Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Családi összejövetelekkel...

Családi összejövetelekkel hogy álltok?

Figyelt kérdés

Olyan jellegűekre gondolok, melyek során régen látott, távoli rokonokkal találkoztok újfent a közeli rokonok mellett.


Illetve közelebbi rokonokkal való összejöveteleken szívesen vesztek részt? (Például nagyszülőkkel, testvérekkel és szülőkkel). Szívesen karácsonyoztok, szilvesztereztek, Húsvétoltok a családdal?


Vagy mennyire érzitek magatokat jól távoli, szinte soha nem látott rokonok társaságában?



2018. júl. 30. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan rokonokkal (akár közeli akár távoli) szívesen találkozok, akikkel egyébként is tartom a kapcsolatot és vannak közös programjaink. De amikor valakivel csak a családi összejöveteleken találkozok (többnyire távoli rokonok, egy-két kivétellel), a beszélgetést valahogy nagyon erőletettnek érzem (Hogy megy a suli? A mama hogy van? Te már megint mennyit nőttél stb), mintha ezeket a csak kötelességből folytatnák velem, és amúgy rohadtul nem érdeklem őket de mégis az xy-nak a harmadunokatestvérének az unokaöccse vagyok, tehát pár mondat erejéig muszáj beszélnünk.


16/F

2018. júl. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A húsvét számunkra nem ünnep, de karácsonykor összejövünk a szülőkkel, testvérekkel.

A szivelszter nem családi ünnep.


A távoli, sosem látott rokonok irrelevánsak. Akkor is, ha felbukkannak valahol, akkor is, ha nem.

2018. júl. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én felszámoltam a család egy részével a kapcsolatot -ezért meg is kövezhetnek, nem bánom. Olyan unokatestvérek, akikkel amúgy csak karácsonykor találkoztam és nem volt már sok közös témánk. Lehet, hogy ez nem szép példa, de nyomasztó teherré vált az évek során.
2018. júl. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem járok ilyenekre tini korom óta, de nem is bánom! Örülök, hogy ignoráltam egy részét (egy jó pár éve tettem meg a legutolsót)! A távoliakat, akiket ezer évente egyszer látok, a nevemet sem tudják, szóval őket azért nem kellett, mert úgysem érdeklem. A felszínes és kétszínű rokonokkal megint csak minek? Vagy olyan rokonokkal, akik csak nem is próbáltak keresni? Vagy csak akkor, ha kellett nekik valami vagy hirtelen nagy segítség kellene és az utolsó választásuk lennék én? Vagy esetleg egy erőltetett érdeklődés miatt kerestek, azokkal minek? Őszintén szólva nem lenne felesleges időtöltés mindez bárkinek? Ellenben a menyasszonyom rokonai rendesek és úgy viselkednek velem a kezdetek óta (5 éve), mintha eleve az ő családjukba születtem volna! Ott a családi összeröffenések jó hangulatban szoktak telni. És nem csak ünnepekkor vannak ilyenek, hanem egy sima hétvégén is. Az efféle család számomra a mintacsalád, akik tényleg összetartóak! 25F
2018. júl. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem megyek ilyenekre, utálom a felesleges jopofizást.
2018. júl. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha már családi viszonyok. Nem szeretnék újabb kérdést indítani, itt kérdezem meg: másoknak a testvéri viszonya milyen? Mert nekem elég ritka öcsémmel a találkozás és alig telefonálunk. A párom bátyja meg állandóan hívogatja. Hogy van ez általában? Mert inkább csak ilyen extrém helyzeteket látok, szerintem, magam körül.
2018. júl. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szülőkkel, testvéreimmel, igen, szívesen találkozom bármikor. A tavolabbi rokonokkal úgy vagyok, hogy az "anyai ágiakkal" szeretek talalkozni, az "apai ágiakkal", sokkal kevésbé.
2018. júl. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!