Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyi pénzt illik adni...

Mennyi pénzt illik adni nàszajàndéknak?

Figyelt kérdés
Pàrommal hivatalosak vagyunk lagziba(polgari szertartas,templomi és az ezt követő buliba)Budapesten lesz,a szàllast magunknak kell intézni.Tàvolabbi unokatestvér akivel jó viszonyba vagyunk,mindenképp pénzt adnànk,de mi az az összeg amit ma illik adni?
2018. júl. 23. 08:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
45%
De szeretnék én is csak hozzávágni 50 ezreket haverokhoz.
2018. júl. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
90%
Voltunk pár esküvőn barátnőmmel, általában fejenként egy 20 ezrest bedobtunk a kalapba, de ezen felül kis emlék ajándékot mindig csináltunk/adtunk.
2018. júl. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat,pénzt azért is adunk mert a program mellé egy verses üzenet is jàrt ami azt írja le ,hogy nem kell 3 pohàr készlet,az àràt szívesen fogadjàk.Azt hiszem az 50 ezres tipp anyagilag nekünk is meg felelő,s ha azt mondjàtok kevésnek nem kevés.Ez lesz a döntés (plusz 600 km utazunk ,hogy ott lehessünk )
2018. júl. 23. 20:41
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 20000 Ft arra költik amire akarják, egy tárgyal nem sok mindent tudnak kezdeni én ezt adtam az egyik esküvőre [link] örültek neki.
2018. júl. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ok, legyen 50 ezer ft, megegyeztünk!:)
2018. júl. 24. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne azzal törődj, hogy mások szerint mennyit illik/nem illik adni. Az szamít, hogy milyen a kapcsolatotok és mennyit tudtok/akartok rászánni.
2018. júl. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
90%
Ha ugy szerveztèk h a szàllàst nektek kell fizetni, akkor adjatok 30.000ftot es kesz. Gondolom a szallas alaphangon 20.000 ft tehat adtatok 50.000ftot. Nem èrtem ezt a vilàgot ma. Az èn időmben ha lagzit csinàltâl illett megvendègelni, szàllàssal ellàtni a nàsznèpet. Nekem ez nagyon gàz, h gyere messziről, fizesd a szàllàsod, adj egy valag pènzt mert MI esküvőt akarunk.
2018. júl. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#17 ilyen vendéget sem hívnék esküvőre, mint te...

Nem azért, mert 30 ezret adnál. Sőt, eszembe sem jutna többet, de még annyit sem elvárni. A vendéget jó esetben az ember nem azért hívja, hogy hozzon magával egy valag pénzt, hanem azért, hogy jól érezzék magukat együtt.

És lehet, hogy illik megvendégelni az embert, de mit lehet tenni, ha valakinek nincsen erre fölösleges plusz 2 millió forintja, hogy mindenkinek tiszta legyen a kis popsija? Ne hívják meg a vendéget, vagy ne házasodjanak meg 50 éves korukig, vagy vegyenek fel hitelt?

A vendég meg akkor menjen el a lagziba, ha nem a kákán is csomót keresni megy, hanem azért, hogy jól érezze magát.


Képzeld, voltam már olyan esküvőn is, ahol csak a szűk családnak volt puccos vacsora, a haverok, rokonok, barátok meg csak az utána következő 5-8 órás buliba mentek és piát meg pogit kaptak. Eszébe nem jutott senkinek nekiállni picsogni, mert tudtuk, hogy 22 évesen nincs valszeg annyi pénzük, hogy mindenki 5 fogásost egyen, de örültek annak, hogy így is együtt tudnak ünnepelni azokkal, akik szeretik őket. Ez meg is volt. És nyilván nem 30 ezer volt az egy főre jutó nászajándék, hanem kevesebb, de azt nem duzzogva sértődötten vágtuk hozzájuk, hanem sok boldogságot kívánva. Ők meg örültek neki, hogy kaptak.


Ilyen is van. Nem a pénzről kell, hogy szóljon minden.

2020. aug. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!