Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Lassan elfogy a türelmem, de...

Lassan elfogy a türelmem, de nem akarok veszekedni, mit tegyek? Ti mit mondanátok?

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre fogni. A probléma a sógornőmmel van, aki folyamatosan beszólogat. Ő mindig telt nő volt, felnőttként 100-on felül, én átlagos testalkatú 55-60kg között. 6 hónap különbséggel szültünk. Akkor kezdődtek a beszólogatásai, hogy "a hozzám hasonló piszkafák lesznek szülés után a legkövérebbek", és hasonlók. Ezt még eltűrtem. Utána végig kérdezgette, hogy mennyit híztam, gúnyos nevetések közepette hajtogatta, neki lesz igaza. Ezt is lenyeltem. Amikor eljött megnézni a babát, az első amit megállapított, hogy a baba is kövér. 3500g/56cm. Na, itt kezdett pattanni az agyamban a húr. Most egy éves a kislányom, eljöttek a szülinapjára (nem is hívtuk őket), csinált közös képeket a két gyerekről. Olyanok is lettek, ahol az enyém az övé előtt szalad, így persze nagyobbnak tűnik nála, feltette a Facebook-ra (tiltásom ellenére). Néhány napja találkoztam egy volt munkatársammal, aki azt mondta nekem, hogy a sógornőm neki ecsetelte, milyen dagadt a gyerekem (nem tudja, hogy ismerem a nőt), közben ezt a képet mutogatta bizonyítékként. Most 79cm-10,5 kg. Aztán ma megint meglátogatott unalmában, és azt mondta, hogy "Hát igen, van különbség a két gyerek súlya között". Annyira felpaprikázott, legszívesebben elküldtem volna a p***ába!

Mit mondjak neki, jogos lenne, ha legközelebb elküldöm a jó fenébe? Annyira jól esne, mint még semmi. Vagy túlreagálom?



2018. aug. 24. 19:14
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
29%
Mi az hogy hozza magával az élettársát? A sógornő az a testvéred felesége...
2018. aug. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a férj testvére, utolsó válaszoló...
2018. aug. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
A párod nem próbált még meg beszélni vele? Hátha akkor befejezné ezt. Undorító ez a viselkedés, az egy dolog, hogy téged irigyel, de a testvérem szeretteivel így soha nem beszélnék.
2018. aug. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
A férjem "kistesójáról" van szó, aki 10 évvel fiatalabb, mint a bátyja, és akinek soha nem szabtak otthon határokat. Mindenki tűr neki a családban, csak nekünk nem megy. Az előző vitánk azért történt, mert megrendelt egy méregdrága holmit, és velünk akarta kifizettetni, mert ez a nagytesó dolga. Akkor elmagyaráztam neki a dolgokat, azt láttam rajta, hogy nagyon megviselte, majdnem sírva fakadt. Reméltem, hogy megértette a dolgokat, de nem megy neki. Nem érti, hogy mi a baj a viselkedésével, pedig egyszer már majdnem leütötték az utcán is egy beszólása miatt. Nem tudom kezelni a helyzetet. Ha megbántom a kis lelkét, megint én leszek a gonosz anyósék szemében. Ha nem szólok, előbb vagy utóbb megpofozom. Tényleg az lesz a megoldás, hogy végleg bezárom a kaput előtte.
2018. aug. 25. 11:58
 25/27 anonim válasza:
100%

Ha semmi nem jött be eddig, akkor legyél határozott.

"Figyelj, ha mégegy megjegyzést teszel rám, vagy a gyerekemre, akkor az életben többet nem fogod ide betenni a lábad, megértetted?"

Az meg már nem a te bajod, ha ezen megsértődik, vagy sír, az ilyen neveletlen, frusztrált, (minden értelemben) nagyra nőtt gyerekekkel máshogy nem lehet. Ha meg az anyósnak akarsz megfelelni, akkor viseld el, hogy a kedvencük aláz téged és a gyereket. Szerintem állj ki magadért, annál jobb megoldást nehéz találni.

2018. aug. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Már régen helyre kellett volna tenned, és a lakásotokba sem kellene beengedni. Akár ott van a párja meg a gyereke, akár nincs. Azt sem értem, hogy miért nem rendezted le akkor, amikor még csak téged piszkált, de így, hogy már a gyereket is elkezdte savazni, ráadásul mások előtt "járatja le", ez már túlzás, hogy még így is tűröd a szemétségeit.
2018. aug. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Mi tortent azota kerdezo? Talalkoztatok mar azota?
2018. aug. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!