Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nagyon aggódok az unokahúgom...

Nagyon aggódok az unokahúgom miatt, mit tehetnék érte én?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne adjátok azt a tanácsot, hogy semmit, nem az én dolgom. Az unokahúgom, akit szeretek, és aggódok érte. Segítenék, de nem tudom, hogy.

Ő nyolc éves. Sérült gyerek, az anyja egyedül neveli a nővéreivel, illetve már egy férfi is él ott, de a nevelésben nem vesz részt, és igazán sosem voltak fontosak a gyerekek az anyjuknak.

A kislány nem kommunikál szinte senkivel. Mindig egyedül van begubózva, egy szót sem lehet kihúzni belőle. A legegyszerűbb mondatot bántásnak veszi, sírva fakad. Férfi neműekkel abszolút nincs el, kortól függetlenül nem viseli el őket. El se tudja képzelni, hogy neki férje, fia legyen. Szerinte ha valaki férfi, egyenlő avval, hogy rossz.

Most a nagyszüleinknél nyaral, mivel az anyja dolgozik, hétvégén is, eddig egyedül volt, de levitte oda. Sosem hívja fel, a kislány naphosszat nézi a telefont és sír, hogy az anyja nem hívta fel. Szólt az ottani családom, nagyszüleim az anjának, hogy mi a helyzet, azt felele, bírja ki aug. végéig, vesz neki babát, stb. Kérdezte, bántották-e, amire a kislány igenlően felelt. Nos, ebben 100%-ig biztos vagyok, hogy senki sem bántotta, hoszen hozzá se mernek szólni lassan, mert mindent a szívére vesz.

Az anyja nem viszi haza, a problémájáról nem vesz tudomást, elintézi annyival, hogy ő ilyen. Hogy a nagyanyám miért nem viszi haza....nem elég egyenes és bátor, hogy kiossza a nénémet, ez az igazság.

Úgy sajnáloma kislányt, és ha a körülményeim adottak lennének hozzá, idepakolnám a szünet többi részére, de ezt nem tudom megtenni.

Mit lehet tenni? A néném két nagyobb gyereke már elég rossz útra tért, nem élnek valami dicséretre méltó életet. Olyan kár a kislányért, de ki lehetne megoldás, ha az anyja nem partner? Apja sem, ő alkoholista.



2018. júl. 27. 22:17
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos azokkal kell egyet értsek, akik a (szexuális) bántalmazást vetik fel. Biztos, hogy jelezném a családsegítőnek vagy a gyámhatóságnak, hogy a tünetek erre utalnak. Nem ismerem az életkörülményeid, a korod a nemed, de segíthetsz a kislánynak. Ha a gyanú igaz, akkor a kislánynak barhol jobb. Amúgy az iskolában hogy viselkedik? Milyen a tanulmányi eredménye és a kapcsolata a többi diákkal, tanárral?
2018. júl. 28. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha tényleg ilyen a gyerek, akkor a gyámhatóságnál jelezni kell, hogy gyanu van arra, hogy a gyereket bántalmazták vagy molesztálták.

2. Ök elindíthatnak egy eljárást ennek kivizsgálására, és indokolt esetben elveszik az anyától.

3. Ilyen esetben kérhetitek, hogy nálatok (te vagy a nagyszülök) legyen elhelyezve a gyerek illetve hogy nektek jogotok legyen öt orovshoz/pszichológushoz vinni.

2018. júl. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is bántalmazták őt. Miért ne lehetne igaz? Rengeteg kiskorút bántalmaznak nap mint nap. Azért mert ő sérült, már tuti kamuzik? Az anyuka reakciója is eléggé egyértelmű, valamit tuti tud. Ha esetleg a nevelőapja lett volna a tettes, és az anya tud róla, talán nem akarja a pasik elveszíteni ennek ellenére sem, inkább hagxja a lányát szenvedni. Tipikus, rengeteg ilyen volt már.
2018. júl. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a kislányt családon belül bántotta valaki, ez nagyon valószínű. Bár elképzelhető, hogy már most maradandó lelki sérüléseket szenvedett, még nem lenne késő szakemberhez vinni. Szóljatok a gyámhatóságnak, hogy lépjenek az érdekében.
2018. júl. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

#8 szerintem is igazad van. De a kérdező úgy értette, hogy a magyszülei nem bántották. Az anyja kérdezte, hogy ott bántották e a magyszülőknél és erre mondott igent, a kérdező ezt tartja lehetetlennek.

De sajnos én is biztos vagyok benne, hogy a kislányt szexuálisan bantalmazhatták

2018. júl. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a kislányt molesztálhatták, bánthatták, ráadásul valaki a családból. És az anyja tudja, vagy sejti. Nem véletlen, hogy leadta most a nagyszülőkhöz, holott eddig nem szokta.

Pszichológus szülők nélkül nem tesz semmit, de gyámügy felé jelezni lehet. Vagyis kell.

2018. júl. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elolvastam, nekem is a szexuális / családon belüli/ erőszak ugrott be először.

Engem 14 évesen erőszakolt meg az "apám".

Utána senkivel nem akartam beszélni, visszahúzódó lettem, sokat sírtam és undorodtam magamtól és a férfiaktól is. Ha iskolába kellett mennem, akkor az utcán már csak attól rettegtem, ha egy fiú vagy egy férfi rám nézett. Mindenkiben a rosszat láttam. Ezért gondolom azt, hogy a kislány is emiatt tart a férfiaktól és minden hímnemű embert rossznak, gonosznak tart.

2018. júl. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
6%
Sajnos lehet hogy eppen a kerdezö bantotta !
2018. júl. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó: szerintem te nem vagy egészen ép elméjü! Ha így lenne, akkor miért írt volna ki ilyen kérdést????
2018. júl. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
96%
Ebben az esetben a logika épp fordítva működik. Nem azért "nem bánthatta senki" a kislányt, mert begubózik, nem kommunikál, sír, fél a férfiaktól, hanem azért gubózik be, sír és retteg a férfiaktól, mert valaki bántotta. Egy nyolcéves kislány nem retteg a fiúktól, férfiaktól csak úgy, ennek valami komoly, valószínűleg családon belüli előzménye van. Bántotta az alkoholista apja, a nevelőapja vagy valaki. Az anyja meg szintén egy hatalmas felelőtlen barom, mert nyilván tudja, de legalábbis sejti, hogy mi történhetett, mégsem tesz semmit. Itt valakinek lépnie kell sürgősen.
2018. júl. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!