Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Sok évente vagy több évente...

Sok évente vagy több évente egyszer látott rokont miért érdekli a magánéletem, főleg a párkapcsolatom? Miért akarnak erről pletykálni?

Figyelt kérdés
Vannak sajnos ilyenek, akármilyen korosztályt nézünk (fiatalabb felnőtt vagy nagyon idős), akiknek ez a legjobb dolga, hogy ezzel kezdjék meg az érdeklődést. Volt már, hogy bemutattam egy lányt, akkor pedig nagyon szépen tönkre tettek mindent. Ha elmondom, hogy van barátnőm, akkor keselyűként faggatóznak, ha pedig nincsen, azért túrkálnak a magánéletemben. Nektek van ilyen rokonotok? Ha igen, akkor hogyan kezelitek ezeket a helyzeteket?

2018. aug. 12. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudnak mit kérdezni, ezért a sztereotípiákra hagyatkoznak. Óvodás korútól a "várod-e a sulit" és a "mi leszel, ha nagy leszel". Iskolás korútól a "hogy megy az iskola", "sok ötösöd van-e". Frissen végzettől a "van-e már munkád". Egyedülálló felnőttől a "van-e / mikor lesz barátod vagy barátnőd". Párkapcsolatban élőtől az "esküvő mikor lesz". Házastól a "gyerek mikor lesz". Egygyerekestől a "második mikor lesz". Nem tudsz az ilyennel mit csinálni, évente vagy sokévente egyszer el kell viselni.
2018. aug. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Hogy tudják tönkretenni az alakuló kapcsolatod? Ha egy lány azért hagy el, mert hülyék az évente egyszer látott rokonaid, akkor nem kár érte.
2018. aug. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az ilyeneknek behazudom, hogy meleg vagyok
2018. aug. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem teljesen normális, alap kérdés embereknél, hogy hogy vagy, van e partnered, gyereked, munkahelyed. Nincs ezzel semmi gond. Ha ez nem tetszik, akkor beszelj az időjárásról. Egy kapcsolatot pedig a benne levőnket ember tudja csak tönkretenni, más nem
2018. aug. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! El tudom viselni, de legalább akkor ne egyesével támadjanak le ezekkel a kérdéseikkel és nem csak olyan dolgokról lehet kérdezni, mint a párkapcsolat. Ha valaki érdeklődik, akkor azt kérdezze, hogy mi újság van velem és ne egyből a személyes dolgaimra. És úgy tudták tönkretenni a párkalcsolatomat, hogy idióta és hiszékeny voltam, mindenkivel tartani akartam a kapcsolatot, mivel egy család vagyunk. Akivel tudtam, azzal közösségi oldalakon tartottam a kapcsolatomat. Ennek pedig az lett az eredménye, hogy azt a barátnőmet kritizálták és sértegették személyesen az idősebbek (például a főzésről, a kinézetéről, a lakhelyéről, etc.) és a fiatalabbak interneten is, hazudoztak rólam, írogattak neki. Személyesen is kiálltam mellette és interneten is, de végül is ők "győztek". Neten már nem tartom a kapcsolatot senkivel sem, tiltva lettek, személyesen pedig csak annyit beszélek, hogy megvagyok. Volt olyanra is példa, hogy megmondtam világosan az illetőknek, hogy ha még egyszer megtudom, hogy ha esetleg keresnének, akkor soha sem fognak megtalálni, amire persze megsértődtek és én lettem a rossz. Amikor elmondtam nekik, hogy tudom, mit tettek, akkor jönnek azzal, hogy az nem úgy volt és el kell néznem, mert rokonok vagyunk. Elmondhatják a véleményüket, de nem az, hogy lek*rvázzák az ismeretlent, más pedig nem mondhatja azt a gyerekükre/unokájukra, hogy nem egy csodagyerek, hanem egy átlagos, mert akkor mások már mennyire nem látják jól a világot. Lehet, hogy valamennyire ehhez a kérdéshez tartozik, de szeretnek beleszólni a másik életébe és azokat a személyeket irányítani.
2018. aug. 12. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!