Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rosszul esne, ha a babátok...

Rosszul esne, ha a babátok első szülinapját lemondaná a keresztanyja a semmiért?

Figyelt kérdés

Ehhez tudom, pár dolgot el kell mondanom a körülményekről.

Barátnőm az illető, de kivételesen jó és szoros a kapcsolatunk. Akart is keresztanya lenni, direkt ezért bérmálkozott is. Szereti a gyereket, ahogy eddig láttam.

A szülinapról annyit, hogy inkább az elsőn szerettünk volna bulit, és ez nem azt jelenti, hogy minden évben kötelező lenne a megjelenés, de ezt ő ia tudja. Ajándékot sem várunk. Nem ilyesmire megy ki, nem szokásunk a lehúzás. Csak mégis az első gyerekünk első szülinapja, és megünnepelnénk.

Az indoka, amiért nem jön: megy hozzá a barátja, a lánynál lesznek, ami helyileg távolabb van, de nem messze, kocsi, busz van, amivel nem távolság.

Ami miatt bánt, hogy ő magától, és több alkalommal biztosított, hogy mindenképpen itt lesznek. De akkor miért?

Tudja, hogy nagyon vártuk őket, főleg, hogy beígérte, és még csak nem is magától mondta el, hanem a második rákérdezésemre.

Úgy érzem, pofára estem. Tudom, hogy nem a gyerekem körül forog a világ, nem élek tévhitekben, de b.sszus, ő ígérte magáról.

És ami még bánt, hogy mikor neki úgy kívánta az érdeke, hogy látogasson meg minket, mert a városunkban kellett volna várakoznia pár órát, akkor bezzeg jött.

Mondjátok meg, kérlek, őszintén, hogy bántana-e benneteket.

Meg persze kérdezzetek, ha valami nem tiszta.



2018. okt. 3. 19:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
73%

Tényleg nagyon erős baráti kötelék lehet köztetek ha neked gondot okozott és képes vagy felhánytorgatninazt, hogy nem a buszmegállóban ült a sötetben este, hanem felment hozzád. És még ki is emeled, hogy egy gyerek mellett pesztráltad, mint VENDÉG. Most akkor családtag és illene megjelennie a családi bulin, vagy vendég, akit este pesztrálni kell..


Egyébiránt el sem tudom képzelni mi olyan rohadt nehéz egy gyerekkel este 10kor. Képzeld el azt, akinek több van... imádom az ilyen anyatigriseket. Úgy van beállítva egy kisbaba az első egy évében, mint a legborzasztóbb dolog, anyukák meg állandóan csak panaszkodnak, kb kitűntetést vàrnak, amiért bírják 😃

És csodálkozunk, hogy a magyar fiatalok nem akarnak gyereket vállalni.


Kérdésre válaszolva: nem, nem esne rosszul. Nem a barátnőmtől várnám az elcseszett rokonság miatt a megváltást. Nézzen át a párjával előtte vagy utána valamikor, amikor tényleg jó a hangulat.

2018. okt. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, te jól kiforgattad, és jó nagy tapló is vagy. Az értesítéseket most kikapcsolom. A válaszolók 3/4-e nem tudja, mi az értőolvasás. További kellemes napot!
2018. okt. 4. 09:27
 13/23 anonim ***** válasza:
69%

Meg lehet sértődni, de ezt a bulit TE akarod. Nem az egy éves gyerek könyörög, hogy vedd körbe feszült rokonokkal. Majd ha snnyi idős lesz a gyerek, hogy el tudja mondani mit szeretne, ott jön képbe a keresztanyu meg apu akik “ésszerű keretek között- lesik a kívánságait. Meg akarod ünnepelni az első gyereked első szülinapját. TE!


Nincs ezzel semmi gond, csak ne eröltesd rá mindnekire. Nyilván felugorhatna egy órára, gondolom megvan az oka, amiért nem teszi.


Az pedig, hogy felhozol valamit, ami a téma szempontjából irreleváns (pesztráltad a vendéget) téged tűntet fel rossz színben.

Lehet taplónak nevezni, hisz mások vagyunk. Amennyiben neked ez a taplóság, a szoros barátnőd a nemszívesen látott vendég nálad vagy ez a sztori bántja a lelked, legyen, írták má előbb is, mások vagyunk.


Ha leközelebb nem szeretnéd, hogy “kiforgassák” a leírtakat, ne használj olyan negatív szavakat (pl: pesztrálni) amik könnyen más mederbe terelhetik a mondanivalódat.

2018. okt. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen szinten értem a problémádat, de szerintem jó oka van rá, hogy kihagyja a bulit. Ahogy írtad, elvileg szoros a barátságotok és a gyereked is szereti, akkor csak nem bunkóságból nem megy el. Úgy értelmeztem az írásodból, hogy nem egy városban/faluban lakik a párjával, így szerintem érthető, ha közbejönnek dolgok, mivel nem tudnak csak úgy összefutni valahol. Nekem is volt olyan partnerem, aki messzebb lakott. Csak úgy tudtuk megoldani a találkozásainkat, hogy előre be voltak tervezve, hogy mikor ki megy, meddig, mert sokszor csak úgy engedte az időnk, hogy csak pár órára tudtunk találkozni + utazási idő. Néha viszont a hétvégéket együtt töltöttük, lehet most ilyesmit szeretne a barátnőd is. Biztos szeretne ott lenni a kicsi buliján, de a párja jogosan van előrébb a fontossági sorrendben. :)
2018. okt. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
63%

Nem lehet, hogy a srác hisztizett be, hogy nem akar még hozzátok utazgatni, mikor végre lenne közös idejük? Ez megmagyarázná, hogy miért nem szólt a barátnőd magától - remélte, hogy meg tudja győzni a srácot és/vagy meggondolja magát a buliig. Akkor meg minek feszkózzon veletek is. Nálunk is így van, párom baromi kelletlen tud lenni, ha mennénk valahova, pedig mi együtt élünk, nem indok a közös idő. :) Ha mindig szólnék az illetékeseknek, sose mennénk sehova, nálam már rutin, hogy nem mondok le programot a párom nyűgje miatt - ha ott vagyunk, jól érzi magát. Ha mégse akar menni, előző nap mondom le max.

Szóval lehet, hogy a barátnőd sem akart így szólni (még!), főleg, hogy írod, részetekről is bizonytalan volt a buli. De ha rákérdeztél, nyilván nem fog hazudni.


Szólj neki, akár a barátjának is, ha jóban vagytok, hogy reméled, meggondolja magát, várjátok őket nagyon stb. Ennél több energiát kár feccölni a dologba, majd bepótoljátok.

Vagy toljátok el a bulit egy héttel, a babának még nem gond, hogy nem aznap ünnepeltek. :)

2018. okt. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
42%

Esküszöm nem értem a hozzászólásokat, itt ma mindenki hülye napjában van? :D

Fiatal vagyok, gyerekem sincs, nem is akarok, mégsem értem ezt a hisztit a gyerek szülinapja körül. A kedves barátnő nagyon jól tudja, hogy ez fontos a kérdezőnek, annyira keresztszülő akart lenni, akkor elvileg neki is az kéne legyen. Egy jó barátnő ott van, ha szükség van rá. Nincs semmi jó indoka azon kívül, hogy a kannak valószínűleg nincs kedve gyerekezni. Akkor a pasas ne menjen semerre, probléma megoldva.

A kezem tűzbe tenném a férjemért, de sosem hagynék ki egy találkozót sem, ha nincs komolyabb indoka annál, hogy neki nincs kedve hozzá, ahogy én se rángatom vissza az ajtóból, ha ő menne valahova. És akkor ugye nem is férjről, hanem csak egy aktuális kapcsolatról beszélünk. Vicc, egyesek mennyire képesek a fszba kapaszkodni, már bocsánat.

2018. okt. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó, szerintem a férjed is aktuális kapcsolatként kezdte és valószínűleg te is inkább a "faxba kapaszkodtal" volna ha mondjuk 2-3 hetente tudtok találkozni, nem pedig az egy éves kerezstgyereket helyezted volna előtérbe, akinek amúgy fogalma nincs róla, hogy születésnapja van csak az anyja pörög rajta
2018. okt. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
53%

Bizony, aktuális kapcsolat volt, sőt, csavarok rajta egyet, jó nagy háborút is vívtunk családtéren, mert anyám őt utálta, anyósom meg az én szüleimet, ment a hiszti rendesen. Ettől függetlenül egyikünk sem hagyott ki fontos családi eseményt, még akkor sem, ha esetleg a másik nem lehetett rajta jelen.

A kérdésben nem szerepel, hogy hány hetente találkozik a barátnő a párjával, legalábbis javíts ki nyugodtan, ha én átszaladtam volna rajta... de az egy éves keresztgyereknek egyszer van születésnapja, két hét meg két hetente van. Még mindig tartom: ha az ember legjobb barátnőjének szüksége van az emberre, akkor ott van, lehetőleg ha törik, ha szakad. Hacsak az illető barát nem távkapcsolat és félévente egyszer látjálk egymást, elég gyenge lábakon áll ez a kifogás. És akkor még mindig nem arról beszélünk, hogy a gyerek emlékszik-e majd a szülinapjára, hanem arról, hogy az anyjának fontos lett volna ez az alkalom. Én sem venném jó néven, ha a legjobb bartánőm kihúzná magát valami alól, ami nekem ennyire fontos, csak azért, mert a pasijának nincs kedve hozzá, mert nyilvánvalóan erről van szó.

2018. okt. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
16-18, nem arról van szó, hogy mindenki egyetértene a barátnővel, hanem arról, hogy az ő oldalát is meg lehet érteni. Ettől még persze, hogy szarul esik a kérdezőnek, de most vagy örihari és hisztiparti lesz, mert kvázi a barátnő pasija miatt mondják le a bulit, vagy a kérdező megpróbál olyan megoldást találni, ami mindenkinek jó. Szerintem az utóbbi építőbb jellegű a továbbiakra nézve.
2018. okt. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Nem a barátja az oka, ez tuti. Barátok a férjemmel, napi szinten találkoznak, mi is barátok vagyunk, és látszik rajta, hogy igazából nem is tud semmiről.

Azt se én írtam, hogy 2-3 hetente találkoznak, erről szó nincs. Amúgy a srác szívesen jön hozzánk, ez tuti, hiszen látszik rajta.

Nem is az a baj nekem, hogy nem jönnek el, vagyis a barátnőm egyedül döntött így, hanem az, hogy már megígérte, még mielőtt egyáltalán hívtam volna. Kb 2-3 alkalommal biztosított, hogy ők tutira jönnek. És ha nem kérdezek rá, ki se derül, hogy nem.

Én nem vagyok ilyen "számból segget" típus, de legalább most tudom a miheztartást.

2018. okt. 4. 17:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!