Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vehetem a nevemre az...

Hogyan vehetem a nevemre az 5eves gyerekemet?

Figyelt kérdés

Az anyjuk férjezett volt amikor születtek és az ő nevez kapták. Eddig nem akarta hogy a nevemre vegyem őket. Most engedi

Mi lenne a folyamat?



2018. márc. 5. 22:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%
Én azért a helyedben egy apasági teszttel indítanék, nem éppen életbiztosítás egy olyan nő gyereke apjának lenni, aki házasként is kufircolt a fél várossal.
2018. márc. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Andizsuzsi ***** válasza:
68%

"aki házasként is kufircolt a fél várossal"

Ezt miből kövstkeztetted?


Kérdező! Mi a hozzáállása a vol férjnek a kérdéshez?

Ha az exnek sincs kifogása, akkor bementek a gyámhivatalba, elmondjátok, hogy mi a felállás ők pedig elmondják, hogy mi a teendő.

2018. márc. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%

Ikrek? Mert többesszámban írod.

Azért alaposan gondold meg amit az 1-es mond!

2018. márc. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
47%

A gyerekek biológiailag a tieid? Ha azok, akkor miért hagytad magad, hogy ne kapják meg a te neved és az ex miért nem ellenkezett olyan gyerekeknek nevet adi, amikhez köze nincs?

Ha meg nem a tieid biológiailag, akkor minek a nevedre venni őket, főleg 5 év után? Miért nem jutott hamarabb eszébe és most miért jutott eszébe?

Egyébként meg egy 5 éves gyereket, ha csak nem muszáj én már nem kavarnék össze azzal, hogy a végén azt se tudja, ki az apja biológiailag ezzel a névváltoztatással...

Ha a férjem meghalna vagy különmennék, az új férjemet nem kérném meg, hogy vegye a nevére őket, max ha gyilkossá vagy undorító féreggé változna az apjuk.

2018. márc. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
19%
Nagyon sok apa nevel szerintem zabiit. Én nem biznék egy olyan nő szavában aki férj melett szeretőzőtt és ráakasztotta más kölykét.. Lehet a férj már nem fizet eleget igy most te lennél az új pénz forrás, azért engedi h öt év után a nevedre vedd. Legyél óvatos,bizonyos nők nagyon rafináltak,logisztikusok.
2018. márc. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
63%

Jesszus, miből gondoljátok, hogy valaki a fél várossal kufircol, mert új kapcsolatba kezd, mielőtt elválna a férjétől??

A magyar jog azt a férfit tekinti a gyermek apjának, akivel a nő a gyermek fogantatása idején házassági kötelékben állt. Akkor is, ha már rég nincsenek együtt, a férj nevére anyakönyvezik az újszülöttet.

Kedves kérdező, jelen esetben egy kérelmet kell benyújtanotok a bíróságra, mindhármótok (anya, apa, férj) nevében és aláirásával, amiben te nyilatkozol, hogy a gyermek a tiéd, a féj nyilatkozik, hogy nem az övé, és a bíróság nemperes eljárásban döntést fog hozni erről, amivel el tudtok menni az anyakönyvvezetőhöz, ő pedig bejegyez téged apaként.

2018. márc. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
29%

Jesszus, miből gondoljátok, hogy valaki a fél várossal kufircol, mert új kapcsolatba kezd, mielőtt elválna a férjétől??


Normális gerinces lény lezárja a régit,de tudom fejbe előbb megvan a lezárás már,a hivatalos lapát meg ráér ha az új dolog biztos,a tartalék meg otthon van,majmok is igy csinják, akkor engedik el a régi ágat ha biztosan fogják az ujjat. Aki meg a férje mellől férlelép az uj pasi mellől is félre fog ha már ő nem lesz vmiért jo neki.. Tök mindegy h nő v férfi tisztességesen kéne lezárni.. De manapság mindkét félnek szeretője van már,mert igy könnyebb.

2018. márc. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Látom sokaknak inkább a háttér utáni kíváncsiság fontos. Nagyából most már látom hogy mit kellenne ezek szerint tenni. De megíróm a történetet:

Nos amikor együtt voltam az említett hölggyel, egyedül volt. Terhes lett nem szolt csak mikor késő volt. Igen ikrek lettek. Miután megszülettek akkor tudtam meg hogy nem vált el a férjétől (akivel egyébként régen nem voltak kapcsolatban, pedig ott is van kettő gyermek). Eddig nem engedte az anya hogy a nevemet kapják. Nem tudom miért. Most pár hónapja a férj elhunyt. Felvetette hogy már mehetünk intézni. Bár sokszor ígérgette már, most úgy gondolom komolyan engedi. De nem igazan bízom benne ezért szeretnék informálódni. Hogy mikor odautazom tudjam a folyamatot. És igen biztosan az enyémek a gyerekek.

2018. márc. 5. 23:24
 9/28 anonim ***** válasza:
80%
Felvetette hogy már mehetünk intézni. Aha,pénz kell neki szerintem csak. Ismerem a fajtát sajnos..
2018. márc. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
80%
Nem szeretek erre a következtetésre jutni, de most valóban arról van szó hogy a pénzed kell, hisz a férj már nem viszi haza.
2018. márc. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!