Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tágabb családi nyaralás....

Tágabb családi nyaralás. Adott két 20 év körüli lány, akik nem vérszerinti rokonok. Pénzügyi különbségek?

Figyelt kérdés

Egyiknek adnak pénzt a szülei, sokat, csecse-becsékre és ő el is költi.


A másik lányt nem tudnak támogatni, a napokban fizette be a főiskolai tandíját saját zsebből, így nem maradt pénze és csak nézi ahogy a másik lány költekezik és kínosan érzi magát.


Mit szólnátok ehhez, mit tanácsolnátok, ha ez a ti családotokon belül történne? Csendben néznétek és nem szólnátok semmit?



2018. aug. 22. 19:09
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
87%
20 évesek, nem 5. Szerintem aki ezt nem tudja normálisan lerendezni magában, az így járt. Miért kell kínosan éreznie magát, amiért a másik költekezik, neki meg nem lehet? Ezen múlik egy nyaralás élvezete? Nem. Ezen múlik egy ember értéke? Nem. Akkor meg? Én a helyében max. szánalmat éreznék a másik lány iránt, de azért annyira nem kínos helyzet ez.
2018. aug. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
93%
Nem értem a kérdést. Az egyik család megteheti, a másik nem. Ez van. Vagy a tehetősebb családnak adakozni kéne?
2018. aug. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
10%
Biztos, hogy nem hagynám.
2018. aug. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
91%
Bocs de nem értem a problémát. Most az a bajod hogy a pénzesebb rokonok nem pénzelik a nyócadik unokatestvérük gyerekét is? Nem az ő dolguk.
2018. aug. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
17%
3+ Biztos, hogy a szegényebb gyereket kivonnám ebből a közegből. Már mint a pénzt szóró másik kölyök mellől.
2018. aug. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
82%

Semmit. Ez az élet rendje. Tágabb sőt szűkebb családon belül is vannak pénzügyi különbségek. Ha téged zavar, hogy az egyiknek nincs mit költeni adhatsz neki a saját keresetedből saját döntésed szerint.


Amikor kitalálta, hogy mindenáron az adott szakot választja és fizet is érte vállalta, hogy másra nem lesz pénze.

2018. aug. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
#1. Miért kéne szánalmat érezni a másik lány iránt? kevesen tudják ebben a korban segítség nélkül, önerőből fizetni a tandíjukat.
2018. aug. 22. 19:18
 8/47 anonim ***** válasza:
97%
Miért, mit lehetne tenni? Akinek van pénze, költi, normális dolog, akinek nincs, az meg nem tudja költeni.
2018. aug. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
35%

6 Két külön világ:


Az egyik lébecól szórja, csak magával törődik, nem tekint le a másik elesettebb gyerekre.


A másik meg dolgozik, értelmesen halad.


Egy ilyen jelentnek saját magam is szemtanuja voltam, csak nem 20 évesek voltunk hanem 18. Én voltam a szegényebb gyerek.


És mit add Isten a gazdagabb gyerek 10 év múlva lett abban a helyzetbe ahol én voltam egykor, csak annyi különbséggel hogy állást adtam neki,akkoriban szép pénzel mert munkanélküli volt, csak hogy elárult, és a mai napig olyan irigy rám, hogy fuldoklik tőle. Én nem vagyok rá irigy. De ő rám igen.


Több mint 20 éves történet.

2018. aug. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
25%
9 *csak hogy elárult, én meg kirugtam
2018. aug. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!