anyám szüleit, már egész kicsi koromban is. De muszáj volt hozzájuk menni, mert a nagyszülő kell a gyereknek ugye. Folyamatosan üvöltöztek, ittak, bagóztak, bűzlött az egész ház, nem csinálhattam semmit, volt hogy megvertek. Biztos tragikus gyerekkorom lett volna, ha nem ismerem őket...
2018. márc. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Bárkit ki lehet hagyni a gyerek életéből, aki több bánatot és bosszúságot ad, mint amennyi örömet.

Azoknak az embereknek az életében fontosak a nagyszülők, akiknek összességében pozitív élményeik vannak velük, mint negatívak, de ez azért nem mérvadó, mert a TE gyerekednek egyediek lesznek a tapasztalatai, és lehet, hogy csak nyűg lenne neki a nagyszülőkkel lenni.

Te ismered a szüleidet, szóval te tudod a legjobban eldönteni, hogy érdemes-e a gyereked élete részévé tenned őket.

2018. márc. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#6: Jó, hat neked ilyen nagyszülők jutottak, így érthető, hogy így állsz a kérdéshez. Akinek meg normális nagyszülei voltak, az masképp.
2018. márc. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
Nekem az egyik nagyaszülőmmel jóformán nem is volt kapcsolatom - nem azért, mert az adott szülőmmel rossz volt a kapcsolata, hanem mert a nagyit nem érdekeltem és semmit nem kaptam tőle (mégis elvárta volna a hízelgést és a talpnyalást). Nem hiányzott az életemből. A másik nagyimat imádtam, de nem is a nagyisága hiányzik, hanem a szeretet, amit tőle kaptam. Ha a szüleimtől megkaptam volna, akkor nem hiányolnám az életemből a nagyit annyira, hogy "kell, hogy legyen". Egy önző, negatív nagyszülő nem igazán hoz semmi pluszt egy gyerek életébe.
2018. márc. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!