Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Lassan elfogy a türelmem, de...

Lassan elfogy a türelmem, de nem akarok veszekedni, mit tegyek? Ti mit mondanátok?

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre fogni. A probléma a sógornőmmel van, aki folyamatosan beszólogat. Ő mindig telt nő volt, felnőttként 100-on felül, én átlagos testalkatú 55-60kg között. 6 hónap különbséggel szültünk. Akkor kezdődtek a beszólogatásai, hogy "a hozzám hasonló piszkafák lesznek szülés után a legkövérebbek", és hasonlók. Ezt még eltűrtem. Utána végig kérdezgette, hogy mennyit híztam, gúnyos nevetések közepette hajtogatta, neki lesz igaza. Ezt is lenyeltem. Amikor eljött megnézni a babát, az első amit megállapított, hogy a baba is kövér. 3500g/56cm. Na, itt kezdett pattanni az agyamban a húr. Most egy éves a kislányom, eljöttek a szülinapjára (nem is hívtuk őket), csinált közös képeket a két gyerekről. Olyanok is lettek, ahol az enyém az övé előtt szalad, így persze nagyobbnak tűnik nála, feltette a Facebook-ra (tiltásom ellenére). Néhány napja találkoztam egy volt munkatársammal, aki azt mondta nekem, hogy a sógornőm neki ecsetelte, milyen dagadt a gyerekem (nem tudja, hogy ismerem a nőt), közben ezt a képet mutogatta bizonyítékként. Most 79cm-10,5 kg. Aztán ma megint meglátogatott unalmában, és azt mondta, hogy "Hát igen, van különbség a két gyerek súlya között". Annyira felpaprikázott, legszívesebben elküldtem volna a p***ába!

Mit mondjak neki, jogos lenne, ha legközelebb elküldöm a jó fenébe? Annyira jól esne, mint még semmi. Vagy túlreagálom?



2018. aug. 24. 19:14
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a megerősítést.:)
2018. aug. 24. 20:58
 12/27 anonim válasza:
96%

Próbálj frappáns, de kicsit gonosz válaszokat kitalálni, és következőleg elsütni őket.

Pl. "kövér a gyereked"-re válasz: A tied meg olyan vékony, ránézésre azt hinném, hogy nem is a tied.

vagy: De a tied olyan jó alkatú. Mi a titkod? Eleszed előle a kaját, mi?

vagy: Majd kinövi. Akkor lenne kellemetlen, ha már felnőtt lenne. (Ekkor félmosoly kíséretében végigméred a nőt.)

2018. aug. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
80%
A 13as válaszoló mondja jól. Ezeket mond neki
2018. aug. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
77%
Vagy, bagoly mondja verebnek
2018. aug. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
75%
"Lehet hogy hízok szülés után, de ilyen g€cidagadt mint te biztos nem leszek."
2018. aug. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
73%
Már rég elküldtem volna a pi..ba...Nem is értelek. Az egy dolog, hogy magadért nem vagy képes kiállni, de a gyerekedért sem??? Ez tiszta röhely.
2018. aug. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

#13, #14, #15 Próbálkoztam ezzel, de annyit értem el vele, hogy akkor nagy sértődés után elment. Legközelebb folytatta. Ő az a típus, aki csak akkor fogja fel, ha csúnyán leosztom.

Kalap úr, lefogytam. Azért piszkálja most a babát.

#17 Igazad van, nem tudok mást mondani. Nem szerettem volna még egy veszekedést, békét akartam.

2018. aug. 24. 23:58
 18/27 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem küldd el nyugodtan melegebb éghajlatra. A kaput rendszerint zárjátok két közlekedés között, hogy be se tudjon menni. Ha elmegy hozzátok, "nem vagytok otthon", kész, nem kell vele foglalkozni. Nem érdemel annyi energiát tőletek. És akkor majd leszokik, hogy elmegy hozzátok. Ez a nő egy tuskó. És miért a rögeszméje a súly különben is? Még ha kövér is lenne a gyerek (amúgyis a babahusiságot simán ki lehet nőni), de ha még az is lenne, egy kisgyerek 1 akkoris cuki 2 meg őszerinte a dagi emberek nem lehet jó, okos, értékes emberek? Pedig lehetnek. Nagyon unintelligens az a nő, és valami be van neki akadva; én nem idegelném vele magam, nem idegesíteném miatta magam; nem ér annyit. Meg amúgy most is elérte amit akart, hogy vele foglalkozol, szóval lehet az is , hogy ezt akarta. Szal hagyjad őt, hadd örüljön magának, én kizárnám az életemből. Egy ilyennek nincs helye benne. Szal Kérdező, szerintem nyugodtan küldd el őt, add ki az útját, és innentől kezdve feltétel se legyen, hogy "ha, tud már tisztességesen beszélni veletek, úgy, hogy nem tesz megjegyzéseket, újra eljöhet majd vendégségbe"- szóval ilyen se legyen, teljesen zárd őt az életetekből, mert akkor újra elkezd ilyen mérgező hatást kiváltani a család légkörére nézve; szóval nem szabad őt az életetekbe visszaengedni. Nekem pl a béke és a harmónia nagyon fontos. Mert különben megint el fog menni, és ecsetelni, hogy 'ő mennyire király'. De erre most őszintén.. Ki kíváncsi? Hát senki, ezzel ő akar talán valamit kompenzálni, lehet önbizalomhiányos igazából, és ez a nárcisztikusság meg egoizmus csak álca őnála. És attól nő egy picit az egója, önértékelése, hogyha másokat leszól, lenyom. Szóval nem kell az ilyen emberekkel foglalkozni, max imádkozni lehet érte, hogy legyen elfogadóbb másokkal, meg önmagával szemben, meg pl lássa be, ha téved esetleg talán.
2018. aug. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
63%
*Szóval zárjátok ki, ez nagyon fontos, amíg meg nem tanulja, hogy ne lábatlankodjon ott nálatok. Szóval még lehetősége se legyen becsörtetni hozzátok.
2018. aug. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Irigy a sógornőd nagy ívben sz@rd le.Nevess egyett ès menj tovább.
2018. aug. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!